"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Бібліотечні клуби та об'єднання для молоді

 Літературно-мистецький молодіжний клуб "Ліра"

Великоолександрівська 

 Центральна районна бібліотека

Особливість заходів, які проводяться  в клубі старшокласників – ілюстрація заходів за допомогою театралізації. Завдання для ведучого – підготувати матеріал поза підручником на тему засідання. Участь у заходах приймають всі учасники без виключення: читання віршів, обмін думками, інтерв’ю музичний супровід і т.і.  


Одне з останніх засідань було присвячено великому зодчому українського театру, корифеєві української сцени, драматурга та актора – Івану Карпенко-Карому. 


Силами активу клубу були представлені уривки з п'єс І.Карпенка-Карого "Хозяїн", " Чумаки".

Херсонська ЦБС

абонемент для юнацтва БФ№3 - дискусійний клуб «Кіно Херсона», який об’єднує молодь, що цікавиться сучасним кіномистецтвом, зокрема – кінематографом Херсона. 


У рамках діяльності клубу за рік проведені творчі зустрічі з херсонськими режисерами, показ-обговорення фільмів, інформування про кіно події у місті: марафони, прем’єрні покази, фестивалі, конкурси тощо. Клуб є відкритим і долучитися до нього може кожен бажаючий користувач бібліотеки. Керівник клубу – бібліотекар 1 категорії відділу абонемента для юнацтва Н. Ткачова.
 У перший рік функціонування дискусійного клубу відбулося 6 засідань: 

  • творча зустріч з режисером студії «MauseCinema» О. Юдіним «Авторське кіно: жанр чи творчий почерк режисера?»
  •  показ-обговорення фільмів проекту «Жива історія - діалог поколінь» від центру молодіжних ініціатив «Тотем», тема дискусії «Зв'язок поколінь - у чому він?». Гості заходу У. Данчук та О. Юдін представили кінопазл «Національній студії ім. О.Довженка – 85!» 
  • ніч документального кіно  у бібліотеці, в рамках 10 мандрівного фестивалю документальних фільмів з прав людини «DocudaysUA», Ніч тривала близько 13 годин поспіль - з 17.30 - 14 грудня до 6.30 ранку наступного дня. Протягом кіно-ночі було переглянуто фільми 7 тематичних блоків фестивалю. Між показами фільмів відбувались  дискусії – обговорення проблем, порушених у переглянутих стрічках, кави-брейки та рухливі ігри-енерджайзери. А для тих, хто волів відлучитися від серйозних  розмов, було організовано зону читання й відпочинку.
15 років діє у БФ№13 краєзнавчий клуб «Боріон», який займається пошуково- краєзнавчою роботою під гаслом: «Помни, мира не узнаешь,не зная края своего!». 


 При підтримці наукових  співробітників Херсонського краєзнавчого музею Лопушинського А.І., Абікулової М.Й.  та співробітника інспекції охорони пам’ятників  Херсонської області Сікози Д.М. здійснено віртуальну подорож у минуле «Таємниці давнього степу: сармати». 
В рамках клубу проведено літературно театральну вітальню «Мельпломена Бернанда Шоу», travel-шоу «Галопом по Європі», строкаті фантазії «Літо в банці».


Немає коментарів :

Дописати коментар