Впродовж тижня по всій Херсонщині відбувались чудові заходи для молоді, як в бібліотеках так і на вулицях міст, містечок і маленьких сіл. Креативні бібліотекарі знаходили для своїх читачів чимало цікавої інформації та залучали юнацтво та молодь до проведення інтерактивних заходів: презентували книги, організовували зустрічі з письменниками, цікаві книжкові тусовки різного формату. Це дійсно було свято книги для наших читачів.Пропоную згадати, як це відбувалось.
І навіть пандемія не завадила проведенню цих заходів, бо ми навчились працювати онлайн. Так, Тиждень змінив свій формат, але не став менш цікавим для нашої цільової аудиторії.
З початком війни все перевернулось з ніг на голову. Страшна окупація Херсонщини, знищення населених пунктів, бібліотек. Але ми не опустили руки. Продовжили працювати онлайн навіть в окупації, тому що молодь потребує наших заходів.
Цього року ми теж не зрадили нашій традиції. Працюємо онлайн з різних куточків України і Європи. Цього року наш слоган відповідає подіям, що відбуваються в Україні - "Молодь читає, творить, перемагає!". Ми разом йдемо до Перемоги України в цій клятій війні, прагнемо звільнення всієї Херсонщини якнайшвидше, повернення додому, до своїх бібліотек і читачів. На них чекає безліч цікавих заходів. А поки ми організовуємо знову Тиждень онлайн.
Саме цього року методисти не розробляли методичних рекомендацій щодо проведення Тижня, розуміючи в яких умовах знаходяться бібліотекарі Херсонщини, в якому стані бібліотеки. Тому ми трішки змінили формат нашої діяльності і перетворились на книжкових агентів.
На часі стало знайомство з письменниками, які зараз захищають Україну на передовій. Серія постів про них розміщується на бібліотечних сторінках в соціальних мережах під хештегом #творчість_на_війні: Гліб Бабіч, Мартін Брест, Павло Вишебаба, Сергій Гридін, Сергій Дзюба, Віталій Запека, Богдан Коломійчук, Ілларіон Павлюк, Валерій Пузік, Юрій Руф, Влад Сорд, Олександр Терещенко, Артем Чапай, Артем Чех, Ярина Чорногуз.
Не призупинився вихід нових творів улюблених у молоді жанрів: фентезі, горор, темне фентезі, соціальна фантастика, психологічний трилер та ін. І на підтвердження цього діяльність видавництв, які працюють в Харкові та інших містах, і величезна кількість присутніх на книжкових презентаціях та черги за автографами до авторів.
Вся інформація про заходи в межах Тижня, відеозвернення сучасних молодих письменників в т.ч. херсонських, до читачів та творчої молоді, постери про письменників на війні та ін., розміщується в групі "Тиждень молодіжної книги" на фейсбуці під хештегом #тиждень_молодіжної_книги2023 #молодь_читає_творить_перемагає
Немає коментарів :
Дописати коментар