"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

неділю, 18 серпня 2013 р.

Прочитайте цю історію, щоб не прогавити свого ангела...

Думаю, що в кожного з нас є такі книги, які протягом життя ми перечитували  не один раз…І кожного разу пірнали в світ пригод своїх улюблених героїв. Мріяли разом з ними, переживали, навчалися, приймали і давали подумки поради.  І навіть, писали продовження історій…

    Спробую пригадати, які книги протягом життя вразили мене настільки, що я перечитувала їх по декілька раз, переглядала екранізації, маю в своїй домашній бібліотеці і залюбки можу порадити прочитати будь кому із своїх друзів. В юності мене дуже вразив роман О.Дюма «Графиня де Монсоро», потім був роман «Віднесені вітром» М. Мітчелл з невгамовною Скарлет О’Хара, пізніше роман М.Булгакова «Майстер і Маргарита» і нарешті, проза Ірен Роздобудько (не можу виділити щось окремо)…Зрозуміло, що це тільки малесенька часточка того «великого книжкового багатства», що перечитано безсонними ночами і чудовими днями літніх відпусток…
   Саме книга, мабуть, і вирішила вибір мого професійного життя. Я стала бібліотекарем, щоб бути поряд з книгою і популяризувати найкращі зразки світової та вітчизняної класичної та сучасної літератури не тільки серед своїх друзів…

Світ настільки швидко рухається вперед, що іноді не встигаєш помічати. Розвиток новітніх технологій привніс в наше бібліотечне життя безліч цікавих і корисних форм популяризації книги… 

Одна з сучасних форм реклами книги – буктрейлер. 
З англійської book - це книга, trailer - тягач, причіп, призначений для перевезення вантажів.  Дослівний переклад: тягнути книгу на причепі. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. 

Основне його завдання - яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання. 

У березні цього року Державний заклад «Державна бібліотека України для юнацтва», Українська бібліотечна асоціація з метою активізації і стимулювання творчої ініціативи бібліотекарів, впровадження інноваційних  форм у роботу бібліотек України, популяризація книги та читання серед молоді України організували Всеукраїнський конкурс буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі».

ЮСП бібліотек Херсонщини теж не залишились осторонь. 

У першому, регіональному турі взяли участь: обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова та 8 ЦБС Херсонщини (В-Лепетиська, В-Олександрівська, Голопристанська, Іванівська, КУ КРОБ, Н-Каховська, Скадовська та Херсонська). Найбільш  вдалими та цікавими і достойними для заявки на участь у другому турі виявилися чотири. 

Одного разу до моїх рук потрапила надзвичайна книга,  яка вразила мене...


"Три мушкетери"  Олександра Дюма, який  створено до 170-ти річчя всесвітньо відомого роману 

Читай! Створюй власну історію! Змінюй світ!

«Ніколи ми не каялись, що наші долі обнялись»
Ніжність, краса, рання юнацька закоханість, вірність ...

Микола Братан "Не цілована і юна": збірка віршів – відкриття маловідомих граней душі і таланту поета 




 Герберт Уеллс "Країна сліпих"

Країна сліпих...І тут з’являється людина із зовнішнього світу, яка володіє особливим почуттям. І проявляються: сумніви оточуючих...різне світосприйняття...перевага над сліпими...жага влади...заздрість...відчай...страх..і…любов! 




Можна прожити все життя і жодного  разу не зіткнутися з дивом. 
Можна зіткнутися і пройти повз...
А можна просто піти назустріч...
Розкриваємо книгу і вирушаємо на зустріч з книгою… 

Прочитайте цю історію, щоб не прогавити свого ангела...

Ірен Роздобудько «Ґудзик»





Більше інформації  про буктрейлери, надіслані на конкурс, можна прочитати тут


Будемо чекати рішення журі і сподіватися на перемогу

3 коментарі :

  1. Це чотири буктрейлери, які пройшли в наступний тур? Чи їх, насправді, більше?

    ВідповістиВидалити
  2. так, це ті, які заявлено для участі у наступному турі

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую за коментар. А стосовно того, що молодь не читає, можу сказати так: І читала і читає і буде читати. Ось тільки змінюється формат читання, завдяки розвитку ІТ. От взяти хоча б відкриття мобільних бібліотек у Києві та Одесі - http://bibliote4nyj-autoban.blogspot.com/2013/08/blog-post_12.html. Де можна запросто на Крещатику закачати собі у смартфон чи айфон чимало книжок і читати у будь якому місці

    ВідповістиВидалити