"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

середа, 21 грудня 2016 р.

Враження методиста від "Книжкового Миколая"


Новорічні свята розпочалися цікавими культурно-масовими заходами.

 

До Херсона завітав літературно-культурний десант із учасників зі Львова, Миколаєва та Києва. Серед якого, як відомі представники цієї галузі, так і ті, яких ми відкривали для себе вперше.

 

 

Досвід проведення наших бібліотечних фестивалів молодіжного читання «Відкрий свою книгу» та низки вуличних свят та акцій Херсонської бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова допоміг працівникам книгозбірні стати модераторами на заходах другого дня  І Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай». Детальніше тут 

 Приємно, що серед учасників так званого десанту на херсонську землю стали представники бібліотечної галузі: 

 

 

•   Тетяна Пилипець, яка нещодавно стала директором Львівської обласної бібліотеки для юнацтва. А ще вона чудова майстриня і модератор чисельних міських свят і фестивалів. Її майстер-класи із виготовлення екоялинок користувались шаленою популярністю на святі.

 

 

 

   

•     Людмила Пуляєва-Чижович - провідний бібліотекар Львівської обласної бібліотеки для дітей, яку у Львові знають як театрознавця, поетесу, члена Української асоціації письменників Західного регіону.

 

 

Найочікуванішим стало знайомство та спілкування з улюбленою письменницею – Дарою Корній (Мирослава Іванівна Замойська ), надзвичайним майстром сучасної української містики з незвичними заворотами у сюжеті, з розкішною, соковитою і гарною мовою. 

 

ЇЇ творами зачитуються українці будь-якого віку. Книжки не витримують тираж, видавці не встигають друкувати її серію про пригоди сучасної Мавки у світах темряви, світла та сутіні. Тим приємнішим було придбання книги «Львів. Смаколики. Різдво» з автографом Дари Корній, як однієї із авторів збірника різдвяних оповідань.

 

Приємним та незабутнім стало знайомство з письменницею, перекладачкою Любою-Параскевією Стриданюк та її книжками про життя та побут гуцулів: «У нас, гуцулів» та «До данцу» – жанр якої сама авторка означує як поетична проза про любов. Така жвава та неймовірно чутлива розповідь про свою сім’ю, побут її земляків, яка перемежовувалась співом з гуцульським колоритом. залишилися  теплим спогадом про цю тендітну «гуцульську горянку», яка «носить гори в собі». 

 

  
А ще на згадку маю ці дві її книжечки з автографом для себе і дитячу книжечку «Вівчєрики» з чудернацькими та зворушливими малюнками  авторки для бібліотеки.


 

Зворушливі незабутні спілкування з майстринями та участь у майстер-класі "Краса і секрети української хустки – від минулого до сьогодення" від Віри Олеш та Надія Гнат.

 

 

 

Справило враження знайомство з подружжям Володимиром та Катериною Немирами. Цікаве спілкування з Остапом Осмиром – письменником, дослідником українського голодомору та книжкові подарунки від автора.

 

 

 

А у пам’яті залишаться чудові колядки у виконанні учасників «львівського десанту», пісні під гітару Олександра Свєтогорова.. Нажаль, не все змогла почути, тому що була модератором на інших локаціях фесту.

 

 

 І, насамкінець свята незабутній, зворушливий, емоційний  танок у колі друзів.


 

Модераторами виступали та гуляли на святі зав. НМВ Херсонської бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова Ірина Тарадименко та провідний методист Ольга Козаченко

Немає коментарів :

Дописати коментар