"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

вівторок, 13 жовтня 2015 р.

До Дня захисника України: досвід бібліотек Херсонщини

День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Бібліотеки Херсонщини в ці дні, з метою національно-патріотичного виховання молоді, проводять безліч цікавих заходів, зустрічей з українськими вояками, представниками козацтва та вшановують пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.

 

В КЗ «Іванівська района бібліотека»

 

Для учнів аграрного ліцею було проведено турнір "...Хоробрими, сміливими ростіть, Кордони України бережіть!». Та й конкурси ж були для хлопців підготовлені бібліотекарем юнацької кафедри Максак В.А. цікаві: "Спецназівець", "Умілі руки","Автомобільна вікторина", бліц-турнір "Знавці козацької термінології". 

 

 

 

Під час історичних читань "Українське козацтво:відгомін віків" учні гімназії та аграрного ліцеюпоринули в минуле України, на Січ, на острів Хортицю - осередок козацтва на Дніпрі, ознайомилися з життям запорізького козацтва.     До свята  оформлена книжкова виставка "Крізь віки з булавою гетьмана". 

 

У КЗ «Нижньосірогозька центральна района бібліотека»
проведено  патріотичну годину    «Сила  нескорених». Душевна  розповідь  бійців  викликала  великий  інтерес  в учасників   зустрічі. Діти  не  залишилися байдужими  до  спогадів,  у багатьох  були  сльози на  очах, гордість  за  таких  синів  рідної  землі. Учасники АТО з великою повагою і вдячністю згадали волонтерів Нижньосірогозького району, які відвідували  воїнів  зони АТО. 

  

 

 

 

 

 


 

На шану  військовослужбовців, які  героїчно  загинули  при  виконанні  завдань по  захисту  суверенітету та  територіальної  цілісності держави,  в  бібліотеці  створено 

 тематичну  експозицію  «Українській  нації  призначено  вижити!» 

 

 

 

 

У КУ «Великоолександрівська центральна районна бібліотека» 

 

 з метою формування національно-патріотичного виховання молоді та розуміння в учнів таких понять як «єдність» і « цілісність», «герой, «патріот» держави, громадські якості; почуття поваги до захисників Вітчизни, виховувати справжніх патріотів держави для старшокласників був проведений урок мужності: «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь». 
 

 

Про військовий обов’язок захищати Вітчизну розповіли військовий комісар Великоолександрівського районного військового комісаріату - Сергій Юрійович Гапонов та його заступник Віктор Миколайович Давиденко. 

 

 

 

 Новокаховська ЦБС

 
 До дня захисника України і Дня українського козацтва бібліотекарі  читальної зали центральної міської бібліотеки запросили учнів ЗОШ №4 на історичну подорож у часі «Мужність і відвага крізь віки».


 

 

 

 

До свята оформлено книжкову виставку «Гей, ви хлопці, запорожці»

 

 

 

 

 В Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.  Лавреньова  
 До свята у читальній залі бібліотеки підготовлено та проведено квік-тайм «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Квік-тайм (в пер. з анг. означає швидку зміну часу).

 

 
Запрошений на зустріч із  старшокласниками херсонської гімназії №1 - тренер з національно-патріотичного виховання, нагороджений орденом Козацької Звитяги,  Славов В’ячеслав, розповів про українське козацтво, Запорізьку Січ, козаків-характерників.

 

 

Кульмінацією став показовий виступ козака з булавою та шаблями. Учні із захватом спостерігали, як пан В’ячеслав вправно володіє зброєю. І насамкінець, на бібліотечній галявині учні взяли участь у майстер-класі з оволодіння зброєю козаків. 


 

 

  

«Україна. Хроніка перезавантаження» - так називався захід відділу мистецтв .

 


 

 

До Дня українського козацтва  відділ абонемента підготував 

книжкову виставку-реконструкцію «Україна козацька: п’ять віків історії».
Виставка прикрашена козацькою атрибутикою, а на подіумі реконструйовані миттєвості козацької звитяги. 


 

 

 

 

І як стверджують мої колеги з КУ «Великоолександрівська центральна районна бібліотека»: 
«Насправді – небагато в нас таких важливих дат, як день тих, чия професія – Батьківщину захищати. Це свято – насамперед вияв любові до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього. Хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери на плечах яких тримається наша армія. Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу».

Тож зі святом вас, дорогі наші захисники України! Слава Україні! Героям Слава!

Немає коментарів :

Дописати коментар