"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

неділя, 7 лютого 2016 р.

Книга зігріває душу...: просування читання у молодіжне середовище

Згадуючи свої першу відвідини  бібліотеки у далекому дитинстві, я пригадала величезні стопи книг на столі, які повернули читачі.  Як ми любили вибирати книги для читання саме серед цього «розвалу». Психологія підказувала, що саме те, що читали вже до тебе, може бути цікавим. 

 Сподівання співпадали майже на 80%. Пізніше, коли стала працювати в бібліотеці, дізналася, що в методиці бібліотечної справи по обслуговуванню читачів існує саме такий термін – «книжковий розвал». Протягом десятиліть, щоб привернути  увагу читача, нам бібліотекарям доводилося застосовувати безліч різноманітних методик наочної популяризації літератури різних напрямків і форматів. 

Наразі, сьогодні більш популярними стали інтерактивні форми.

Зупинюсь на популяризації читання у молодіжному середовищі, а саме: як звернути увагу молоді на читання цікавих творів художної літератури, запросити до діалогу. 

 Серед інноваційних форм наочної популяризації стрімко ввійшли такі форми, як виставки – інсталяції. Своїм яскравим оформленням та застосуванням різноманітної фурнітури, вони звертають на себе увагу, змушують читача зупинитися і звернути увагу на ту чи іншу книгу, спонукають до діалогу. І, як показує практика, обов’язково взяти книгу з виставки для прочитання.

Серед безлічі цікавих бібліотечних виставок   останнім часом я познайомилася з цікавими креативними виставками у юнацьких структурних підрозділах Херсонської ЦБС.

 Тож, пропоную вашій увазі деякі з них.

Бібліотека-філія №13

Виставка-філіжанка «Зимова книга зігріває душу»! оформлена у вигляді старої затишної кав’ярні з дизайнерським інтер’єром, домінуючою нотою якого виступає кава. 

Докладніше див. тут

 «Запрошуємо Вас заварити разом з нами міцну каву читацьких вражень та вподобань!» - звертаються бібліотекарі своїх користувачів.

 

Тож, виставка-філіжанка запрошує саме до смакування читання або прочитання зі смаком, так як ви смакуєте каву.

 

Відділ обслуговування юнацтва ЦМБ ім.Лесі Українки 

 

 ВиставкА-порада «Схвалено читачем», оформлена за результатами міні-дослідження «Book-симпатія». Користувачі відділу назвали найцікавіші на їх погляд книги: легкі і романтичні, динамічні і захоплюючі, з глибоким філософським змістом, сповнені цікавої інформації та нових вражень.

Бібліотекарі пропонують: «Вибір за вами! Читайте та насолоджуйтеся!» 

 

А від себе добавлю, як приємно, що сьогодні знову повертається така гарна звичка, як дарувати книги. Як добре, що нарешті є вибір для читання в галузі сучасної української літератури, і не тільки. І не важливо який формат читання електронний чи паперовий. Головне, що інтерес до читання у молоді не згасає.
Тож, беремо гаряче горнятко чаю чи філіжанку кави, загортаємося у плед - і ну-мо читати!!!

 

Зав. НМВ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова - Ірина Тарадименко

Немає коментарів :

Дописати коментар