"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

понеділок, 20 березня 2017 р.

З Україною в серці живу: стартувала обласна національно-патріотична акція «Ми – українці!»

З 14 березня по 31 серпня 2017 року включно у центральних районних та міських бібліотеках, бібліотеках-філіях, бібліотеках об´єднаних територіальних громад Херсонської області спільно із загальноосвітніми навчальними закладами пропонуємо проводити різноманітні заходи з метою підвищення культурного рівня молоді, формування шанобливого ставлення до історії, національної спадщини та української мови: онлайн-зустрічі, вечорниці, народні свята, ярмарки талантів, історичні етюди, свята села, етно-паті для молоді, патріотичні майданчики «Я – українець і цим пишаюсь», українознавчі ігри, народознавчі екскурси, дні спілкування українською мовою «Там, де звучить рідна мова, живе український народ», свята козацької слави, відеохронографи, палітри майстрів, мовомарафони «Читай та спілкуйся українською» тощо.

З повним текстом наказу про Акцію та положенням можна ознайомитися тут… 

Для творчих робіт запропоновано 9 номінацій. Тож зупинимось на них докладніше.

1. «Мова – духовний код нації» - соціальна реклама, відеокліпи, соціальні акції.
Що це може бути? Наприклад: 

    акція щодо популяризації української мови за допомогою відповідної символіки на одязі чи наплічниках: синьо-жовтий значок із написом «Спілкуюся лише українською»,  яскраву саморобну торбу з написом: «Зробіть мені приємність – розмовляйте українською».
    вуличне опитування серед молоді щодо використання музики сучасних українських виконавців в якості рингтонів  


Серед молоді варто просувати меседжі про те, що наша мова – це класно, це сучасно, це – кращий спосіб бути собою, вирізнятись і бути в тренді одночасно, знайти собі гідне місце у власній країні тощо. «Мова – це те, що нею відбувається»
Зверніть увагу на те, що в таких акціях треба повністю виключити формалізм та примусовість.

2.    «Добра родина – славна Україна» (дослідження сімейних літописів родин, які є часткою історії краю) - відео, фото колаж, цифрова історія, презентація;
Пропонуємо створити родове дерево у фото або відеоформаті. Можливо  це буде цифрова родинна історія  у якій відображено історію сімейних оберегів       (вишиванка, рушники, фото, картини і т.і.)
 


3.    «Наші таланти тобі, Україно» (рукотворні вироби притаманні вашому краю: вишивка, писанки, ляльки-мотанки, гончарство, вироби з дерева, кераміки, обереги, тощо)
Можливо, навіть є сім’ї майстрів та майстринь, де саме те чи інше ремесло передавалось із покоління в покоління.


Найкращі вироби (не більше 6 екз.), відібрані регіональним оргкомітетом, надсилаються до обласного оргкомітету  Див. Положення про акцію
 
4.    «Що не край, то свій звичай» (літопис села) - відео, презентація, дослідження;
Зверніть увагу саме на ті звичаї, які притаманні саме вашому краю, можливо призабуті, якими ваш край відрізняється від інших і які можуть гідно представляти свою місцевість, як частину єдиної барвистої етнографічної історії України.

5.    «Мій край у чому неповторний?» (привабливий туристичний бренд краю) -  Спробуйте створити логотип, туристичний буклет.

6.    «Я - українець до глибин родоводу» (дослідження української ментальності) – есе, роздуми


7.    «Під прапором волі» (відображення першої української революції та подій сьогодення в житті краю) – презентація, відео, есе;
8.    «Непізнана історія мого краю» (дослідження маловідомих історичних постатей та подій) - презентація, відео, есе, цифрова історія;

9.    «Херсонці підкорюють світ» (ваші земляки – знаменитості) – відео, фото, есе;
 Створіть цифрову історію успішної людини, яка прославила Україну та Херсонщину своїм талантом. – відкрийте її для інших.

Тож, ще раз наголошуємо, що яку б номінацію не вибрали учасники Акції – головне висловити свою думку про те, що значить для них  бути українцями, показати, що нам є ким і чим пишатися. Саме з маленьких історій кожного українця, кожної української сім’ї складається велика історія неньки України.
Творчий звіт бібліотек-учасниць акції може бути представлений у формі: відеощоденника, фільму, буктрейлера, слайдової презентації у форматі PowerPoint  або Prezi

Немає коментарів :

Дописати коментар