"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

понеділок, 25 травня 2020 р.

Онлайн-сервіси в роботі бібліотеки навчального закладу

Протягом травня місяця в умовах карантину бібліотекарі навчальних закладів Херсонської області відвідали семінар, де дізнались  про онлайн-сервіси корисні для роботи.

Сучасні освітні стандарти нового покоління вимагають від працівника шкільної бібліотеки орієнтації на вектори розвитку Нової української школи: а саме створення цілісного освітнього простору, зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками.

Зважаючи на умови, в яких ми зараз всі опинилися, можна лише вкотре підтвердити, що бібліотеки повинні презентувати свою роботу в інтернеті та створювати якісний медіа продукт, який буде доступним в будь-який час з будь якого куточка України.

Традиційно бібліотеки навчальних закладів сприяють вихованню і загальному розвитку школярів через заохочення читання, через розробку і проведення масових заходів. Інформаційно-комунікаційні технології дозволяють не тільки поглибити і розширити ці напрямки роботи, а й впроваджувати нові форми.

Існує безліч сервісів і програм, які бібліотекарі можуть використовувати у виховній та навчальній діяльності, наприклад:

комп’ютерні публікації для створення книг, буклетів, брошур, листівок, тощо

презентаційні програми для створення портфоліо, слайдшоу, відеороликів, презентацій

хмарні технології, які дозволяють працювати декільком людям над документом, аналізуючи та порівнюючи при цьому дані

сервіси для створення віртуальних виставок, ігр, квестів тощо


Окремо була представлена форма презентації фонду в інтернет мережі, а саме віртуальна виставка, види інформації, які вона може містити, та форми в яких вона може бути презентована в залежності від використання різноманітних ресурсів. 

Не оминули увагою сервіс для створення різноманітних варіантів інтерактивних завдань – це LearningApps. Розглянули як створити вправу в залежності від різних шаблонів та де використовувати в бібліотечній діяльності.

Розглянули також сервіси  для створення ігор та опитувань.

Презентація "Онлайн-сервіси в роботі бібліотеки навчального закладу

Немає коментарів :

Дописати коментар