"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

середа, 11 листопада 2015 р.

І знову щодо планування на 2016 рік

Ось вам, колеги, декілька бібліотечних родзинок, які можна використати при плануванні  на 2016 рік популяризації ваших бібліотечних фондів серед юнацтва та молоді.

 Заанотуйте, візьміть до уваги!!! 

 

 Всі добре знають, що бібліотечний фонд можна поділити по різним типам і видам. У бібліотеках розстановка фонда може бути змішаною. Основний фонд розставляється згідно таблиць бібліотечно-бібліографічної класифікації. Ще є форматна, тематична, тощо. 

А чи задумувалися ви, як можна розподілити бібліотечний фонд, наприклад по номінаціям? Які книги можуть бути в бібліотеці? Ну, наприклад: книга, яка здолала найдовший шлях до бібліотеки або наймодніша, найдивовижніша тощо. Це вже які "книжкові раритети" маєте у бібліотечних фондах.

  Молоді це цікаво, вони із задоволенням звернуть увагу на такі книги, погортають та й візьмуть до уваги на прочитання. 

   

 Відповідно книжкові виставки можна теж організувати згідно певних номінацій, наприклад: виставки найвподобаніших, найновішіх, найпривабливіших, найбільших або найменших, найпатріотичніших, найспекотніших («гарячі» книжкові новинки), найоб´ємніших книг  (має більше ніж 1500сторінок).

Детальніше такі різноманітні виставки можна буде дізнатися з розділу «Калейдоскоп досвіду», чергового випуску нашого методичного видання: На замітку методисту: інформдайджест / укл. Тарадименко І.І., Козаченко О.О.; Херсон. обл. б-ка для юнацтва ім.Б.Лавреньова. – Херсон : [Б.в.], 2015. – Вип.10.

Учасники семінару-тренінгу «Бібліотека в умовах концептуальних змін освіти», який відбудеться 25 листопада 2015 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім.Б.Лавреньова, отримають видання особисто. Для всіх зацікавлених: слідкуйте за інформацією на блозі після семінару та на  сайті бібліотеки у розділі "Фахівцям"

 

 

 Для прикладу познайомтесь з виставкою в номінації «Найдивовижніщі книги»
Автор виставки: Аліна Михайлова, провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова
Виставка була презентована на бібліотечній галявині під час Дня відкритих дверей «Завітай на ювілей». Представлено перлини книжкового фонду книгозбірні: найбільша книга бібліотеки – «Національний атлас України» та найменша книжечка  «Золотые афоризмы»; найстаріша – «Біографію Достоєвського», видана у 1883 році; найчисленніша за тиражем – «Кобзар» Шевченка; наймодніша –  «Бумажные города» Джона Гріна, найтовстіша – «Російсько-український словник», який має 1835 сторінок; найпатріотичніша – «Вклоняємось доземно українському солдату». В номінації «Книга, яка здолала найдовший шлях» було представлене видання А. Драгана «Шевченко у Вашингтоні», про історію пам’ятника Кобзареві подароване представниками української діаспори з м. Клівленд (США).  

 

 Бажаєте на деякий час відчути себе дизайнерами та  модельєрами? Це зовсім не важко, так як зробили працівники відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова, створивши наймоднішу виставку і, назвали її виставка-фешенаріум «Володарі стилю»
Автор виставки: Ольга Коваленко, провідний бібліотекар відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова


Форма виставки: фешенаріум – (від англ. fashion – мода) модний простір.
 

Кожний дизайнер хоче бути особливим, знаходе свої родзинки та фішки, щоб виділятися від інших, щоб бути модним та стильним.
Що ж таке мода? Стиль? На ці та інші запитання дала відповіді незвичайна виставка-фешенаріум «Володарі стилю», інстальована у відділі мистецтв. Створюючи модну книжкову експозицію працівники відділу відчули себе і модельєрами, і дизайнерами.
Представлена на виставці література допоможе здійснити екскурс в історію моди, дізнатися про основні тенденції минулого, розвинуті провідними дизайнерами сучасності, зануритись у таємниці новітньої fashion-індустрії – від найбільш популярних матеріалів і технік до трендових аксесуарів, прикрас, зачісок, макіяжу. 


 

Привертають увагу аксесуари, використані при оформленні виставки – манекени, клатчі, шляпки, нарядний одяг, прикраси, іграшкова швейна машинка, нитки, парасолька, окуляри тощо.


Докладніше див. тут Зверніть увагу на цей звіт бібліотек УкраїниМожливо вам стане у нагоді їх досвід

Цікаво, які саме у вас є надзвичайні книги? Творчих вам успіхів!!!  Далі буде...

Немає коментарів :

Дописати коментар