"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

пʼятниця, 21 березня 2014 р.

Запрошує Лавренівка: День відкритих дверей18 березня 2014 року наша бібліотека запросила на
«День відкритих дверей» бібліотекарів загальноосвітніх шкіл Херсонської області, які підвищують свою професійну майстерність в рамках навчання у КВНЗ «Херсонська академія безперервної освіти».Зустрічали гостей  показом відео-ролика «Бібліо-успіх Лавренівки», в якому представлені найуспішніші проекти  Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова за 2013 рік.
З вітальним словом до присутніх звернулася директор бібліотеки Тютюн Г.І.

Надалі гості, за окремою програмою, мали можливість познайомитися з бібліотекою і найяскравішими проектами бібліотеки.Заступник директора з основної діяльності Т.Ф. Ігнатова  розповіла про  творчу біографію та пріоритетні напрямки бібліотеки: впровадження новітніх технологій, пошук інноваційних форм роботи щодо популяризації читання, сприянню освіті та  розвитку творчих здібностей молоді. Звернула увагу на особливу діяльність бібліотеки - методичного центру для ЮСП бібліотек Херсонщини, яка направлена на модернізацію професійної освіти бібліотечних працівників області. 
До уваги бібліотекарів було представлено найбільш резонансні заходи  бібліотеки обласного рівня. І серед таких заходів найбільш знаковою подією останніх трьох років стали обласні фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу», проведені бібліотекою у містах Гола Пристань та Каховка та смт Білозерка. Саме на фестивалях відбувається апробація інноваційних інтерактивних форм роботи з молоддю.
З метою активізації діяльності бібліотек Херсонщини щодо використання сервісу web 2.0 бібліотекою було запроваджено обласний інтернет-проект на платформі Facebook «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині» з метою популяризації поетичної збірки В.Загороднюка «Формула Сократа». Продовжуючи цю ідею, до 200 річчя Тараса Шевченка започатковано обласний інтернет-проект «Бібліовіночок Кобзарю» на платформі Facebook.

До 70 річчя утворення Херсонської області - обласний краєзнавчий інтернет-проект «Херсонщини достойні імена». Суть якого полягає в проведенні циклу онлайн-конференцій на платформі Google Hangouts з відомими людьми Херсонщини, які внесли і вносять свій вклад в історію рідного краю.


З он-лайн сервісом науково-методичного відділу бібліотеки – бібліотечним блогом «Методист OBU Херсон», який створено для популяризації методичної діяльності бібліотеки, підвищення кваліфікації, надання методичної допомоги ЮСП бібліотек Херсонської області та обміну інноваційним бібліотечним досвідом у роботі з юнацтвом та молоддю познайомила завідувач науково-методичного відділу Тарадименко І.І. А також зупинилася на ідеї створення обласного інтернет-проекту: «Бібліовіночок Кобзарю», присвяченого 200 річчю Тараса Шевченка на  платформі Facebook та познайомила з деякими найбільш яскравими проектами та заходами бібліотек області: виставки-інсталяції, флеш-моби, акції, театралізовані постановки, у тому числі із залученням інноваційних інтернет-технологій та різноманітних сучасних гаджетів. 


Два успішних та цікавих проекти читального залу бібліотеки представила завідувач соціокультурного сектору відділу Коваль Ю.А.   В грудні 2013 року в рамках проекту «Моє здоров’я в моїх руках» створено дівочий клуб «Камея» до якого залучено учениць ліцею Херсонської обласної ради. Протягом трьох місяців дівчата змогли прийняти участь у 5 зустрічах, 4 тренінгах, створили і ведуть свій блог та  одноіменну групу в соціальній мережі ВКонтакте, спілкуються в них. Дівчата також мають можливість познайомитися з цікавими, успішними неординарними жінками, які мають активну громадську позицію і дотримуються здорового способу життя. У бібліотеці розгорнуто інформаційний майданчик з питань здоров’я жінок з доступом до інтернет-ресурсів, лінією онлайн-спілкування. В березні проект закінчується, але дівочий клуб «Камея» продовжить свою діяльність.

Другим проектом є незвичайне творче об’єднання читачів – молодіжна літературна кав’ярня «ЛітTERRA», яка стала місцем зустрічі творчих людей, представників різних жанрів мистецтва. Це спільний проект Херсонської лбласної бібліотеки ім.Б.Лавреньова та та громадської організації «Молода Просвіта».Гості могли переглянути цікаві відео-ролики про ці проекти.


Про можливості роботи та використання комп’ютерної програми «УФД. Бібліотека» т а основні правила у користуванні Електронним каталогом на сайті Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова розповіла завідувач відділу комплектування фонду та каталогізування Марієва Т.В. 

Працівники шкільних бібліотек ознайомилися з найважливішими параметрами пошуку в бібліотечних базах даних: за темами, автором, заголовком та планами щодо подальшого розвитку та оптимізації комп’ютерних програм у задоволенні інформаційно-освітніх потреб користувачів. З інформаційно-бібліографічними ресурсами  бібліотеки познайомила присутніх завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Попова Н.О. і  зробила огляд друкованою продукції відділу. А надалі представила  інтернет-ресурси бібліотеки «Наші видання», до яких входять: серія «Літературне краєзнавство» та рекомендаційно-бібліографічні покажчики «Виховання в освітньому просторі», «Екологічні проблеми: уроки минулого і сучасність», а також краєзнавчі путівники і довідники «Олімпійська гордість Херсонщини»,  «Вулиці мого дитинства», «Херсонщина подарувала світові: діячі мистецтв», «Окрилені наукою: вчені-природознавці Херсонщини».   З цікавістю був сприйнятий інтернет-ресурс «Шевченко Live» який складається із 4 розділів: віртуальні виставки, бібліотечні заходи і події, книжкові виставки в бібліотеці та фото-проект «Я і Тарас». До уваги гостей представлено підрозділ «Т.Г.Шевченко у творах херсонських митців» з цікавим матеріалом щодо Шевченкініани митців Херсонського краю: скульптура, література, живопис.Вже більше трьох років в бібліотеці існує програма «Читання для всіх і кожного». Що саме включає вона? Саме про це і розповіла завідувач відділу абонемента Таворська Г.С. 

Вона звернула увагу присутніх на самі цікаві і резонансні бібліотечні заходи програми, а саме: найяскравіші виставки, які отримали резонанс серед читачів та колег: виставка-букмаркет «Книжкова торбина для кожної родини», виставка-антологія «драматичних творів «Усе життя – театр», виставка нових надходжень «Фешн читання: Будь в тренді». Складовою успіху програми є цикл літературних зустрічей «Цікаве «PROчитання» метою якого є залучення до читання поза шкільною програмою. 
Традицією для бібліотеки стало проведення в кінці квітня Тижня молодіжної книги, який кожного року маж свій девіз і програму. Минулий рік пройшов під девізом «Нові часи нового прагнуть слова» і відзначився такими резонансними заходами, як старт буккроссингу, ток-шоу «Бестселлер- література чи комерція?», літературний фото-салон «Створи книжковий образ» та Бібліоніччю «Пригоди навколо книги». 

І насамкінець, присутні бібліотекарі змогли познайомитися з онлайн сервісом - "BLOG-ово литературной волчицы"

Бібліотека –не тільки територія читання, а й територія творчості. Саме про це і розповіла гостям завідувач відділу мистецтв Калмикова Ю.ВЯк допомогти юнацтву та молоді проявити свої здібності, таланти та сприяти розвитку іх творчого потенціалу? І хто може бути для них прикладом? Безперечно ті, хто поряд, а саме: кращі митці нашого краю, як професіонали так і аматори.Вже більше двох років у відділі мистецв працює ART-агенція «Дивоквіт», яка займається пошуком талановитої творчої молоді нашого краю у різнопланових техніках і видах декоративно-прикладного мистецтва. Для популяризації їх творчості серед громади міста та області, і взагалі. широкого загалу шанувальників мистецтва агенція організовує творчі виставки, зустрічі-знайомства та майстер-класи, які знайшли відображення в ЗМІ та на інтернет ресурсі – бібліоблозі «Місто муз». 

Жвавий інтерес визвала презентація виставки-кліпу "Музика Кобзаревої душі" - музична відеорозповідь у новому сучасному форматі, створена до 200 річчя Шевченка для більш глибокого розуміння його зв’язку з музикою, ролі народної пісні в житті і творчості та музичного звучання Кобзаревого слова - як класичного так і новітнього. І, наостанок, увазі шкільних бібліотекарів був представлений проект на  допомогу  вивченню шкільного курсу “Художня культура” - медіастудія «Мистецтво у просторі і часі». Це цикл уроків для учнів 9 - 11 класів, розроблений працівниками відділу, з використанням можливостей книжкових фондів, ресурсів мережі Інтернет, комп’ютерних та мультимедійних технологій. За формою ці розробки представляють собою відеопрезентації, виконані у програмі PowerPoint.

Закінчилася програма відео-конференцією «Звеличені працею й талантом» учасниками якої стали наші гості та аудиторії в Херсонській центральній міській бібліотеці ім.Лесі Українки та Білозерській центральній бібліотеці ім. П.Григоренка. 

День відкритих дверей закінчився, але співпраця з колегами продовжується.

До нових зустрічей!

Зав. НМВ Тарадименко І.І.

Немає коментарів :

Дописати коментар