"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

четвер, 15 червня 2023 р.

Онлайн-мандри на VII Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!» до Полтави. День перший

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова 14 червня 2023 року взяли участь у VII Всеукраїнському молодіжному бібліокаравані «Читай, юність!», організаторами якого стали - Державна бібліотека України для юнацтва та Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара в онлайн форматі на платформі ZOOM.



Програма заходу була доволі насиченою та різноманітною, та присвячена таким темам:

бібліотечні формати популяризації читання;

бібліотеки і війна: проблеми та шляхи розв’язання;

література для підлітків та молоді від видавництв;

українські літератори – молоді.

 

Напочатку заходу зачарувала розповідь про визначні місця та пам'ятники Полтави, що так захотілось обов’язково там побувати.  Вразила відеоекскурсія Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. Гончара. 


Неймовірно цікава розповідь про діяльність бібліотеки щодо навчання, творчості та спілкування для юнацтва та молоді, особливо в сучасних умовах воєнного стану. Дуже цікаві заходи щодо популяризації читання серед юнацтва та молоді: вільні читання "Антитривога", тихі вечори "Книга як зброя", інтелектуальні ігри "Що? Де? Коли?", book-пікнік "Книжки і кактуси", швидкі побачення "Love story", гра "Ми з України" та інші.

Відеоролик "SMART-простір для підлітків та молоді у Центральній    бібліотеці Козельщинської селищної ради" від БО «Smart Foundation» познайомив з сучасним простором місцевої бібліотеки та діяльністю в сучасних умовах. Це дійсно сучасний креативний бібліотечний простір європейського рівня. Дивились із захватом, і паралельно сумом, враховуючи, що відбулось і відбувається з бібліотеками на Херсонщині.

Особливо зацікавив виступ голови Полтавської обласної ради - Олександра Біленького про проєкт "Вінілосховище Аудіобукс", який створено за власний кошт. Це аудіохрестоматія для школярів. Озвучено відомими акторами як Полтавських театрів, так і інших, серед яких Ольга Сумська, Євген Ніщук, Ступка, Анатолій Паламаренко, Сергій Жадан та інші.  

Записи див. тут  Це супер ініціатива, яку треба розвивати далі. Бо це модно і сучасно серед підлітків і молоді.

Денис Ведь, провідний бібліотекар відділу інноваційних технологій та електронних ресурсів познайомив з бібліотечним аудіоформатом (бібліотечні підкасти) та відеоконтентом – для популяризації читання серед молоді. Це так круто, бо подобається читачам! 

Ще один цікавий проєкт - "Бібліотусовка" - цикл відеороліків про бібліотечні події як в Україні так і світі: кумедні і сумні, розажальні та наукові і т.і. Всі ці ролики знімаються в окремій кімнаті, яка нагадує студію звукозапису. А також - "Аудіонотатки" - цікаві мовні та літературні аудіоанотації на цікаві книги, з яких читач зрозуміє, чи подобається книга чи хоче він її почитати.Все розміщується на контенті - Вітер блог MediA - Gonchar 

Валентина Гринько, головна бібліотекарка відділу соціокультурної роботи у своєму виступі "Читати не можна відмовитися. Де будемо ставити кому?", про критичне мислення під час читання художньої літератури. На прикладах російської воєнної фантастики вона розказала як художня література стає гуманітарною технологією гібридної війни. 
І ми розуміємо, що саме зараз нам треба перемогти не тільки на полігоні. але й у інформаційній війні.

Бібліокараван продовжується, тож далі буде….

Немає коментарів :

Дописати коментар