"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

четвер, 25 липня 2013 р.

Нотатки із Сімферопольського ярмарку

Колись давно  до Криму чумаки по сіль їздили, а сьогодні до Симферополя бібліотекарі вирушають на ярмарок, і неабиякий – а Міжрегіональний.

 

17 липня 2013 року заступник директора Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Тетяна Ігнатова у складі групи херсонських бібліотекарів взяла участь у роботі Міжрегіонального ярмарку “Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє”, організаторами якого стали Міністерство культури АР Крим, Програма “Бібліоміст” та КРУ “Універсальна бібліотека ім, І. Франка”.  І сьогодні пані Тетяна ділиться враженнями від ярмарку. 


До Криму, у місто Сімферополь з'їхалось понад сто бібліотечних працівників, представників громадських організацій, ЗМІ та гостей із п'яти південних регіонів України — Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та АР Крим. Ця яскрава та визначна подія надала нам, бібліотекарям, можливість познайомитися із інноваційними проектами своїх колег, поспілкуватися, зав'язати нові партнерські контакти, знайти однодумців.

 

    Вранці, о 9.30, тільки-но вийшовши із свого автобуса на набережній річки Салгір (саме тут розташована бібліотека ім. І. Франка ), ми потрапили у вир Ярмарку. Учасникам пропонувався буккроссинг, промо-акція “Будь на волне! Читай! ”, конкурс “фігур”, що читають (з газет), кастинг на роль найкращого телеведучого літературних новин, “книжкова дегустація”. Незабутнє враження залишилось від виступу артистів євпаторійського Театру на ходулях. І всю цю феєричну атмосферу створили бібліотекарі Централізованої бібліотечної системи м. Євпаторія. 

 
Взагалі євпаторійці попрацювали креативно. Жвавий інтерес у ярмаркуючих викликав бібліотечний кіоск “Розпродаж бібліотечних ідей”. Тут можна було, проголосувавши спеціальними жетонами, придбати одну оригінальну розробку бібліотечних заходів. Із запропонованої TOP-10 я надала перевагу розробці методики проведення економічної гри “ БібліоForex ”. Щодо живої скульптури. Хоча цей прийом мені вже знайомий, та він був доречним і органічно вплітався в композицію всієї експозиції. Тому я з радістю залишила фото на згадку. І наостанок, щиро вітаю спеціалістів євпаторійської Центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна із перемогою ( І місце ) у Всеукраїнському конкурсі “Бібліокінофест 2.0” за відеоролик “Книжкові мрії Мишка”.
 

 

 

 Із переглянутих експозицій мені сподобалися також проекти КРУ “Юнацька бібліотека”, Керченської централізованої бібліотечної системи

 

 

 

 

 Бармашівської бібліотеки-філії Жовтневої ЦБС Миколаївської області  

Сімферопольської центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна, 

 

 

Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна, Центральної бібліотеки ім. М.Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва, Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова 

 
Бібліотечна Херсонщина була представлена чотирма проектами: 

 

 

 “ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє” (обласна бібліотека для дітей)

 

 

 

 

 “Вшановуючи минуле — плекаємо майбутнє” (Борозенська сільська бібліотека Великоолександрівського району)

 

 

 

 “Творча майстерня “Молодіжна відеолабораторія” (бібліотека-філія №3 Херсонська ЦБС), “Геолокаційний сервіс — інноваційна послуга” (Херсонська центральна міська бібліотека ім. Л.Українки). Наразі всі проекти цікаві, біля їхніх експозицій весь час юрмились учасники, жваво спілкувались. 

 

 Хочу похвалитися і здобутками, хоч і маленькими, колективу нашої бібліотеки. Для демонстрації учасникам міжрегіональних бібліотечних ярмарків було відібрано наше відео “Флеш-моб “Бум по Book'ам”, яке виставлялось на конкурс “БібліоКіноФест: Кадри вирішують все” у 2012 році.
   

 Насамкінець хочу процитувати слова Наталії Новакової, координатора по роботі з партнерами Програми “Бібліоміст”, які припали мені до душі та як найкраще засвідчили рівень досягнень бібліотек південних регіонів України: “Виникла армія кваліфікованих вмотивованих працівників, які знають, де ці знання застосувати”. 

Від себе додам ( і впевнена, що мене підтримає вся наша херсонська делегація ), що за останні чотири роки змінилося обличчя бібліотек, виникло інше нове внутрішнє бібліотечне середовище, змінилися самі бібліотекарі – зросла професійна самооцінка, людська гідність, змінилося ставлення до бібліотек з боку громад, влади і все завдяки участі, і навіть більше, існуванню Програми “Бібліоміст”.

Немає коментарів :

Дописати коментар