"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

неділя, 24 квітня 2016 р.

Книга живих: Герої ХХІ століття

 

22 квітня 2016 року працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова завітали до Херсонського літературного музею ім.Б.Лавреньова на презентаціїю чергової збірки віршів відомого херсонського письменника  та журналіста Анатолія Марущака. Але як що брати за змістом, то зовсім нової, незвичної. Вона має назву «Книга живих» і присвячена захисникам Вітчизни, які відстоюють незалежністьУкраїни на її Сході. 

 

 

 І як повідав нам автор, ці 2 буремні роки не писалося на цю тему, тільки дитячі вірші. І раптом прорвало, по 2-3 твори на день. Чому? Мабуть тому, що так потрібно душі, висказатися, поділитися з іншими соїми враженнями від того, що накопичилося в рамках проекту ТРК «Скіфія» - «Герої не вмирають». Як головному редакторові, треба було передивитися матеріали, що готували журналісти про Героїв херсонців, які загинули на цій клятій війні, яку називають АТО на Сході України. Кожен фільм -  окрема історія про Героя, його життя до того моменту, коли пішов зі зброєю захищати Вітчизну, та про те, яким він був під час бойових дій, про побратимів і т.і. 


 

Під час презентації Анатолій Петрович читав вірші із збірки, передмовою до кожного з них була коротка ремарка, присвячена цікавим моментам із життя наших героїв-херсонців. І майже в кожному з цих віршів ми впізнавали тих, хто віддав своє життя за наше краще майбутнє, за свій край, свою сім’ю, за Україну. «Сорбонна-Піски» - про Кирила Головатюка, «Гадалка» - Олега  Шульгу, «Таблетка»-швидка допомога – Влада Ковальова, «Білборд»- Сергія Стадника, «»ДНК» – Олега Скрицького. 


На презентації прозвучали слова подяки авторові саме за те, що сьогодні, як ніколи, ця книга потрібна молоді, тим воякам, що зараз стоять на захисті України. Вона займе достойне місце в бібліотеках. З нею зможуть познайомитися всі бажаючі. І як сказав присутній на зустрічі демобілізований боєць, учасник бойових дій в АТО, в кожному вірші відчувається правда про ці страшні події.
 А в нашій бібліотеці збірка віршів ще й займе окрему нішу в нашому ресурсі «Херсонщини мужні сини» 

  Мама
Бог вибрав вас, Герої України,
За всю країну нині видихати.
Благословляє церква Десятинна
Із-під землі нескорених солдатів.
Голодний на осіннє листя вітер
Ковтає ненароком нижнюю хмару.
А на майдані квіти, сльози, мітинг,
На дві години нерозлучні пари.
А потім розрахуйсь на перший-другий:
Микола-Олександр..Авень-Кавель..
Річ замовкає…
                              від нічної туги..
І мама плаче,
                              та не нарікає.

 

А до моєї особистої бібліотеки потрапила ще одна книжечка з автографом автора. За що щира подяка Анатолію Петровичу.

 

Зав.НМВ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова Ірина Тарадименко
 

Немає коментарів :

Дописати коментар