"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

субота, 20 серпня 2016 р.

Обласна патріотична акція «Герої ХХІ століття»: нотатки про хід акції. Дубль 1

 

Обласна патріотична акція «Герої ХХІ століття» присвячується героям Херсонської області, учасникам бойових дій на Сході України.

Нагадаємо, що  завданнями Акції є:

•    сприяння патріотичному вихованню учнів;

•    організація молодіжного волонтерського руху, спрямованого на пошук і збирання інформації про героїв-земляків;

•    проведення творчого конкурсу на кращий портрет героя-земляка;

•    активізація діяльності бібліотек області, спрямованої на патріотичне виховання молодих людей, здатних захищати і розбудовувати нову Україну;

•    наповнення веб-ресурсу «Херсонщини мужні сини», створеного на сайті Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, в якому акумулюватиметься інформація, зібрана в ході Акції. 

З 18 лютого 2016 року у районах (містах) Херсонської області бібліотечними закладами спільно із загальноосвітніми навчальними закладами організовуються виставки, благодійні та літературно-мистецькі акції на підтримку воїнів, відеоконференції,  проводяться різноманітні заходи, конкурси, створюються проекти і т.і. 

 На сайті Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова створено веб-ресурс «Херсонщини мужні сини», який вміщує:

•    фактографічну базу даних загиблих героїв-херсонців учасників бойових дій;

•    інтерактивну карту, яка наочно відображатиме базу даних за районами Херсонської області;

Для полегшення користуванням інформацією щодо відомостей про окремого героя, створено алфавітний покажчик імен 

Завдяки координаторам акції та волонтерським командам,  відомості, знайдені під час Акції протягом цього часу, поступово доповнюють базу. Велика подяка всім небайдужим, хто допомагає у пошуках фото загиблих героїв та надсилають відомості щодо їх біографії і т.і.

Всі зібрані матеріали є складовою частиною електронного ресурсу «Херсонщини мужні сини».       

Інформація щодо заходів, проведених в ході Акції, розміщується на групі «Герої ХХІ століття: обласна патріотична акція» на платформі Facebook. 

 Хочу зробити невеличкий огляд цікавих матеріалів, представлених у цій групі.

 

Великоолександрівська центральна районна бібліотека

В читальній залі оформлена виставка – роздум: «За честь, за долю, за українську волю. Великоолександрівці – учасники АТО» на якій розміщений матеріал про довгоочікувані зустрічі земляків: Олександра Черепаху, Андрія Давидка, Олега Старостіна, Сергія Усатого, Миколу Франчука, Миколу Ситника, Ігоря Соловйова та багато інших. Про волонтерів на передовій – Юрія Доброгаєва, Вадима Стеценка, скромну, мужню жінку Світлану Гречану та інших волонтерів Великоолександрівщини. 

Книжкову виставку доповнює бойовий прапор Олександра Черепахи з підписами побратимів. Земляки дякують воїнам – односельцям за їх відвагу, щирість, пишаються, що в їх краї живуть справжні патріоти та захисники своєї Батьківщини. 

Вірю, буде твоя перемога,

Та майбутнє щасливе життя.

В Україну я вірю та в Бога,

І чекають на тебе щодня.


 

Війна на сході України не залишає байдужим українське суспільство. А митці, журналісти та свідки подій не можуть мовчати.  Поступово документальні твори змінюються художніми романами, збірками оповідань та віршів.  

Книжкові полиці бібліотек КУ «Великоолександрівська РЦБС» поповнилися – 100 примірниками нових книг, на придбання яких виділено 8400 гривень з районного бюджету, в межах Акції.

Серед них такі твори, як: •    романи Євгена Положія “Іловайськ”,  Андрія Цаплієнка “Книга змін, Галини Вдовиченко «Маріупольський процес» та Світлани Талан «Оголений нерв»

•    книги Маргарита Сурженко «Нове життя. Історія з Заходу на Схід» та «АТО. Історії зі Сходу на Захід»

•    збірка оповідань відомих українських авторів під назвою «Волонтери. Мобілізація добра»

•    книга Володимира Земляного «Русский разухай или украинские грабли»,

•    «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви»: книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, понад 100 інтерв'ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій.

•    Книга Валерія Макеєва «100 днів полону, або позивний «911» 

•    збірка документальних творів Михайла Слабошпицького «Велика війна 2014»

•    Богдан Жолдак «Укри. Бойова проза»

•    «Війна очима ТСН 28 історій по той бік камери»: 28 проникливих історій про героїв, написаних  журналістами, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО.

•    і навіть весела книга про війну Дмитра  Якорнова «То  АТО». Можливо стане у нагоді також інформація щодо поповнення фонду з цієї тематики за посиланням: Військові хроніки: 10 найкращих українських книг про АТО . 


Далі буде

Зав. НМВ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова – Ірина Тарадименко

Немає коментарів :

Дописати коментар