"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Поетичний стрім

Поетичний стрім  «Пам’ять має могутню силу …», присвяченого Роману Набєгову, загиблому під Іловайськом

11 листопада 2021 року Роману Набєгову виповнилося б 35 років.. Але він навіки залишився 27–річним.
Його життя – як стрімкий, але короткий політ птаха. Романтик, поет, лицар, справжній офіцер, патріот, людина честі і надійний друг, - так написали в спогадах і таким пам’ятають Романа його друзі, колеги і бойові побратими.

З його короткою біографією можна познайомитись на вебресурсі «Херсонщини мужні сини»  тут 

У 2015 році вийшла у свій збірка «Ни шагу назад»: поезії, проза та записи із щоденника Романа. Протягом цих років вона була презентована у багатьох бібліотеках та навчальних закладах Херсонщини та України. 

До 35-річчя Романа, його мама Оксана Василівна Набєгова вирішила подарувати  бібліотекам Херсонщини вже три книги: збірку Романа Набєгова «Ни шагу назад». – 2-е вид, доп., та дві декоративні маленькі книжечки -  "Я за Україну"- невеличкі, але дуже вагомі за змістом книжечки. Редактором і автором перекладів віршів на українську мову є  Тетяна Майданович.

«Я за Україну, Якщо треба – згину..», так написав Роман у 2007 році, задовго до воєнних подій на Сході України. На превеликий жаль він став пророком…Він загинув за Україну, за краще майбутнє, за нас із вами… 

Вшановуючи пам’ять Романа Набєгова, пропонуємо бібліотекам залучити своїх молодих користувачів до  поетичного стріму «Пам’ять має майбутню силу …».

«Поетичний стрім – потік наших бібліотечних відео з 5 по 16 грудня 2021 року, які будуть виставлятися у cоціальній мережі Facebook, у групі «Герої ХХІ століття» протягом цього терміну. Пропонуємо виставляти коротке відео до 5 хвилин, на якому записано читання вірша Романа Набєгова зі збірок: «Ни шагу назад» та «Я за Україну». Записане відео просимо виставляти на своїх бібліотечних акаунтах у Фейсбуці та поширювати у групу «Герої ХХІ століття» у день за графіком, використовуючи хештег  #поетичний_стрім_РоманНабєгов


 2020 рік

4 квітня 2020 року виповнюється 70 років від дня народження Анатолія Івановича Кичинського – нашого земляка, поета, художника, почесного громадянина Херсона, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006 року за  книги  поезій  «Пролітаючи  над  листопадом» та "Танець  вогню".

"Читайте між рядками
не знайдене в рядках.
Закрита книга - камінь,
відкрита книга - птах"

Ці рядки саме із збірки поезій  «Пролітаючи  над  листопадом» стали девізом обласного фестивалю молодіжного читання «Відкрий свою книгу та дали йому назву, який наша книгозбірня проводить вже протягом дев’яти років,  а сам  Анатолій Іванович бере  участь у фестивальних автограф-сесіях.

За роки творчого життя А.Кичинським написано чимало чудових віршів та неймовірно яскравих картин.

З його короткою біографією та бібліографією творчості можна познайомитись тут: 

 Херсонська обласна бібліотека  для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова   надає також чудову можливість  всім бажаючим  ознайомитись з  віртуальною галереєю живопису Анатолія Івановича - Віртуальна галерея живопису Кичинського Анатолія Івановича


 
Тож, з метою популяризація творчості письменників краян та з нагоди  70-річного ювілею автора, наша книгозбірня ініціювала проведення обласного поетичного стріму  «Таки не все було в житті даремним …».

Поетичний стрім – потік відео бібліотек Херсонщини з 4 по 23 квітня 2020 року, які виставляються у cоціальній мережі Facebook, у однойменній групі протягом цього терміну. 

Ми запропонували своїм колегам виставляти коротке відео до 5 хвилин, на якому записано читання улюбленого вірша автора з хештегом #ПоетичнийСтрім #Кичинському70

 Розуміємо, що в умовах карантину неможливо залучити молодь до бібліотеки, але можна це зробити бібліотекарям або залучити молодь онлайн. 
4 квітня розпочали поетичний стрім бібліотекарі та читачі Херсонської бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова, потім приєднались Зміївська сільської бібліотека Бериславської ЦБС , Микільської та Інгулецької сільських бібліотек Білозерської ЦБС. Стрім тримає,  слідкуємо далі.

Слідкувати за стрімом та подивитись відео можна у групі «Поетичний стрім» на Facebook. 

Поетичний стрім Херсонщиною фінішував

Ну от і закінчився в  умовах карантину обласний поетичний стрім «Таки не все було в житті даремним…» до 70-річчя від дня народження А. Кичинського - нашого земляка, поета, художника, почесного громадянина Херсона, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006 року за  книги  поезій  «Пролітаючи  над  листопадом» та "Танець  вогню". Дякуємо всім, хто приєднався, дякуємо найактивнішим Бібліотекарям та читачам Білозерського краю.В умовах карантину поезія та книга об’єднали жителів Херсонщини, завдяки творчості Анатолія Івановича Кичинського. І як тут не згадати його слова із збірки поезій  «Пролітаючи  над  листопадом», які стали девізом обласного фестивалю молодіжного читання «Відкрий свою книгу» та дали йому назву.
"Читайте між рядками не знайдене в рядках.
Закрита книга - камінь, відкрита книга - птах"
Тож, відкривайте свої нові книги, пізнавайте нові світи, розвивайтесь і накопичуйте нові знання. А Анатолію Івановичу ми бажаємо здоров’я, творчої наснаги у всіх кольорах її прояву та нових поетичних збірок.

Немає коментарів :

Дописати коментар