"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

середа, 5 грудня 2012 р.

Ах, фестиваль, фестиваль... 

майданчик для творчої молоді "Браво, поезіє!"

На фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу», який нещодавно пройшов у Каховці, відбулася цікава і неординарна подія, про яку хочеться розповісти докладніше.  Тим більше, що безпосередню участь у ній взяли і наші літтерріанці.


 На майданчику творчої молоді «Браво, поезіє!» зустрілися молоді поети з Каховки, Нової Каховки і Херсона. Зустріч вирішили провести у формі слему, який зараз набуває все більшої популярності. Для тих, хто не в курсі: слем – поетичне змагання, головне у якому не рівень поезії, а незвичайна форма її подачі автором.


  Для організаторів слему і всіх його учасників це була перша спроба, тож  вчилися і переживали всі разом. Готувалися майже місяць, підбирали костюми, музичний супровід, шукали помічників і однодумців. Пропоную невеличкий фотозвіт про цю подію.


 Скромний хлопчина В’ячеслав Бабич (учень Каховської ЗОШ №5) зумів висловити своє почуття поваги до школи і вчителів у формі репу. І не біда, що іноді слова забувались! Головне – щирість та ритм. 
Ясноока Анастасія Борута (учениці Каховської ЗОШ №5) буквально випромінювала позитивну енергію, а її вірш «Давай о хорошем» прозвучав як месидж юнацького оптимізму і знайшов жвавий відгук у глядачів. 

 Поезія зворушливої Дар’ї Зібінєвої (учениці 10 класу Каховської гімназії) була традиційною у кращому розумінні цього слова, проте зачепила щирістю почуття любові до рідного краю і спробою знайти відповідь на складне питання «Чи є майбутнє в українського народу?»

Виступ тендітної Марії Скрипниченко (учениці Каховської ЗОШ №1) своїм змістом, настроєм і алегоричністю змусив згадати Лесю Українку. Хто знає, можливо саме у Каховці зростає слава української поезії?
Мрійлива Олена Стецюк (член літературного клубу "Свічадо", економіст страхової компанії "Оранта" м.Каховка) на хвилинку перенесла глядачів у світ своїх почуттів і переживань, нагадавши, що наше життя – театр масок, за якими ми ховаємось один від одного.
Здивував товариський і веселий зазвичай Анатолій Козак: (член літературного клубу "Лік" юнацької б-ки Новокаховської ЦБС) виступ його надихнув сумний і навіть трагічний  фільм «Реквием по мечте». 
Романтична  Анастасія Хахалєва (студентка ІІ курсу Новокаховського агротехнічного коледжу, член літературного клубу "Лік" юнацької б-ки Новокаховської ЦБС) поділилася своїми душевними переживаннями і тонким відчуттям музики та ще раз довела, що справжнього поета можуть надихнути миттєвості життя, повз які ми проходимо. Пізніше дізналась (і не здивувалась), що ця  дівчина не тільки пише гарні вірші, а й прекрасно співає. 


 Усміхнена Марія Біла (студентка ІV курсу ХДУ, член молодіжної літературної кав'ярні "ЛітTERRA") своїм виступом змусила глядачів принишкнути і уважно дослухатись до кожного слова. І для цього їй не знадобилось нічого особливого. Лише слова, ритм, настрій і несподівано пов’язані асоціації! З перших слів чарівна Наталя Кудрявченко (голова МГО "Просвіта", член молодіжної літературної кав'ярні "ЛітTERRA") буквально заворожила всіх присутніх. Навіть відсутність (через технічні причини) відеоряду не зменшило враження від її виступу, в якому вдало поєдналась поезія і музичний супровід.


Журі, що складалося із школярів і письменників, оцінювало кожного учасника за двома критеріями (поезія і форма подачі) по п’ятибальній системі. У результаті всіх підрахунків виявилось, що переможцями стали Марія Скрипниченко, Олена Стецюк і Наталя Кудрявченко. Вітаємо дівчат і бажаємо нових творчих перемог!

Текст - Юлії Коваль

Фото - Валентини Моісеєвої
4 коментарі :

 1. Чудовий захід. Бібліотека - відкрита сцена, де молодь може продемонструвати свою творчість і таланти. А якщо авторами поезій, що прозвучали, є виконавці, то початок демотеці вже покладено. Вітаю. :)

  ВідповістиВидалити
 2. Валюша - молодець! Такие фотографии!!!

  ВідповістиВидалити
 3. Я была на этом празднике поэзии - потрясающе! Как филолог по образованию, я разбираюсь в поэзии, и могу сказать,что столько хороших стихов не слышала давно. Так здорово ,что у нас такая талантливая молодежь!

  Олечка, спасибо!)

  ВідповістиВидалити
 4. Так.На інтерактивних заходях у бібліотеці відкриваєш для себе стільки талановитої молоді і розумієш, що професію свою ми вибрали недарма

  ВідповістиВидалити