"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

вівторок, 22 вересня 2015 р.

Результати Всеукраїнського анкетування молоді «Україна в Європейському Союзі: переваги та недоліки» в Херсонській області


Протягом серпня-вересня 2015 року Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова взяла участь у Всеукраїнському анкетуванні молоді «Україна в Європейському Союзі: переваги та недоліки», яке проводить ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва». 
До анкетування також було залучено юнацькі структурні підрозділи бібліотек Бериславського, Великоолександрівського, Іванівського, Каланчацького, Новокаховського, Новотроїцького, Скадовського та Чаплинського районів. Всього опитано 695 респондентів.
Аналіз
У анкетуванні взяли участь молоді люди віком від 14 до 35 років, серед яких 306 (44%) чоловіків та 389 (56%) жінок. За віковим показником вони розподілилися наступним чином: 14-17 років – 135 (19,4%); 18-21 років – 172 (24,7%); 22-24 роки – 119 (17,1%); 25-35 років – 269 (38,7%).

Розглянемо відповіді на конкретні запитання.
Питання про вступ до Європейського Союзу досі не має стовідсоткової підтримки.
Більшість опитаних (майже 60%) вважають, що Україні зарано вступати до ЄС, спочатку потрібно розібратися з внутрішніми проблемами. 19% вважають, що Україна готова, а 22% було важко відповісти.


Якби зараз пройшов референдум про вступ України до Євросоюзу, «за» проголосували б 33%, 20% - проти, важко відповісти – 29%,  а 17% не брали б участі у голосуванні. Це говорить про те, що третина респондентів не впевнені чи покращиться становище в Україні після вступу в ЄС, а тому не можуть дати позитивну чи негативну відповідь.


Серед проблем, які потрібно вирішити перед вступом до ЄС, на першому плані визначено -  подолання корупції та хабарництва і припинення війни на Сході, а вже потім - вирішення економічних, правових та соціальних проблем та покращення життєвого рівня народу. Крім цього, опитаних респондентів турбують проблеми безробіття, судова система, якість освіти, екологія, медицина, економіка, тощо.
На думку 60% опитаних Євросоюз повинен допомагати українцям вирішувати їх проблеми, 40% вважають, що Україна зі своїми проблемами повинна розбиратися самостійно.

Більшість (33%) опитаних вважають, що після того як Україна вступить в ЄС, щось зміниться, але не відразу, 24% не впевнені в тому, що щось зміниться, 15% гадають, що нічого не зміниться, 14% було важко відповісти, а 13% респондентів впевнені, що зміни прийдуть неодмінно.
На думку респондентів, після вступу до ЄС Україна отримає: безвізовий режим з країнами-членами ЄС (17%), зросте рівень життя громадян (9%), поліпшиться економіка, малий та середній бізнес, медичне обслуговування, освіта, працевлаштування, тощо.
За думкою респондентів після вступу до Європейського Союзу погіршаться відносини з Росією, зменшиться кількість робочого населення через міграцію, національні товаровиробники стануть незатребуваними, погіршиться економічний стан.
Серед опитаних з Херсонської області майже 13% відпочивали в країнах ЄС, а 5% проживали. 88% з них сподобався цей досвід.

Висновки. На думку більшості респондентів Херсонської області Україні ще зарано вступати в Європейський Союз. Вони вважають, що спочатку потрібно розібратися з внутрішніми проблемами. Але більшість також вважає, що Євросоюз повинен допомогти Україні в подоланні цих проблем. Після вступу до ЄС Україна отримає безвізовий режим, зростання рівня життя громадян, поліпшення економіки, тощо. Серед недоліків були названі погіршення відносин з Росією, відтік робочої сили до країн ЄС, руйнування українських традицій.

Завданнями бібліотек у цей час є:
•    проведення бібліотечних заходів з акцентом на патріотичне виховання, які допоможуть розвивати у молодого покоління почуття любові до рідної країни, збереження цілісності її територій, поваги до всіх її мешканців, толерантності до кожного;
•    допомога у формуванні самосвідомості та менталітету молодих громадян – якщо ти хочеш змін і покращання життя, почни з себе, адже кожен може зробити свою країну кращою.

Немає коментарів :

Дописати коментар