"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

Фестиваль мандрує по Херсонщині: враження методиста


День
15 жовтня 2014 року видався таким теплим і сонячним як і край, який гостинно зустрічав гостей на Cвято читання та права: бібліотекарів, учнівську та студентську молодь із різних куточків Херсонщини. 

Наш вже ІV обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» завітав до Великої Олександрівки. Цього року він трансформувався у фестиваль читання та права і проходив під гаслом «З Україною в серці!».

Програма фесту була насичена різноманітними цікавими заходами, які вражали своєю неповторністю, креативністю, естетичним смаком і глибокою любов’ю до рідного краю і неньки України. Вражень від свята, як кажуть, повні вінця і, навіть через край…
Як же багата Великоолександрівщина на талановитих і творчих людей: співочих соловейків, музикантів. акторів та рукодільниць. І що саме головне – багато з них працюють в бібліотеках. Одним словом: талановита людина – талановита у всьому. 


Враження почалися ще на святковому відкритті, коли на імпровізованій сцені перед будинком культури  змінювалися театралізовані уривки з історії краю від початку його заселення: скіфи, сармати, турки, невільники, козаки… І ми на якусь мить стали учасниками цілої історичної епохи…
У холі районного будинку культури привертала увагу  
«Літературна толока»: відверта розмова з майстрами слова». На автограф-сесії письменників Херсонщини можна було поспілкуватися та отримати книгу з автографом. 


Як завжди на висоті були майстри українського слова Василь Загороднюк – голова Херсонської обласної організації НСП України та Олег Олексюк – поет, голова Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка. 

Для нас особисто цього року запам'ятався виступ Наталки Кудрявченко – молодої поетеси, голови Херсонського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Молода Просвіта». Наталка наш фестивальний талісман, який мандрує з нами з І фесту. На першому та другому вона ще студентка і учасник творчого майданчику для молоді. На третьому фестивалі в Білозерці, вона вже фахівець своєї справи і дебютує як повноправний учасник автограф-сесії письменників Херсонщини. Тож побажаємо їй творчих злетів на літературній ниві! 


Продовжилися враження на благодійній виставці робіт  майстринь Великоолександрівщини «З Україною в серці творимо дива»

Яких тільки технік та виробів справжнього рукотворного мистецтва ми не побачили: вишиті бісером ікони, вишиванки та рушники, іграшки, прикраси із бісеру та шкіри, ляльки-обереги, в’язані іграшки, вироби із лози і т.і. Як кажуть, очей не можна відвести. 

Мої очікування від виставки справдилися, і я придбала собі на згадку веселу парочку домовичків, які будуть оберігати мою оселю. Ось такі собі Фрося і Мотя…


Кошти від продажу робіт та благодійні внески учасників фестивалю передали Борозенській сільській бібліотеці, яка організує місцеву громаду на  допомогу воїнам-херсонцям, що перебувають у зоні АТО на Сході України. Активним волонтером є бібліотекар Ірина Загребельна.Приємно вразила мистецька програма творчих колективів. Та що казати, коли сам начальник відділу культури Метела Олег Олександрович співає у квартеті титанів-вокалістів "Явори" неначе соловейко (крайній зліва).

Як завжди вразив театр пластики і пантоміми "Болеро" своєю пластичною постановкою "Русалчин сум" (керівник Костянтин Куделя).Маленькі та вже юні вокалісти, які з такою любов’ю співали про Україну, що пробирало до сліз.

 І так чарівно звучав саксофон, який на декілька хвилин переніс до країни романтичних мрій…

І насамкінець, учасники фестивалю заспівали разом із молодіжним ансамблем«Сузір’я», керівник  Катерина Роговська, пісню  "Україна". 


 


В перерві всіх пригощали справжнім козацьким кулішем від місцевого майстра.

А по обіді почалися одночасно працювати  чотири творчі майданчики для молоді та бібліотекарів.

 У майстерні листівок «Вітання українському солдату» творилися справжні дива. Одні місили тісто, а потім всього за годину з тіста виліпили справжніх ангеликів-оберегів та розмалювали їх. Я була вражена, коли побачила їх. Сподіваюсь, що вони потрапивши до солдат, піднімуть їм настрій і передадуть тепло дитячих рук, які створили таке диво, і зігріють у потрібний час. 


 
А журналістці ТРК «Скіфія» так сподобалося, що вона сама спробувала зліпити маленького ангела.


 

Інші – створювали неймовірно чудові листівки, які разом з ангеликами полетять до українських воїнів – учасників АТО.

Інший майданчик проходив у форматі «відкритого мікрофону» на якому старшокласники сільських сіл Великоолександрівського району захищали свої проекти на тему: «Молодь України в сучасному світі: права і обов’язки». Цим майданчиком опікувалися представники Головного управління юстиції у Херсонській області на чолі з його начальником О.Г.Предместніковим


Два інших майданчика перетворилися на молодіжну територію та бібліотечний ярмарок. Який же фестиваль без розваг. Але ж це фестиваль читання. І він передбачає якесь таке літературно-творче дійство. Молодіжна територія перетворилася на цікаву захоплюючу гру «Фестивальний book-маркет». Детальніше див. тут


У грі прийняли участь учні шкіл В.Олександрівки та молодь із Каховки, Н-Каховки та Херсону. Учасники розділилися на чотири команди, які рекламували кожна свою книгу так, щоб її захотіли почитати, або ж перечитати знов члени журі та вболівальники, які були присутні на грі.

І на цей час хтось став героєм роману О.Дюма «Три мушкетери», інші – героями повісті М.Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки», наступні героями романів про пригоди Гарі Поттера. Кажуть, що дуже цікавими були Настя Лісовська з Сутейманом – герої роману П.Загребельного «Роксолана». Але по це більш докладніше розкажуть мої колеги у наступних матеріалах.
Ну і нарешті ми дійшли до останнього майданчика – бібліотечного

І скажемо вам чесно, що цьогорічний «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей» вразив і порадував нас одночасно. Готуючись до фестивалю та  переглядаючи надіслані проекти, ми раділи з того, як протягом року виріс  професійний рівень наших колег. А головне, що інформація та матеріали, які ми стараємося донести до бібліотекарів на семінарах-практикумах, потрапляють на благодатну ниву. І ці професійні пагінці виростають у справжні інноваційні бібліотечні проекти, які так необхідні сучасній бібліотеці у роботі з молоддю. 

Сказати, що нас вразили презентації колег на Ярмарку – це не сказати нічого… Ми були просто у захваті від креативності, артистичності та творчо-професійного підходу у колег із Скадовська та Каховки. Але інші теж не пасли задніх...
Ну і як кажуть, тепер докладніше див. тутІрина Тарадименко -  завідувач НМВ 
Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова

Немає коментарів :

Дописати коментар