"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

субота, 15 жовтня 2016 р.

Свято з нагоди урочистого фіналу обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття» 

На урочистостях звучали слова привітань від волонтерів, журналістів, священнослужителів, військових та підвели підсумки акції. 

 

 


 

Зібрані під час Акції матеріали доповнили веб-ресурс «Херсонщини мужні сини» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова.
За цей час занесено інформацію про 33 загиблих воїна-земляка. Доповнено 61 інформацію про відкриття меморіальних дошок, уточнення даних тощо.  

Найактивніщі учасники акції отримали нагороди і цінні подарунки.

З лютого по жовтень 2016 проводилась велика пошукова робота - наповнення веб-ресурсу «Херсонщини мужні сини», організація книжкових виставок, інсталяцій, куточків пам´яті в бібліотеках, музеях, навчальних закладах, відкриття центрів інформаційних ресурсів з вшанування земляків-учасників бойових дій на Сході України, які встали на захист незалежності та суверенітету України. 

 Подяки та подарункові бібліотечки отримали:
•     Голопристанська центральна районна бібліотека
•     Центральна района бібліотека КЗ «Скадовська ЦБС»

Грамоти, планшети та подарункові бібліотечки отримали:
•     Львівська сільська бібліотека Бериславської ЦБС
•     Центральна бібліотека Новокаховської ЦБС
•     Комунальна установа «Каховська районна об´єднана бібліотека ім.М.Братана»

Дипломи, планшети та подарункові бібліотечки отримали:
•     Центральна районна бібліотека КЗ «Великоолександрівська РЦБС»
•     Центральна районна бібліотека Каланчацької ЦБС
•     Великокопанська сільська бібліотека Олешківського району

 Сподіваємось, що з такими подарунками їх бібліотеки стануть більш сучасними і відкритими для молоді. 

 

У пошуковій роботі було задіяно 15 учнівських волонтерських команд, які збирали та уточнювали інформацію про загиблих земляків.
До оргкомітету надішли творчі роботи «Портрет Героя» в жанрі проза,  відеофільм та слайдові презентації,створені саме учнівськими командами. 5 найкращих були вибрані для нагородження.

 Грамотами та подарунковими бібліотечками нагороджені:
•     Волонтерська команда Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
За творчу роботу: «Життя прожите не даремно» (пам´яті нескореної Валентини Крицак)
•     Волонтерська команда «ФАКТУС» Чорнобаївської санаторної школи-інтернат Херсонської обласної ради за творчу роботу «Спогади про героя АТО – Козу Дениса Євгеновича»
•     Волонтерський загін «Добра воля» Новотроїцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» за творчу роботу «Добричинна діяльність»
•     Волонтерський загін «Відкриті серця» Володимирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Скадовського району за творчу роботу  «Портрет героя» @Козлов Володимир Володимирович – учасник бойових дій в зоні АТО@
•     А краєзнавчий гурток Скадовського навчально-виховного комплексу «Академічна гімназія» за фільм «Герої ХХІ століття» окрім грамоти та подарункової бібліотечки отримав ще й планшет.

 

Тож, вітаємо команди з відзнаками і сподіваємось, що на них чекає безліч благородних справ на користь Батьківщини.

 

 

 

«У мальовничому селі Львове, що на Херсонщині, жив хлопчик. Рідні  й друзі   називали його Льоньчиком, бо розсипав веселий , мов дзвіночок, сміх, був завжди привітний  та надійний. А дідусь-сусіда кликав його Леонідом Івановичем, поважно й трохи іронічно. Сядуть, бувало, під тином із верболозу обоє – старий і малий – і ведуть собі тиху розмову. І не було такого, про що б вони не переговорили. « Люби, хлопче, землю рідну, сонечко ясне, матінку кохану – і виросте з тебе справжній чоловік!»...

 

Це уривок з сучасної легенди «Воїн із долею білого журавля», яку створила в пам´ять про загибого героя-земляка Леоніда Криничка, учениця 11 класу Львівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Андрощук Катерина. Саме ця робота найбільше зворушила членів оргкомітету, а автор отримала грамоту, книги і планшет в подарунок. 

 

 

 «Я хочу, щоб не було війни» - таке просте бажання 12-річного хлопчика. Щирі емоції вилилися в зворушливе есе про батька.

«Сьогодні у нас у гімназії зустріч з воїном АТО. Сиджу і думаю: «Ця людина бачила війну, вона пройшла крізь її пекло, бачила горе втрат і радість визволення територій, чи не найкраще йому зрозумілі почуття дружби, любові, підтримки».
Моє серце переповнює гордість і радість за цю людину, бо запрошений учасник АТО – це мій…тато Скакун Микола Валерійович». 

 

 

 

Автор ціого есе – Данило Сакун, семикласник Новотроїцького НВК  «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія». За свою роботу він отримав грамоту, книги і навушники в подарунок.
 


 

«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.

Ліна Костенко

 

«Війна показує – хто є хто: тут звичайні люди стають героями, тут є місце для мужності, страху і подвигу. Кожен військовослужбовець – це маленька історія перемоги над самим собою, страхом втрати, історія боротьби за краще майбутнє своєї родини, за незалежність і цілісність України».

Цикли історій про земляків-випускників Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 присвятила заступник директора з навчально-виховної роботи Сирота Ліна Вікторівна та отримала грамоту і книги в подарунок

 


В номінації «поезія» нагороду отримала Герасименко Карина, студентка Херсонського політехнічного коледжу за зворушливу історію кохання і дівочої вірності, яка не дочекалася коханого з війни. За історію у віршах  «Хранители истории любви» Каріна отримала грамоту, книги і флешку в подарунок. Учень Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства  - Євген Кононенко створив власноруч відео-кліп «We will overcome – Перемога буде за нами» і присвятив його кіборгам Донецького аеропорту та військовим, які пройшли Іловайський котел.

 

Щира віра в перемогу українських військових в цій клятій війні вилилась в прості рядки, популярного серед молоді сьогодні жанру – реп. І нехай це тільки перші кроки Євгена, але це зроблено з такою щирістю і вірою в краще майбутнє. Тож і нагорода знайшла свого героя. Євген отримав грамоту, книги і навушники в подарунок. А ми побажаємо йому успіхів в його творчості


 

Протягом урочистостей настрою додавали музичні та хореографічні виступи артистів Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, Херсонського музичного училища та Херсонського училища культури. Тож, акція закінчилась, але страшна війна триває, і наші військові заслуговують на нашу підтримку і шану. Тож не забуваймо про це. І робимо все від нас залежне. Слава Україні! 

 

Зав. НМВ Херсонської обласної  бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова         Ірина Тарадименко

Немає коментарів :

Дописати коментар