"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Херсонщини мужні сини: Герої ХХІ століття

 

19 квітня 2016 року в читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова  у  межах обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття» відбулася відеоконференція  «Херсонщини мужні сини». 

 

 

 До онлайн спілкування приєдналися аудиторії, які зібралися в Великоолександрівській та Білозерській районних бібліотеках.  Протягом зустрічі  згадали загиблих героїв  ВеликоолександрівщиниАндрія Бодяка та Олександра Гаїцького, познайомилися з їх рідними. Проникливо прозвучали вірщі тітки Олександра Гаїцького, присвячені племіннику.  

 

 

«За Україну ти віддав своє життя,
За Батьківщину неньку ти загинув.
Ще молодим пішов у небуття,
Ще зовсім юним землю ти покинув…»

 

В Білозерській центральній районній бібліотеці ім.П.Григоренка були присутні заступник військового комісара Білозерського військомату майор ЗСУ , учасник бойових дій в зоні АТО – Козак Констянтин Миколайович, який поділився спогадами про участь у бойових діях. Бібліотекар Розливнянської сільської бібліотеки – Світлана Кошолап зі своїми учнями-найактивнішими волонтерами с. Надеждівка  – Тілюк Владиславом та Христиною Гончак  розповіли про свою участь у Акції. На зустрічі в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова  були присутні  воїни, що проходили службу в зоні АТО, а після демобілізації продовжують виконувати свої військові обов’язки  і допомагати учасникам АТО – в.о. командира військової частини по роботі з особливим складом, майор Лук’янов Віталій Володимирович, старший лейтенант Немченко Віталій Іванович.

 

 

Поділився своїми спогадами про захист Донецького аеропорту зав. сектору по Херсонській області державної служби України у справах ветеранів - Любченко Юрій Степанович, який. є ветераном війни в Афганістані.


 

 

 

Присутні на зустрічі волонтери – голова Корабельної районної в місті Херсоні ради - Наталія Євгенівна Чорненька 

 

  

 

 

та широковідома всій патріотичній спільноті Херсонщини та мабуть і всієї України - Наталя Бреус  згадували ті часи, коли починалась їх діяльність, направлена на допомогу військовим , поїздки до військових на Херсонщині та в зону АТО на Схід України. 

Велика подяка за участь у нашій зустрічі батькові загиблого Героя земляка Федора Угріна  – Дмитрові Федоровичу  та за його зворушливу розповідь про сина та настанови молодим курсантам Херсонського морехідного училища рибної промисловості, які були також присутні на зустрічі. 39-річний науковець Федір Угрін воював в морській піхоті, на місці його загибелі побратими та волонтери встановили пам’ятник. Він посмертно нагороджений відзнакою за вірність морським піхотинцям та орденом «За мужність»

Всі учасники зустрічі звернулися до молоді з побажаннями берегти себе і бути гідними своєї Батьківщини, а головне -  готовими в найскрутніший момент встати на її захист.  І, насамкінець, курсанти  Херсонського морехідного училища рибної промисловості змогли долучитися до патріотичної акції «Захисна сітка-оберіг для воїнів АТО», яка буде тривати до червня місяця. В планах бібліотеки доплести сітку на VІ фестивалі молодіжного читання та права, який відбудеться у Чаплинці і подарувати її нашим прикордонникам.

Нещодавно вийшла з друку збірка віршів херсонського письменника, журналіста – Анатолія Марущака «Книга живих». До неї увійшло 50 проникливих віршів, присвячених захисникам Вітчизни, які відстоюють незалежність України на її Сході. Кожен вірш проникає глибоко в душу і серце наповнюється тугою і болем. І так кричать питання: чому? навіщо? заради чого і кого?..йде ця клята війна, яку називають АТО.

«А там, де живе Всевишній,
Сказали мені його ближні,
Що ангели все частіше,
Чують в раю українську»   А.Марущак «Сорбонна – Піски»

 Відеоконференція відбувалася на платформі Google Hangouts . Відеозапис зустрічі можна подивитися тут  


2 коментарі :

  1. Аліна Анатоліївна20 квітня 2016 р. о 16:42

    Дякую Вам за увагу до наших прекрасних людей - ГЕРОЇВ УКРАЇНИ сьогодення!!! Своїми заходами ви не тільки висловлюєте повагу воїнам, але й виховуєте майбутніх патріотів. Цікаво і своєчасно!

    ВідповістиВидалити
  2. Знаєте, хочеться все ж таки хоч якось усунути несправедливість, щодо наших Героїв. Вони віддали за нас своє життя. Ми повинні знати про них більше і розказувати молоді.Після конференції познайомилися ближче з батьком загиблого Героя земляка і зрозуміли, що такі зустрічі необхідні саме їм, рідним загиблих. Для них це такий бальзам на зранені душі - знати, що їх синів поважають і шанують, поділяють їх безкінечну батьківську тугу і печаль. Кожного наступного заходу нашої патріотичної акції "Герої ХХІ століття" ми розуміємо, що започаткували її не даремно.

    ВідповістиВидалити