"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

субота, 25 січня 2014 р.

На шляху до Шевченка…


Стоїть задумавшись на кручі,
Мов хоче знов заговорить, 
Стоїть і слуха як ревучий 
У синє море води мчить. 
Він до свободи завжди линув, 
Не раз в кайданах побував,
Та не злякався і не кинув 
Того, за що він воював. 

До нашого «Бібліовіночка Кобзарю» вплітаються нові й нові «бібліотечні квіточки».
Протягом січня оформлені цікаві книжкові виставки та  проведені гарні заходи для молоді в  Великоолександрівській, Новокаховській, Цюрупинській та Іванівській ЦБС.

   Обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова до 200 річчя Т.Г. Шевченка створила електронний ресурс «Шевченко LIVE"», який складається із 4 розділів: віртуальні виставки, бібліотечні заходи і події, книжкові виставки в бібліотеці та фото-проект «Я і Тарас». 
 Першу віртуальну виставку «Т.Г.Шевченко у творах херсонських митців» широкій громадськості представляє інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки. Працівники відділу спробували зібрати твори херсонських письменників, художників та скульпторів, які зробили внесок у літературну та мистецьку Шевченкіану Херсонщини.


Цей матеріал може бути корисним при підготовці заходів до 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
КУ «Каховська районна об’єднана бібліотека» започатковала інтернет-проект: «Мій Шевченко», який вміщує цікавий матеріал про лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка – уродженців Херсонщини. З 13 по 17 січня 2014 року у Великій Олександрівці проходив тиждень Т.Г.Шевченка


 14 січня у Великоолександрівській ЦБ відбулася скайп-конференція «Слово про Кобзаря", в якій взяли участь бібліотечні працівники модернізованих, завдяки програмі Бібліоміст, бібліотек. 


Учасниками конференції стали 3 обласні бібліотеки які презентували свої проекти до 200-річчя від дня народження Шевченка: обласна бібліотека для юнацтва ім. Лавреньова - "Бібліовіночок Кобзаря", обласна універсальна наукова бібліотека ім. Гончара - " Дзвенить Херсонським краєм Кобзареве слово", обласна бібліотека для дітей - " Шевченкіана нашої родини".   До розмови про бібліотечні заходи підключились сільські бібліотеки-філії Великоолександрівської ЦБС: Борозенська, Білокриницька, Малоолександрівська. В скайп-конференції взяли участь представники місцевої влади. Завдяки спілкуванню бібліотечних професіоналів з'явилося багато нових ідей, проектів, планів на майбутнє. 
На базі ЗОШ №1 пройшов Форум юних Шевченкознавців. Учні загально-освітніх шкіл району представили дослідницькі презентації на різні теми: «Шевченко художник» «Вічне слово Кобзареве на крилах пісні лине в майбуття», «Любові пам’ять незабутня» ( Жінки в долі Т. Шевченка), «Геніальний співець українського народу», «Світове значення творчості Т.Г.Шевченка». Гарним ліричним оформленням форуму став літературно-музична композиція, де юні шевченкознавці демламували вірші Т. Шевченка та виконували пісні про Україну. Участь у форумі взяли представники місцевої влади.І, насамкінець, всі учасники Форуму  вшанували пам’ять митця піснею  «Реве та стогне Дніпр широкий».


 До створення виставки–інсталяції «Тарас Григорович Шевченко – Великий Кобзар України», що експонує Цюрупинська міська бібліотека №3 долучилися активний її користувач Петер Станіслав Леонтійович, що люб’язно надав свої ілюстрації до його творів, А шанована в місті вчителька Ляшко Софія Микитівна подарувала бібліотеці власноруч вишиваний портрет поета. Юні художниці студії образотворчого мистецтва Центру дитячої та юнацької творчості  «Ми малюємо світ» Зінченко Ганна та Гуріна Дарина поділились своїми творчими доробками щодо бачення образу Тараса Григоровича. 


В Іванівській центральній районній бібліотеці відбувся  Флеш- моб  «Разом читаємо Кобзаря».  Присутні  один за одним декламували вірші Т.Г.Шевченка.  «Думи мої думи», «Заповіт», «Катерина», поема «Петрусь» та багато інших відомих творів  переплелися  у поетичний вінок далеких історичних подій  та відчуття безмежної любові до свого, українського народу. Флеш -моб супроводжувала книжкова виставка Кобзарів різних років видань "Тарасів Кобзар - народу великий дар"..У центральній бібліотеці Новокаховської ЦБС відбувся літературний гід «На вічнім шляху до Шевченка» з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Широкій громадськості міста представлена книжкова виставка «Світова велич Шевченка». 
Немає коментарів :

Дописати коментар