"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

вівторок, 8 серпня 2017 р.

Золотий серпень України: до Дня Незалежності України

 

Незабаром головне для українців державне свято – День Незалежності України. А передує йому – День Державного Прапора.


Ці свята кожного року нагадують не тільки українському народу, але і всьому світу, про існування незалежної, демократичної та унітарної України. В цей день загострюється відчуття істинної національної приналежності. Саме в ці дні, як ніколи, виникає бажання вдягти українську вишиванку та відчути себе справжнім українцем.І хоча у планах бібліотек чимало цікавих заходів до цих свят, мені б хотілось порекомендувати невеличку низку назв та форм, можливо вам вони стануть у нагоді. 

Виставки:
•    книжкова виставка-імпульс  «Ти у серці нашім, Україно, ти у серці нашім назавжди»
•    виставка-свято «Моя Україно, колиско-калино, пізнати тебе мені щастя дано»
•    виставки старовинних рушників  та вишиванок «Полотняні послання 

Масові заходи:
•    літературний огляд-мандрівка «Допоки світить праведна зоря — шануймо рідну Україну!».
•   інтелектуальний марафон «Україна – єдина країна» із зупинками «Історичне досьє», «Українські імена», «Наша країна на планеті Земля», «Гордість України» та ін. на знання історії, географії, біографії відомих людей і літератури
•   історична мандрівка «На Україні буде Україна, а не чиясь окраїна глуха», яка дозволить користувачам «пройти» шляхами пращурів від заснування української держави до сучасностілітературно-дозвілева вікторина на краще знання цікавих подій української культури та державної символіки, яку можна закінчити танцювальним  флешмобом «Ми –українці»
•  інформаційна експрес-година «З Україною у серці» біля книжкової виставки та виставки робіт декоративно-прикладного мистецтва місцевих майстринь. літературні посиденьки «Хай квітне моя Україна», на яких учасники заходу читають вірші та співають пісні про Україну, національні символи та обереги.
•  години українознавства «Соняшно-блакитний, рідний, заповітний!», "Синьо-жовтий диво-птах"
•  літературно-художній вернісаж    «Золотий серпень України» 
•  поетична сповідь «Пригорнусь душею до Вкраїни, засміюсь, заплачу, помолюсь…»
•  поетичний вернісаж «Це моя Україна, це моя Незалежність»;
•  літературно-музичні композиції "Свобода держави на щастя народу", "Україно моя, я для тебе на світі живу" та «Під вільним сонцем, моя Україна величним розмаєм цвіте» 


 
вишиванковий фестиваль «Вишиванка — символ Батьківщини, дзеркало народної душі», з дефілє та вишиваними історіями від учасників
фольк-мандрівка «На рушнику калина – спогади про долю України»
• літературний вечір,  присвячений Ліні Костенко «Є поети для епох».
 
Ліна Костенко... У цьому імені — наша совість, наш дух, наша історія. Її творчість – це виклик Україні, одночасно голос національного спротиву і символ українського відродження. А питання, поставлені поетесою, шукають своєї відповіді вже не один десяток літ.

У Ліни Костенко історія — це жінка, змучена, катована, зневажена, але не розтоптана, бо вона не загубила духу свого, гордості, гідності людської. Запросіть на знайомство з невідомою Ліною Костенко.
Інтелектуально насичений вечір з пошуком відповідей на духовні запити сьогодення безперечно буде цікавим для молоді.


Гарних всім свят і приємних вражень. Не забувайте виставляти матеріали щодо заходів у групу «Ми – українці» в соціальній мережі Facebook.
Зав. НМВ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова – Ірина Тарадименко.

Немає коментарів :

Дописати коментар