Останній місяць осені.. Опадає листя, кружляє в потоці подій і дат. Тож, продовжуємо наші методичні замальовки, присвячені визначним культурним подіям листопада та визначним людям української культури, літератури та мистецтва. Тож, звертаємо вашу увагу на такі дати та події:
2
• 140 років від дня народження Олександра Івановича Білецького (1884–1961), українського літературознавця, академіка, заслуженого діяча науки України
Заходи: бібліотечний сувій «Лицар літературної науки», літературна розвідка «Майстерня художника слова»
4
• 140 років від дня народження Григорія Костянтиновича Голоскевича (1884–1935), українського мовознавця, громадського діяча
Цікаво про нього тут
Заходи: історико-філологічна копальня «Історик української мови», історичний портрет «Автор першого українського лексикографа»
5
• 90 років від дня народження Кіри Муратової (1934-2018), української кінорежисерки румунсько-єврейського походження
Заходи: кінокреденс «Яскрава режисерка свого часу», кіноепопея «Від режисерки до члена українського «Оскара», кінодилижанс стрічок Кіри Муратової «Зіркова історія», сinemateka «Вічне повернення: Кіра Муратова», кіно-топ фільмів Кіри Муратової «Перепустка у Всесвіт».
9
• Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва
Заходи: мистецький калейдоскоп «Світло духовності та культури», молодіжне театралізоване паті «Несказане лишилось несказанним», патріотичний байрактар «Українська культура – потужна зброя проти рашистських загарбників».
17
• Міжнародний день студента
Зазвичай суспільство сприймає цей день як свято молодості, енергії та певного роду відпочинку. Та зараз для українців кожна дата в календарі, святкова чи не святкова – це день сили, день спротиву, день боротьби проти агресора. І наш, український День студента так само стає Днем сили українського студентства – студентства, яке завжди опиняється на вістрі української історії. Традиції святкування Дня студента в Україні ще не встановились. Для когось із 2,4 мільйонів винуватців свята, День студента – це просто новий день, для когось – просто привід зустрітися з друзями і повеселитися, а для декого – день символічного об’єднання, підвищення ролі студентства в суспільному і політичному житті країни.
Заходи: традиційні тижні першокурсника в бібліотеці з різноманітними як навчальними, ерудованими так і розважальними заходами, від флешмобів, творчих вечорів та виховних годин до ярмарку та збору донатів на ЗСУ, тематичний квест у розважальному просторі «М-Територія», де студенти яскраво та емоційно зможуть проявити свої найкращі здібності: пройти ерудований квест та невелике спортивне змагання, майстерно подолати аналітичну вікторину, демонструючі свої таланти істориків, стендаперів, ерудитів і т. і.. А на завершення заходу можна запропонувати у дружній теплій атмосфері переглянути фільм на студентську тематику.
Доречними можуть стати тематичні бібліографічні онлайн чи офлайн квести для студентів на допомогу навчанню, знайомству з інформаційними довідковими бібліотечними ресурсами: "У ритмі навчання - пізнання - зростання", "Від навчання до здійснення мрій!"
В умовах війни доречними будуть патріотичні заходи «Свято тих, хто змінює світ!», присвячені пам’яті та пошані до студентів, які встали на захист України і перебувають з ЗСУ, зустрічі з такою молоддю.
21
• 100 років від дня народження Ігоря Івановича Корнєйчика (1924–1974), українського бібліографа, педагога
Заходи: бібліографічні студії «Історик української бібліографії – Ігор Корнєйчик», бібліотечний експрес «Класик українського літературного бібліографознавства»
30
• Свято Андрія Первозванного
Заходи: молодіжні бібліотечні благодійні забавлянки «Завітайте до світлиці на Андріївські вечорниці», молодіжне паті «Ой, Андрію, даруй нам надію!, юнацькі жартівниці «Welcom в нашій хаті на Андрія paty»
•
90 років від дня народження Раїси Петрівни Іванченко (1934), української історикині, письменниці
Заходи: літературно-історичний еліксир «Княгиня української літератури», творчий портрет «У боротьбі за історичну пам’ять»
Далі буде...