"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

неділя, 18 червня 2017 р.

Як методисти на VIІ обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу» в м. Нова Каховка працювали і відпочивали
 Цього року ми, нарешті, змогли не тільки працювати на фесті, але й отримати задоволення від побаченого на різноманітних локаціях. Тож, хочу поділитися саме цими враженнями.


 

Сім років поспіль наш фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» мандрує Херсонщиною. Розпочав він свій шлях у місті Гола Пристань, згодом побував у Каховці, Білозерці, Великій Олександрівці, Скадовську, Чаплинці і, нарешті долетів до міста Нова Каховка з його чудовою історією, прозорими джерелами, чарівними парками, альтанками, творчою атмосферою. 
І де б він не "літав", завжди знаходив нових друзів – любителів читання,  творчих людей. Його девіз  «Закрита книга – камінь, відкрита книга – птах» (рядки із вірша А. Кичинського)  із року в рік  підтверджують саме цю слушну думку про те, що кожна відкрита молодим читачем книга збагачує його внутрішній світ і формує інтелектуально творчу особистість, яка спроможна міняти світ на краще. Кожного року програма фестивалю змінюється і включає нові й нові цікаві заходи. Не виключенням став і цьогорічний фест. До програми увійшли крім традиційних і нові складові. На майдані біля палацу культури та у парковій зоні розгорнулись  різні фестивальні локації на які вказував кольоровий дороговказ. На «Дереві побажань» можна було залишити свої побажання учасникам фесту.
 
Прийшлися до вподоби гостям фесту і виставки продажі книг херсонських авторів та книжкового магазину «Учбова книга», де кожен міг придбати книгу на свій смак. 

Знайомлячись з виставками майстрів народної творчості м.Нова Каховка, я придбала собі оберіг напам’ять.


 
Фестивальна атмосфера вирувала на майдані біля Палацу та фестивальних локаціях.

 
Завдяки представленим матеріалам на пересувних виставках новокаховських музеїв, можна було познайомитись з історією міста та дізнатись про видатних людей, пов’язаних з містом – О. Довженко та А. Бахутою.


 Неабиякою популярністю користувалась локація «Art-фейс», яка стала так популярна останнім часом на фестивалях. Зробити собі малюнок напам’ять, про перебування на фесті, могли всі незалежно від віку. І, навіть мер міста Володимир Іванович Коваленко не оминув цей арт об’єкт. 


 
На фестивальній фото-зоні пропонували гостям сфотографуватися напам’ять у костюмах відомих літературних героїв та використати фото рамку «Відкрий свою книгу». На цій локації вирували справжні літературні пристрасті. Залюбки фотографувались і молодь і дорослі.

 

Прикрасою фестивальної зеленої зони стала бібліо-фотосушка «В об’єктиві книга і читач», на якій було представлено безліч різноманітних світлин із життя бібліотек Херсонщини. Глядачам пропонували «лайкнути» світлини , які прийшлись їм до смаку. За результатами «лайків» світлини, які набрали найбільшу кількість глядацьких симпатій, отримали книжкові призи від власниці мережі магазинів «Учбова книга», партнера Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. Б.А. Лавреньова – Ганни Лісової. 


На молодіжному майданчику  «Літературна альтанка» відбувалась своя фестивальна тусовка. Творча молодь із Херсона та Нової Каховки читали свої твори, грали в літературні «відгадайки», грали на гітарі та співали пісень, створювали літературні експромти на різні «химерні» теми і, зрозуміло, що отримували за це солодкі призи.


А автори найкращих експромтів отримали книжкові подарунки на урочистому закритті фестивалю.

Місто Нова Каховка  називають перлиною на березі Дніпра. Історія міста почалася із історії с. Ключове, яке відрізнялось від інших кришталевою чистою джерельною водою. Тут і донині б’ють з-під землі чисті джерела, що зачаровують багатьох туристів. 


Тому автограф-сесія мала назву  «Дніпровське джерело».У ній взяли участь відомі всій Україні письменники Херсона та Н-Каховки: Василь  Загороднюк, Анатолій  Кичинський, Валерій Кулик, Олександр Гунько, Леонід Марченко та Таїсія Щерба.
 
Мистецька програма «Кожен день я тебе відкриваю, рідне місто кохане моє» наочно продемонструвала, як юні та дорослі жителі м. Н-Каховка люблять свій рідний край, вболівають за майбутнє України.


 
По обіді, паралельно відбувались молодіжні та бібліотечно-професійні заходи. 

Молодь, разом із письменниками, мандрували містом та відвідали комплекс відпочинку «Казкова діброва», де отримали неабиякий позитив від флори та фауни цього казкового місця. Всі свої враження вони змогли виразити у поетичній формі. І їм це вдалося. Колективно створений вірш, присвячений «Казковій діброві», отримав позитивні враження від учасників фестивалю, власниці комплексу і, безперечно фестивальний приз. 

Втомлені але задоволені, учасники фесту для покладання квітів та вшанування пам’яті, пройшлись ходою до пам’ятника українському письменнику, який жив і працював в Н-Каховці протягом 1952-1953 років - Олександру Довженку. Напам’ять про фест в небо відпустили сім символічних різнокольорових кульок із вдячністю місту з «Лебединої пісні» за прийом та побажаннями нової зустрічі на наступних фестивалях.
 
З фестивальним привітом зав.НМВ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. Б.А. Лавреньова – Ірина Тарадименко 
 
 
Про ярмарок бібліотечних інноваційних ідей в наступному пості від методиста Ольги Козаченко.

Немає коментарів :

Дописати коментар