"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Ярмарок бібліотечних інноваційних ідей ІІ

"Ярмарок бібліотечних інноваційних ідей"  - майданчик ІІ обласного фестивалю молодіжного читання "Відкрий свою книгу" 

Саме як і припускалося, майданчик був схожий на пташиний ярмарок - багатобарвний і цікавий, на якому бібліотечні фахівці Херсоншини мали можливість представити свої проекти та познайомитися з досвідом колег по роботі з молоддю.. 

Першою випала можливість представити свій проект - методисту Голопристанської ЦБС - Олені  Поліщук. Вона розповіла про розвиток психологічної культури молоді на матеріалі художньої літератури, сприяння творчій самореалізації особистості за двома  програмами «Гармонія +» та «Я – українець, я – голянин» в рамках «Центру молодіжного читання» при юнацькому абонементі. «Історична книга в житті молоді»… популяризація молодіжного читання історичного напрямку на прикладі героїв історичного минулого рідного краю… Хто він твій герой? Український козак, герой Великої вітчизняної війни чи воїн-афганець? Познайомся з історичною книгою, відкрий для себе саме свою, пропонують колеги із Цюрупинська своїм молодим користувачам…


"Якщо Ви розумна людина, то Ви прочитаєте Книгу, що прикувала до себе більше уваги, чим всі інші, — якщо Ви дійсно шукаєте Істину!". Звісно, що це Біблія…як саме відкривають ії для молоді бібліотекарі Білозерської ЦБС ми дізналися із виступу наших колег. 


Що робити, аби залучити сучасну молодь (покоління google) до бібліотеки, якою книгою зацікавити? Актульне питання в вік Інтернет технологій. І кожна бібліотека шукає свій шлях, апробує різні інноваційні бібліотечні форми. Інтегративний бібліомарафон пропонують колеги із Скадовська.

Творча молодь в бібліотеці: читання поетичних рядків, інсценіровки мініатюр під керівництвом талановитого досвіченого майстра слова Василя Фадєєва, участь у різних всеукраїнських, обласних, місцевих конкурсах та акціях – все це літературний клуб «ЛІК» при юнацькій бібліотеці Новокаховської ЦБС.


«Книга, як пам’ять про війну»… Про можливості сучасної бібліотеки по патріотичному вихованню молоді на прикладі героїчного минулого періоду Великої Вітчизняної війни каховського краю за допомоги інноваційних форм роботи  ми дізналися від наших колег з Каховки. 


Квітне наша доля, наче маки в полі, і ранкове сонце виплива з дібров, козацькому роду нема переводу, козаки в колисках виростають знов… Як саме допомагають вивчати історію України періоду козаччини «сучасним молодим козакам» представили на ярмарку працівники юнацької кафедри Асканійської селищної бібліотеки Чаплинської   ЦБС.


Цукерка замість цигарки, книга замість пива і ще багато різних соціальних молодіжних акцій на користь здоровому способу життя…А в бібліотеці – перестрілбол. От такі форми роботи з молоддю в Бериславській ЦБС З модним читанням, і не тільки, в бібліотечному клубі "Старшоклассник" при юнацькому абонементі Каланчацької ЦБС познайомила учасників ярмарку її директор. 

У наш стрімкий вік Інтернету можна замовити і купити завдяки Всесвітній мережі що завгодно…Skype допоможе поспілкуватися з ким завгодно з будь якої частинки Земної кулі. От і вирішили креативні бібліотекарі з Великої Олександрівки замовити письменника і поспілкуватися разом із своїми молодими читачами. І вийшла дуже цікава зустріч.

Всього на розгляд оргкомітету фестивалю було надіслано 15 проектів: 11 із районних і 4 - сільських бібліотек-філій. На ярмарку презентували 10 проектів. 

Всі такі різні, не схожі за темою, технікою створення та наявності інновацій. Але кожен чудовий  по своєму, тому що неповторний, і тому що висвітлює саме ті аспекти по просуванню читання серед молоді, які притаманні окремому регіону Херсонщини.

За рішенням оргкомітету дипломом І ступеня нагороджено Великоолександрівську ЦБСдипломом ІІ ступеня нагороджено Комунальний заклад "Каховська районна об'єднана бібліотека"
дипломом ІІІ ступеня нагороджено юнацьку бібліотеку Новокаховської ЦБС
Почесні грамоти та цінні подарунки отримали також: колективи Скадовської, Голопристанської ЦБС та Асканійської селищної бібліотеки  Чаплинської ЦБС


Проект юнацької кафедри Великоолександрівської ЦБС "Литературно-молодіжна акція "Замов письменника" який відзначено  Дипломом І ступеня Проект Малоолександрівської сільської б-ки-філії
Великоолександрівської ЦБС-
"Молодь+ інтернет = читання"


Спільний проект Калінінської та Бобровокутської сільських бібліотек-філійВеликоолександрівської ЦБС -"Книга в житті людини" 
Проект Комунальної установи "Каховська районна об'єднана бібліотека"

-"Книга, як пам'ять про війну" який відзначено Дипломом ІІ ступеня  


 Проект юнацької бібліотеки Новокаховської ЦБС -Молодіжний клуб "Новий ЛІК" який відзначено Дипломом ІІІ ступеня 
Проект юнацького абонементу Скадовської ЦБС"Давайте один одного знайдемо - і по життю з цікавістю підемо" який отримав відзнаку і винагороду фестивалю

Проект юнацького абонементу Голопристанської ЦБС -"Центр молодіжного  читання"який отримав відзнаку і винагороду фестивалю

Проект юнацької кафедри Асканійської селищної бібліотеки - "Слідами козацької слави"який отримав відзнаку і винагороду фестивалю 
Проект юнацького абонементу Каланчацької ЦБС -"Старшокласник відкриває книгу про..."
Проект юнацького абонементу Бериславської ЦБС  - "Через книгу до здорового способу життя"

Проект юнацької кафедри Великолепетиської ЦБС - "Відкрий чарівні книги в світ книги" 

Проект юнацького абонементу Білозерської ЦБС "Пізнай свою книгу" який отримав приз глядацьких симпатій на ярмарку 
Щира подяка всім, хто прийняв участь у ярмарку,

 і всім, хто прислав проекти.

 Шановні колеги - ви найкращі!!!

Творчих нам успіхів і до зустрічі!!!

2 коментарі :

  1. Це тільки перші 6 проектів..Надалі будуть виставлені всі, надіслані до оргкомітету фестивалю

    ВідповістиВидалити
  2. Сподоболися колеги зі своїм проектом(Білозерська ЦБС), але також підтримую земляків Калінінську та Бобровокутьську сільську бібліотеки. Молодці колеги, творчої наснаги, гарних проектів втілених в життя !!!

    ВідповістиВидалити