"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

середа, 6 квітня 2016 р.

«Герої ХХІ століття»: про хід обласної патріотичної акції в районах Херсонщини. Дубль 2

6 квітня 2016 року відбулась друга робоча онлайн зустріч, присвячена обговоренню  заходів в рамках обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття»

 

Методисти Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова запросили до спілкування представників сільських бібліотек Херсонщини, а саме: Ларису Шаваровську   - зав. Новопавлівської сільської бібліотеки Каланчацької ЦБС, Ірину Загребельну – зав. Борозенської сільської бібліотеки Великоолександрівської ЦБС  та  Світлану Кошолап – зав. Розливнянської сільської бібліотеки Білозерської ЦБС.

 

Лариса Шаваровська розповіла про заходи, проведені Новопавлівською бібліотекою разом із сільською громадою по вшануванню пам'яті першого загиблого земляка – Володимира Серебринського.  Велику роботу проводить бібліотека разом із громадою по вшануванню тих земляків учасників АТО, які приходятьу відпустку. У планах створення про них відео-матеріалів.

 Лариса ініціювала на сесії сільської ради створення дошки-пошани героїв-земляків, учасників АТО саме в бібліотеці, яке стала інформаційним та культурним центром для громади села.

 Ірина Загребельна познайомила коротко з інформацією про своїх земляків, учасників неоголошеної війни на сході України, а саме вшанування пам'яті загиблих героїв – Олександра Гаїцького та Андрія Бодяка.

 

Особливо зворушливою стала розповідь Ірини про сільського фельдшера Наталю, із с.Садки , яка вийшла на пенсію за вислугою років, організувала першою волонтерський рух у Великоолександрівському районі і потайки від рідних поїхала разом з Херсонськими медиками в зону АТО для медичної допомоги воякам. 

 

Світлана Кошолап розпочала свою розповідь про волонтерську діяльність громади села Надеждівка Білозерського району по підтримці земляків, воїнів-учасників АТО, залучення молоді до заходів по вшануванню пам'яті загиблих та підтримці тих, хто повернувся і живе поряд. Про вже проведені бібліотечні заходи створено Світланою відео-ролик.

 

Вразила розповідь про фото-оберіг, з яким чоловік Світлани – Віктор Кощолап пройшов військовими стежками на сході України і повернувся до рідних. Не менш зворушлива розповідь про фото з військового архіву роти, в якій служив Віктор. Нажаль 30 однополчан, зображених на фото, на чолі з 26 річним командиром, загинули. Вічна їм пам'ять!!! 

 

 Дуже зворушливою вийшла зустріч, спілкування навіть стало не робочим, а я б сказала - емоційно душевним і патріотично забарвленим. Щира подяка колегам бібліотекарям, як виявилось в ході зустрічі, солдаткам. Ця тема дуже близька їм, бо вона проходить через їх серця і сім'ї. Вони з таким трепетом займаються цією справою по вшануванню своїх земляків-героїв учасників цієї клятої неоголошеної війни на сході України і саме ця їх діяльність  є великою складовою  патріотичного виховання молоді.

     Головний меседж онлайн зустрічі  прозвучав одноголосно з вуст цих чудових жінок- бібліотекарів, чиї чоловіки встали в перших рядах на захист цілісності та суверенитету Вітчизни і тим самим виконали свій громадянський обов'язок. 

Вшанування героїв-земляків - учасників АТО є складовою частиною  системи патріотичного виховання молоді в сучасних умовах і одним із завдань   обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття».   

Запис зустрічі можна подивитись тут


3 коментарі :

  1. Дякую за чудове спілкування. Щиро, просто, відверто, все так, як має бути.

    ВідповістиВидалити
  2. Так, Ларисо...згодна. Щира розмова, без шаблону. Це дуже цінно

    ВідповістиВидалити
  3. немає такого села Садки є село САДОК https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BA

    ВідповістиВидалити