"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

четвер, 26 березня 2015 р.

Будь в тренді! Читай українське!

Відкриваємо нову сторінку на нашому блозі, присвячену обласному інтернет-проекту

 Будь в тренді! Читай українське!

 

Будь в тренді! Читай українське!: Мадонна перехресть

«Машини, шини, стрес, експрес,
Кермо, гальмо, впритул, з-за рогу!
Стоїть Мадонна, Перехресть,
Благословляючи дорогу» 

Ліна Костенко є видатною сучасною українською поетесою, своїм життям і творчістю вона засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито: «...не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі королю».

До ювілею поетеси в ЮСП бібліотек Херсонщини пройшло чимало цікавих заходів для молоді. 

 

 Херсонська ЦБС
На загальносистемний захід поетична симфонія «Сьоме небо Ліни Костенко» завітали: 

 

 

 • до бібліотеки-філії № 13 ім.Б.Грінченка студенти Херсонського гідро-метеорологічного технікуму. Бібліотекарі відчинили двері в дивовижно яскравий світ художнього слова Ліни Василівни та познайомили з маловідомими сторінками життя і творчості поетеси.

 

 

Поезія Ліни Костенко звучала у виконанні студентів та бібліотекарів. Вечір супроводжувала чарівна музика і романси на слова Ліни Костенко у виконанні Ольги Богомолець.
Присутні мали змогу познайомитися з виданнями поетеси на книжково-ілюстративному перегляді літератури «Камертон душі».

 

 • до бібліотеки-філії  №23 учні 10-А кл. ЗОШ № 52.
  Привернув своєю змістовністю увагу читачів і відкритий перегляд   "Неперевершена і неповторна Ліна Костенко".
  Родзинкою заходу стала літературна вікторина з життя та творчості видатної літераторки. Переможці вікторини отримали невеличкі пам'ятні сувеніри.
  Захоплені магією поезій читачі підхопили естафету Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва і провели флеш-моб "З Днем народження, Ліно!".
   

   

  до відділу обслуговування юнацтва ЦБ імені Лесі Українки учні 10 класу ЗНЗ №30. Слухачі разом із ведучими пройшлися тернистими життєвими шляхами поетеси, пройнялися аристократизмом її духу, з її віршів відчули неприховану боротьбу за людські ідеали. 


  Іванівська ЦБС 

  Учнів аграрного ліцею та гімназії запросили на поетичне надвечір'я "Душа тисячоліть шукає себе в слові". Учнями Грудініною Софією, Побиванець Юлією, Рибалко Миколою, Карандою Михайлом з великим задоволенням була перечитана поезія Ліни Костенко "Ще пахне сіно. Ще рояться оси","Сніги метуть","Чорнобиль -2", "Очима ти сказав мені: люблю", "Люблю твій степ і подих твого степу".

  В-Олександрівська ЦБС

  Поетична замальовка «У пошуках натхнення», присвячена творчості Ліни Костенко спонукала учнів до роздумів про значення для людини її зв’язку зі своїм корінням. Учасниками замальовки були старшокласники Великоолександрівської середньої школи. Улюблена поезія безкомпромісного митця, такою людиною може пишатися будь-який народ, бо вона є спадкоємцем кращих традицій своєї нації. Ця феноменальна «орлиця слова», як хижа птаха розриває і засуджує те наше ставлення до природи, життя і нарешті один до одного, але водночас вона ніби «ластівка добра» відкриває нам очі в ті світи, де панує могутнє благородне створіння – Людина. 

  І як сказала моя коллега, методист – Ольга Козаченко: «Ліна Костенко відзначила в цьому році поважну дати, але продовжує залишатися яскравим представником сучасної української літератури. І на її творчості потрібно виховувати свідому молодь. Сподіваюсь, що ваша молодь знайшла натхнення під час заходу зростати патріотами своєї Батьківщини».


   У  Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова відбулася театралізована постановка, присвячена  творчості Ліни Костенко.
   

  Учням 11 класу ліцею Херсонської обласної ради постановку за книгою Івана Дзюби «Є поети для епох», створили студенти ІІ курсу спеціалізації видовищно-театралізованих заходів  Херсонського училища культури на чолі зі своїм наставником, режисером та автором сценарію  Падалкою Оленою Павлівною.   Вони напрочуд емоційно та видовищно представили деякі сторінки життя та творчості Ліни Василівни, а також майстерно передали силу і велич художнього слова вольової жінки.
  Серед аудиторії були присутні учасники обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко», які виявили бажання продекламувати поезію. Я особисто була присутня на цьому заході і мене особливо вразило виконання пісні на слова Ліни Костенко учениці обласного ліцею – Ірини Каменщик. 

   

    "Ліна Костенко — справжній майстер художнього слова. ЇЇ поезія — це приклад самовідданого і шляхетного служіння народові. Вона пробуджує почуття добра і справедливості, творить у людині людину. Філософська лірика Л. Костенко — велика частина поетичного доробку автора. 

   Усі найважливіші філософські питання так чи інакше порушено в її творах: це й питання сенсу людського життя, швидкоплинності часу, діалектики духовного та матеріального".


     « Життя іде і все без коректур,
      і як напишеш, так уже і буде.
      Але не бійся прикрого рядка.
      Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.
      Не бійся смутків, хоч вони як ріки.
      Людині бійся душу ошукать,
      Бо в цьому схибиш — то уже навіки»

  Зав. НМВ Херсонської обласної бібліотеки  для юнацтва ім.Б.Лавреньова Ірина Тарадименко

Немає коментарів :

Дописати коментар