"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

пʼятниця, 16 червня 2023 р.

Онлайн-мандри на VІІ Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!» до Полтави. День другий

Про наповнення першого дня читайте тут.


Другий день бібліокаравану розпочався з презентацій діяльності видавництв України.

Про літературу для підлітків та молоді видавництва «Ранок», сучасні тренди, флешмоби та як вони впливають, інформаційну гігієну, а також новинки в жанрі коміксів, фентезі та підліткової літератури для дівчат говорила Ганна Булгакова, головна редакторка Департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок» (м. Харків).  Ірина Білоцерківська,  директорка книжкового видавництва «Білка» (м. Київ) поділилась історією заснування видавництва та презентувала книжки видані в ньому  про сучасну Україну. Про журнал «Однокласник» – лідер підліткової періодики в Україні розказав Тарас Фролов, головний редактор журналу.


Інформаційний блок «Українські літератори – молоді»

Ярослава Дегтяренко розповіла про перші кроки в літературі, її побоювання щодо письменництва, представила епохи та особистостей, яких вона розкриває в своїх історичних романах, та джерела, з яких бере інформацію для романів.

Олександр Ігнатенко, письменник Полтавщини, презентував твір в жанрі фентезі для підлітків «Дівчинка Тінь».

Надзвичайно пронизливим став виступ поетеси-переселенки з Донеччини Світлани Фоменко, яка читала вірші. Останній з яких присвячений жахливій події на Херсонщині, а саме підриву Каховської ГЕС. Підписатись на телеграм-канал Світлани можна за посиланням.

Зацікавили презентації від Олени Колінько, полтавської письменниці, яка презентувала екоповість для підлітків «Глиняний птах», Юлії Новоселецької,  полтавської поетеси, яка читала власні вірші, та Аліни Штефан, лікарки-генетикині, письменниці з Дніпра, авторки художніх творів для підлітків з популяризації наукових знань, презентації якої не залишають байдужими ні підлітків, ні дорослих, адже вона вміє цікаво подати наукову інформації через художню літературу. 

Заключним став виступ Тетяни Павлівни Сопової, заступниці директора Державної бібліотеки України для юнацтва. Вона розповіла про стан обласних бібліотек для юнацтва/молоді, які з них були пошкоджені внаслідок російського вторгнення, які об’єднали з бібліотеками для дітей, які бібліотеки перебувають в стані оптимізації.

Також вона зробила аналіз роботи бібліотек для юнацтва/молоді у 2022 році. Бібліотеки роблять величезну роботу наразі як прихистки для переселенців, як волонтерські центри, як хаби цифрової освіти, як центри популяризації читання тощо. Тож хотілось би аби влада бачила в бібліотеках не лише можливість зекономити бюджетні кошти, а вбачати в бібліотеках культурні центри з підтримки громади.

Я вдячна Полтавській обласній бібліотеціі для юнацтва ім.О.Гончара та Державній біблотеці України для юнацтва за організацію Бібліокаравана на такому високому професійному рівні, за представлені проєкти, запрошених спікерів та професійне спілкування. Працюємо далі задля Перемоги.



Немає коментарів :

Дописати коментар