"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Бібліочелендж




25 лютого  2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки. Чи потрібно нагадувати, яке значення має вона та її творчість для України, для нас із вами? Леся Українка  – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші вчать ще змалку, про неї завжди багато говорять, багато пишуть, багато дискутують…тож здавалось би, ми знаємо про цю поетесу все.

   

 Леся Українка народилась 13 (25) лютого 1871, м. Звягель (нині Новоград-Волинський — померла 19 липня (1 серпня) 1913, Сурамі, Грузія) — українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка.

    Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої  та сучасної України.

    Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.

    За словами Івана Франка, тендітна й ніжна Леся Українка була «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Хоча сама поетеса себе не вважала гідною й нігтя Франка, оточення вважало її за надзвичайно сильну духом жінку.

Леся Українка ввела в українську мову такі слова, як «напровесні» та «промінь».

На честь Лесі Українки названо астероїд. Його повна назва – 2616 Леся (2616 Lesya). Це астероїд головного поясу, відкритий 28 серпня 1970 року.

Єдина жінка, яка увійшла у 10-ку Великих українців (проєкт українського телебачення 2007-2008 рр., який поєднує у собі ток-шоу з інтерактивним опитуванням телеглядачів, а в міжпрограмний період — усіх громадян України щодо місця й ролі видатних державних і політичних діячів, військових, художників, учених, спортсменів, релігійних діячів тощо у національній і світовій історії).

Невідомі факти про письменницю розкажуть багато нового та неймовірного. І хоча прожила вона лише 42 роки її внесок в літературу надзвичайно потужний. Цікаві факти про Лесю Українку, про життя та кохання, про творчість та захоплення занурять вас у її світ: Цікаві факти про Лесю Українку. Невідоме та неймовірне 

Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 150-річчя з дня народження української письменниці та громадського діяча Лесі Українки» (від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII), в якому рекомендує закладам культури до плану заходів з відзначення на державному рівні цієї дати включити: тематичні виставки, лекції, вечори, мистецькі конкурси, святкові концерти, семінари, перегляди вистав та кінофільмів за творами письменниці тощо. 

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова  закпропонувала бібліотекам територіальних громад Херсонщини взяти участь в обласному бібліочеленджі  «Хто вам сказав, що я слабка?...» ?...»  з 10 по 25 лютого 2021 року.

Челендж — жанр інтернет-роликів, в яких блогер виконує завдання на відеокамеру і розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити завдання своєму знайомому або необмеженому колу користувачів. Саме слово челендж зазвичай перекладається як «виклик» у контексті словосполучення «кинути виклик».

    Для цього потрібно  записати невеличкий відеоролик  (до 5хв.), присвяченій темі відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки та розмістити його на сторінці  своєї бібліотеки  у  Фейсбук, а потім поширити у групу «150ЛесяУкраїнка_бібліочелендж» , використовуючи хештеги: #бібліочелендж, #150_ЛесяУкраїнка. Можна, додавати свої хештеги із зазначенням бібліотеки, форми та місця проведення заходу та ін. 

 Для відеороликів ми запропонували такі категорії:

- декламування творів поетеси;

- виконання музичних творів, пісень на слова Лесі Українки;

- створення відеокліпів, присвячених Лесі;

- римейк творів Лесі Українки (як би писала поетеса в наші дні);

- презентація книжкових виставок, книжково-декоративних інсталяцій, тощо

    Після розміщення відеоролика у Фейсбук треба запросити до бібліочеленджа колег із іншої бібліотеки. Колеги отримали інструктивно-методичного листа щодо умов проведення бібліочеленджу від НМВ нашої книгозбірні.

    Перший виклик від Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова    отримали бібліотекарі Новокаховської центральної міської бібліотеки,  які надіслали виклик Бериславській публічній бібліотеці. Наразі бібліочелендж триває. За його перебігом можна слідкувати тут                                                                                     

Завідувачка НМВ 

Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва 

ім. Б.А Лавреньова                                                                         І.І. Тарадименко      

Немає коментарів :

Дописати коментар