З розвитком сучасних інформаційних технологій виникає потреба їх використання у просуванні краєзнавчих бібліотечних ресурсів.
Які саме технології обрати і як використовувати в краєзнавчій діяльності своєї бібліотеки? Які сервіси обрати для створення власних краєзнавчих веб-ресурсів з метою просування відомостей про свій край у світовий інформаційний простір?
Саме цим питанням був присвячений семінар-практикум для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області та бібліотекарів ПТНЗ «Використання сучасних інформаційних технологій у краєзнавчій діяльності бібліотек для юнацтва (молоді)», який відбувся 26 червня 2014 року в читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім Б.Лавреньова.
Бібліотечні фахівці 13 районних бібліотечних систем, Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки та філій Херсонської ЦБС, а також бібліотекарі 16 професійно-технічних навчальних закладів зібралися для підвищення свого фахового рівня та обміну досвідом щодо вдосконалення краєзнавчої діяльності бібліотек, відповідно розвитку сучасних інформаційних технологій.
Зі словами привітання звернувся до учасників семінару-практикуму та побажав плідної праці заступник начальника управління культури облдержадміністрації І.Р.Мазур. Він зазначив, що виховання патріотизму у молодого покоління, сьогодні як ніколи, має велике значення.
Стрімкий розвиток інформаційних технологій вимагає від сучасного бібліотекаря неабияких знань і соціальної активності. Тільки на місцевому рівні визначаються напрями діяльності по вихованню патріотизму та поваги до рідного краю.
Ігор Романович також побажав бібліотекарям Херсонщини відкрити нові сторінки в своїй професійній діяльності.
Завдяки інформаційному сервісу Google Hangouts присутні мали можливість познайомитися із спеціалістом з розвитку веб-ресурсів програми «Бібліоміст», кандидатом політичних наук Ганною Тараненко.
Її онлайн-консультація «Бібліотечні інновації: використання інструменту Prezi для створення презентацій» познайомила присутніх із хмарним ресурсом для створення мультимедійних презентацій. Prezi дозволяє створювати динамічні презентації у форматі 2D та 3D. Це чудовий ресурс для сторітелінга та утримання уваги аудиторії.
З сучасними геосервісами для розваг та навчання познайомила присутніх заступник директора по роботі з електронними ресурсами Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» Тетяна Якушко.
Вона познайомила також з поняттям ментальних карт, областями їх застосування та сервісами, які допомагають їх створювати.
На ігровому практикумі «Ментальні карти. Паралельне мислення» учасники семінару спробували намалювати свої власні карти.
Зарядитися позитивом та поділитися досвідом щодо інноваційних бібліотечних форм у краєзнавчій діяльності по робот із молоддю.. бібліотекаря змогли під час інтерактивної гри «Естафета інновацій». Для цього було запропоновано перекидати мяча один одному і представляти інноваційні форми по роботі з молоддю щодо краєзнавчої діяльності. За час гри присутні дізналися багато цікавих форм, які пропонують молодим користувачам бібліотекарі ЮСП бібліотек Херсонщини. За найбільшу кількість названих форм та інноваційність перемогу отримали: Баєва Лариса, бібліотекар бібліотеки для юнацтва №13 Херсонської ЦБС та Лілія Мошачкова, бібліотекар юнацького абонементу Голопристанської ЦБС.
Використовуючи інструмент Prezi, завідувач науково-методичного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова – Тарадименко І.І. у своєму інформ-релізі «Обласний краєзнавчий інтернет-проект «Херсонщини достойні імена з використанням сервісу Google Hangouts» представила цикл відеоконференцій, які було проведено обласною бібліотекою для юнацтва імені Б.Лавреньова до 70-річчя утворення Херсонської області з листопада 2013 по березень 2014 року.
Обмін досвідом з питань краєзнавчої діяльності відбувся у форматі бібліотечного сторітелінгу «Розкажи історію про свій рідний край».
Мабуть, було дуже цікаво! Нещодавно як раз цікавилась Prezi, сподобались презентації, які можна там робити.
ВідповістиВидалитиДорогие коллеги! Принимайте блогерскую награду – Liebster Blog Award. Это награда, которая дается блогером другому блогеру за проведенную работу в блоге. Подробности в нашем блоге http://metodounbkm.wordpress.com/2014/06/27/liebster-blog-award/ .
ВідповістиВидалитиПоздравляем с наградой! Успехов и признания читателей и коллег!
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиВІтаю з нагородою, ваш блог дуже цікавий
ВідповістиВидалитиДякуємо, дуже приємно..багато планів, але як завждти не вистачає часу..Ось з понеділка піду у відпустку і буду пости писати: хвалитися, дякувати, ділитися враженнями від відряджень, спілкувань і т.п. ;) :-h
ВідповістиВидалитиПриємно вражені, що отримали від колег вже 5 нагород..треба давати відповідь..обов'язково зробbvj трохи пізніше
ВідповістиВидалитиСемінар супер, вражень ще більше, будемо працювати втілюючи їх в бібліотечне життя, персональне дякую директору бібліотеки, та зав.методвідділом п.Ірині Тарадименко і всім працівникам за гостинність, запрошення та надану можливість показати свою бібліотеку.
ВідповістиВидалити