"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

понеділок, 24 вересня 2018 р.

Фінал Акції «Ми – українці» 2018 в Олешках: враження методиста

20 вересня 2018 року на центральній площі  м. Олешки Херсонської області було гамірно, неначе у вулику. В цей день до Олешок з'їхалися гості з районів Херсонщини та Києва: бібліотекарі, учнівська та студентська молодь. А з якої нагоди та що там відбувалось?
А там відбувалось святковий захід «У рідному краї і серце співає» з нагоди фіналу щорічної обласної національно-патріотичної акції «Ми – українці», започаткованої Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова. Чому саме в Олешках? Бо це край з багатою історією, край козацької слави, батьківщина видатних українців і тут дуже багато молодих талантів, якими варто пишатися. А тому і виникла пропозиція провести захід саме тут, презентуючи Олешшя широкому загалу бібліотечних фахівців Херсонщини.


Урочисте відкриття розпочалось чудовим флешмобом від молоді міста. Звучали слова привітання від представників влади і т.і. Але яскраві виступи вокалістів та молодіжних гуртів надовго залишать по собі приємні спогади.
Для гостей розгорнулось святкове містечко з різноманітними локаціями, на яких відбувалось чимало цікавих дійств. А щоб не заблукати цим містечком, гостей супроводжували по локаціям бібліотекарі-гіди з Олешківської центральної районної бібліотеки 
Вони, як справжні лоцмани, без перешкод і вчасно потрапляли разом зі своїми «бібліо-туристами» до кожної локації.


«Алея майстрів» манила яскравими інсталяціями від бібліотек Олешківського району, які характеризували саме ту місцевість, звідки вони приїхали. І ось тут бібліотекарі, а за сумісництвом майстрині, проводили майстер-класи із виготовлення різноманітних оберегів, які потім можна було забрати напам'ять. Я, хоч не брала участі у майстер-класах, але ж придбала собі на згадку домовичка- оберіга.
Дуже цікавою стала локація «Історичне Олешшя» - відвідування місцевого краєзнавчого музею. На якийсь час, завдяки представленим експозиціям, ми переносились, неначе на машині часу, у різні періоди історії цього краю більш ніж за 900 річний період. Колекція предметів побуту, меблів, старовинних рушників та одягу дала можливість уявити, як жили його мешканці  у минулих століттях, чим користувались, як виглядали. Окремі експозиції розказують про життя видатних людей краю, насамперед письменників Миколи Куліша та Костянтина Кудієвського: особисті речі, записки, газети того часу, де друкувались їх твори і т.і. 

 

Дуже гарний музейний дворик, у якому зберігаються решти пам'ятних знаків та бюсттів Олександра Цюрупи, який саме жив у цьому домі. Його ім'я і носив музей. Сучасну назву він отримав після декомунізації.  У дворику знаходиться альтанка, в якій в теплу пору року представлені колекції рушників і проводяться майстер-класи від майстринь для школярів. А для гостей свята у дворику розгорнулась виставка старовинних фотографій, на яких представлені історичні події та люди, які внесли свій вклад у розвиток міста. Передивляючи ці фото, неначе сам стаєш свідком тих часів та подій. 


Так звана «смачна» локація «Козацька похідна» не тільки надала можливість пригадати цікаві факти з життя українських козаків, але й дізнатися чимало цікавого. Бо ж без цих знань ми не могли скуштувати такого смачного справжнього козацького куліша від самого отамана районного козацького товариства «Олешківська Січ» - Юрія Білого. Та й фото ж хотілось зробити молодим гарним дівчатам разом із справжнім сучасним козаком, та ще й отаманом.

 
Для молоді на окремій локації організували спавжні козацькі ігри та забави, де можна було позмагатися на спритність: перетягування канату, стрибки в мішках, інтелектуальні змагання і т.і.

 
Особливо вразило оформлення фойє в осінньому стілі із чудовими інсталяціями, де розмістилась виставка-продаж майстрів Олешківського району. Поряд із знайомими техніками бісероплетіння та валяння, виготовлення ляльок мотанок та оберегів, мене вразили вироби із глини чудового майстра, художника-оформлювача Євгена Довбні, я таких не бачила навіть на Андрієвському узвозі в Києві.

 
«Українська краса» - виставка українських костюмів, виготовлених сучасними майстрами м. Олешки. І це дійсно краса неймовірна. З якою любов'ю підібрані кольори у вишивках та тканинах предметів жіночого та чоловічого одягу. Дивишся на манекен, а уявляєш молоду пару у яскравому святковому одязі на весіллі.


 Доповненням до всієї цієї краси стала книжково-ілюстративна виставка «Відроди. Збережи. Пам'ятай», підготовлена фахівцями Олешківської центральної районної бібліотеки. І сама директор книгозбірні Сергєєва Г.О.,  з такою любов'ю до рідного краю, представляла її гостям свята.

Святковим післясмаком стала мистецька програма «Олешки мої зачаровані» від талановитої молоді міста, де і відбулось нагородження бібліотек-переможців Акції «Ми – українці» 2018 року.  

 Особливо знаковим стало виконання віншальної пісні із репертуару українського гурту «Океан Ельзи» - «Все буде добре», коли весь зал стоячи підспівував виконавцям і в залі світились вогники мобільних телефонів, як символ надії на краще майбутнє, на мир в Україні.

 
І, насамкінець хочеться виразити велику подяку всім тим, хто причетний до організації та проведення цього чудового заходу, а особливо колективам КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім..Т.Г. Шевченка» - в.о.директора Мінєнков С.М. та КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека» - в.о.директора Сергєєва Г.О
Ви дійсно професіонали з великої літери.

Зав. НМВ Херсонської обласної бібліотеки 
для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова – І.І. Тарадименко

1 коментар :

  1. Завдячую рідній "Лавренівці" за створене свято, що стало традиційним! На творчому звході-акції "Ми-українці"познайомилася з колегами всіх районів Херсонщини. Олешківці підготувалися, ділилися досвідом,знайомили з козацькою історією свого краю, розважали концертною програмою. Все гідно і цікаво!

    ВідповістиВидалити