31 жовтня 2017 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова відбувся міжрегіональний вебінар для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області та бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів «Нова візія бібліотеки крізь призму соціальних викликів».
Як міняється роль публічних бібліотек в сучасних соціально-економічних умовах? Як нові соціальні виклики впливають на діяльність книгозбірень? Які послуги бібліотеки можуть запропонувати молоді і всій громаді? Саме цим нагальним питанням і було присвячене професійне спілкування з колегами. бібліотек України.
В онлайн-спілкуванні взяли участь фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, районних та міських бібліотек м. Херсона та Нової Каховки, бібліотек професійно-технічних навчальних закладів. До вебінару також приєдналися декан факультету менеджменту і бізнесу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв С.О. Шуляк разом із викладачами університету та студентами, фахівці Тернопільської обласної бібліотеки для молоді та Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва.
Завідувач науково-методичного відділу Тарадименко І.І. познайомила з досвідом роботи бібліотек України щодо надання нових послуг для молоді, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб, та в умовах децентралізації. І зазначила, що жити в часи змін завжди нелегко. Та, якщо бібліотекарі будуть вірити в успіх, намагатися втілювати свої мрії, шукати компроміси, передбачати запити своїх користувачів – у бібліотек є майбутнє!
Директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Гук Леся Степанівна привітала колектив нашої книгозбірні та всіх бібліотечних фахівців Херсонщини з отриманням 3 місця у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року» від УБА за обласну патріотичну акцію «Герої ХХІ століття».
З її виступу «Сучасна бібліотека в умовах економічної невизначеності: нові можливості для розвитку» учасники вебінару дізналися про проектну діяльність книгозбірні, яка допомогла започаткувати інноваційні послуги для молоді.
Проекти бібліотеки – історії успіхів книгозбірні: безбар’єрний доступ до інформації для людей з обмеженим зором, робота з творчою молоддю, послуги для молодих батьків, співпраця з іноземними представниками в Україні та волонтерами носіями мови.
Інноваційні проекти бібліотек по навчальній діяльності: клуби для навчань програмуванню. Навчання виливаються у створення різних соціальних послуг: створення блогів, сайтів.
Реклама бібліотечних послуг, завдяки проектам, з’явилася на бігбордах, у відео-роликах, на вуличних акціях. Бібліотека стала на вустах громади м.Тернополя.
Тернопільська обласна бібліотека для молоді створила інформаційну базу для розвитку інтелектуального потенціалу.