У відділі обслуговування юнацтва Херсонської міської бібліотеки ім. Лесі Українки
до уваги читачів виставка-силует «Між пензлем і словом». Родзинкою якої став ювілейний віночок та міні-мольберти з цитатами видатних діячів української культури про Тараса Шевченка, які власноруч змайстрували бібліотекарі. В центрі - автопортрет Шевченка. І саме ці цитати підкреслюють символічний силует його величі..
до уваги читачів виставка-силует «Між пензлем і словом». Родзинкою якої став ювілейний віночок та міні-мольберти з цитатами видатних діячів української культури про Тараса Шевченка, які власноруч змайстрували бібліотекарі. В центрі - автопортрет Шевченка. І саме ці цитати підкреслюють символічний силует його величі..
«Спом’янімо ж, пани-браття,
Святого ми нині
Не вмерлого, а живого,-
Бо слово не гине»
Ю.Федкевич
У Великоолександрівській центральній районній бібліотеці увагу молоді привертає виставка - інсталяція «Невмируща слава генія Шевченка» в центрі якої портрет Шевченка у символічному віночку із соняшників, які є одним із символів України.
Із звернення до читачів: «Нині ми звертаючись до творчості Тараса Шевченка вдихаємо чисте здорове повітря його пісні, відчуваємо: «Ті незримі скрижалі, незримим писані пером». І повітря це дає цілющу властивість випрямляти, підносити, пробуджувати, зміцнювати в людині Людину, її духовні начала».
У Цюрупинській районній бібліотеці для дорослих молоді запропоновали взяти участь у бібліотечній акції «Читаймо Шевченка!» організовану для шанувальників літературно-мистецької спадщини Великого Кобзаря. В рамках акції на абонементі розгорнуто виставку-триптих «Т.Г. Шевченко – України син».
Каланчацька центральна районна бібліотека пропонує своїм відвідувачам крім традиційних книжкових виставок ще й незвичну виставку до ювілею Кобзаря – виставку вишиваних портретів Тараса Шевченка. Серед робіт майстринь району є роботи і бібліотечних працівників, а саме бібліотекаря Новопавлівської сільської бібліотеки – Лариси Шаваровської.
За життя Шевченка інколи називали «українським Рембрандтом». Юний Тарас, мабуть, усміхнувся Венері, проте своїй, новаторській.
В Білозерській центральній районній бібліотеці відбулося справжнє літературно-мистецьке свято з використанням інформаційних новітніх технологій саме під такою назвою – «Український Рембрант». Перегляд автопортретів Шевченка, портретів його друзів та знайомих, картин та офортів з великого екрану під звуки пісень на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи» справили незвичайне враження на присутніх.
Каховська районна бібліотека (КУ КРОБ) разом з професійним ліцеєм сфери послуг провели літературне свято, яке об’єднало в собі літературне лото «Душа моя у Всесвіт проросте» та флеш-моб «Єднає Тарасове слово».
Літературне лото складалося з трьох турів.
У першому турі учні змагалися на знання життєвого та творчого шляху Т.Г.Шевченка. Та з команд яка першою відповідала на запитання одержувала квітку для віночка.
Самим цікавим виявився третій етап в якому визначалися кращі театралізовані постановки у виконанні учнів ліцею. Кожна з команд представляла сценку за твором Кобзаря, а команда суперникІВ відгадувала цей твір.
На закінчення із зібраних командами КВІТОЧОК отримали український віночок.
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля…»
Немає коментарів :
Дописати коментар