"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

вівторок, 6 грудня 2022 р.

ХІ школа професійної майстерності: нотатки методиста

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.А.Лавреньова взяли участь в ХІ школі професійної майстерності "Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва", організованої Державною бібліотекою України для юнацтва та Рівненською обласною бібліотекою для молоді.

Не дивлячись на перепони у вигляді перебоїв з електрикою та нестабільним зв'язком, школа вийшла дуже насиченою та змістовною.

На початку були привітання від Георгія Саприкіна (директора Державної бібліотеки України для юнацтва), Оксани Бруй (президентки Української бібліотечної асоціації), Світлани Патрікей (директорки Рівненської обласної бібліотеки для молоді).

 
Про роботу Рівненської обласної бібліотеки для молоді під час воєнного часу розповіла директорка у своєму виступі "Бібліотека і війна".

Продовжила тему її колега Анастасія Бабенко координаторка молодіжного простору "НОТА", що діє на базі Рівненської бібліотеки. Що містить поняття молодіжний простір, яку аудиторію залучати, чим зацікавлювати молодь та де знайти ресурси для функціонування простору. 

Також цікавим видався виступ завідувачки інформаційно-бібліографічного відділу, яка представила форму "Бібліотрансформер", а саме, як створити і використовувати у віртуальному просторі. Ознайомитися з бібліотрансформерами можна тут

Про волонтерство в бібліотеці після повномасштабного вторгнення ми дізнались від завідувачки відділу комплектування фондів та каталогізування документів. Саме на базі цього відділу виробляли і продовжують виробляти енергетичні кульки для бійців.

Як організувати краєзнавчий квест на платформі Telegram-каналу дізнались від завідувачки сектору періодики.

Методами залучення внутрішно переміщенних осіб в бібліотеки поділилась завідувачка відділу маркетингу та методичної роботи. Вона розповіла про соціальні мережі, в яких є представництва бібліотеки та порадила використовувати привабливий для молоді сучасний дизайн контенту. Я взяла до нотатника сервіс create та сервіси з безкоштовними фото.


Ірина Бєляєва, представниця Міністерства молоді та спорту розповіла про програми для молоді, зокрема "Молодіжний працівник"

Надзвичайно цікавим та доречним видався виступ бібліотекаря Луганської ОУНБ "Бібліотека для всіх: інклюзія у дії", адже війна триває і, нажаль, людей з інвалідністю стає більше. А бібліотеки це ті установи, які мають бути доступними для всіх.

Представниця Українського інституту пам'яті презентувала розробки інституту, зокрема, настільну ігру "Українська революція 1917-1921 рр."

Олена Подобєд-Франківська представила посібник "Молодіжний простір в бібліотеці", який вона створювала разом з членами УБА. корисна інформація зі створення молодіжного центру тут.

Колеги з бібліотек Волинської, Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської областей представили свій досвід роботи у воєнний час, спрямований більшою мірою на волонтерство та роботу з внутрішньо переміщенними особами.

Тетяна Сопова, заступниця директора ДБУ для юнацтва, порадила присутнім докладно познайомитися з Стратегією УБА та Маніфестом "Культурна консолідація заради Перемоги".

В виступах багатьох спікерів звучали слова вдячності Збройним силам України та віра в Перемогу.

Дякую всім організаторам та доповідачам за цей змістовний захід.

Ольга Козаченко,

головний методист науково-методичного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.А.Лавреньова.



Немає коментарів :

Дописати коментар