"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Бібліостіна

Робочі будні Токарівської сільської бібліотеки Білозерської ЦБС..Оксана Котенко – зав. бібліотекою готує черговий захід для молоді. 


А які ж гарні учасники і головні актори. Справжні патріоти рідної землі - освічені, культурні, достойні....Чи не за такими хлопцями й дівчатами майбутнє нашої рідної Херсонщини та й України взагалі?  Впевнена, що саме за такими…Нам є чим пишатися…
Скадовська ЦБС

В сучасних умовах ЮСП бібліотек Херсонщини проводять  різноманітні бібліотечні заходи  не тільки в стінах бібліотеки. Популярними стали заходи під гаслом «Open-air», особливо влітку…Не менш популярні всім знайомі бібліотечні десанти в різні навчальні заклади... 

 

Але особливо привертають увагу акції бібліотек по вирішенню проблем регіону разом з молодіжною громадою.
Бібліотекар юнацького абонементу Скадовської центральної районної бібліотеки для дорослих Ольга Купенко разом із своїми читачами взяли участь у екологічній акції «Чорне море – перлина нашого краю!», яка відбулася 1 листопада 2013 року на центральній набережній міста з ініціативи саме цієї бібліотеки.


Великоолександрівська ЦБС


У центральній бібліотеці протягом тижня, (4-8 листопада 2013)  до дня української писемності і мови, проходив молодіжний марафон «О мово моя, душа голосна України» Марафон розпочали в ЗОШ№1 молодіжною дискусією за темою: «Чому існує занепад української мови серед молоді», обговорили проблему яка існує, ми - українці, живемо в Україні, і як би там не було маємо знати українську мову, і навіть більше – маємо нею спілкуватися, кожен зачитав рядки з улюбленого твору.  Продовжили марафон у молодіжному кафе літературною перервою «Мова кожного народу неповторна і своя». Молодь для себе відкрила літературу національних меншин, які проживають в нашому районі. А також ознайомилися з творчістю поета земляка уродженця села Бобровий Кут Семена Фруга. А гаряча кава стала гарним доповненням до вибраної книги. 
Підсумковий захід пройшов не менш цікаво, для користувачів інтернет – центру був запропонований веб-квест «Запитай у Інтернета» та літературна гра «Допиши рядок…». 

Цей марафон сприяв прищепленню молоді шанобливого ставлення до рідного слова, адже воно відмикає людські серця, виховував прагнення передати нащадкам наш скарб — українську мову.
Херсонська ЦБС


У Всеукраїнський День бібліотек
 бібліотека-філія № 23 ім. І. Багряного  взяла участь у Форумі іноваційних бібліотечних ідей, який відбувався у центральній міській бібліотекі ім.Лесі Українки.Колектив бібліотеки презентував Інформаційну Освітню Платформу ,,Україна на шляху до Європи", метою якої є сприяння реформам України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та формування активної громадянської позиції молоді. Всім бажаючим були  запропоновані інформаційно-просвітницькі консультації щодо локальних євроінтеграційних процесів та власноруч розроблена друкована продукція - буклети, візитівки тощо. Проект викликав жвавий інтерес та отримав схвальні відгуки присутніх. 


Великолепетиська ЦБС

Великолепетиська Центральна районна бібліотека створена в 1921 році.
6 травня 2008 року з метою увічнення пам’яті видатного земляка Олександра Миколайовича Семашка, професора, доктора філософських наук, віце-президента Української академії наук національного прогресу, активного учасника культурно-мистецького розвитку району Великолепетиській Центральній бібліотеці присвоєно його ім’я. 

 


Бібліотека має кафедру по обслуговуванню юнацтва (1240 читачів за рік). І свою діяльність по обслуговуанню молоді направляє на впровадження інноваційних бібліотечних форм та створення комфортних умов для навчання та відпочинку молоді в бібліотеці.

  Працівники бібліотеки приймають участь у різноманітних бібліотечних фестивалях, конкурсах, дослідженнях, заходах як всеукраїнського так і обласного рівнів: фестиваль молодіжного читання "Відкрий свою книгу, всеукраїнському конкурся буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі", всеукраїнському дослідженні "Бібліотека та читач у віртуальному просторі. Місце зустрічі".

 
 

 

 

 

 

 

 Новотроїцька ЦБС

 

В районній бібліотеці пройшла літературна дегустація поетичної збірочки Василя Загороднюка "Формула Сократа". На захід було запрошено молодь, яка цікавиться поезією, а також гості: заступник редактора газети «Трудова слава» Олена Олійник та місцева поетеса Віра Яковлєва .

 

 

 

Бібліотекарі організували тематичну полицю « І кожен твір, як сповідь серця». Учасники заходу розповіли про біографію та творчий шлях поета, гості характеризували його вірші.

Присутні зачитували улюблені вірші та клали квітку на стіл, утворивши символічний віночок поезії В.Загороднюка.Новокаховська ЦБС - Юнацька бібліотекаПротягом п’яти років, а саме: з 2007 по 2012 рік, при міській юнацькій бібліотеці працював літературний клуб «Новий ЛІК» під керівництвом місцевого поета Василя Фадєєва, який у 2013 році творчу естафету передав молоді. І прийняли її його члени – молоді талановиті поети Анатолій Козак  та Анастасія Сторожук, учасники обласного фестивалю молодіжного читання «Відкрий свою книгу». І під керівництвом нової завідувачки бібліотеки Осадчої Ірини Василівни вирішили змінити формат свого клубу і назвати його – «Натхнення». 

 

 До клубу запросили тих, хто хотів би поділитися своїм натхненням та талантом з іншими. У День поезії відбулося перше засідання і знайомство з кожним членом клубу: запалену свічу передавали по колу, лунали чарівні звуки гітар, слухали і співали романси українською, російською та французькою мовами, обмінювалися власними поетичними творами. 

Одним словом, юнацька бібліотека стала місцем спілкування молодих людей, які поділились своїм натхненням один з одним. 

 В планах організаторів клубу: сприяти обміну ідеями та творчими досягненнями обдарованої молоді міста, залучити молодь до створення на сайті юнацької бібліотеки літературної сторінки «Літературний світ Нової Каховки» та відеофільму про молодих літераторів міста. 

Тож побажаємо їм творчих успіхів, здійснення всіх мрій та  цікавих зустрічей!

 І маємо надію побачити творчу талановиту молодь Нової Каховки на нашому наступному обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу».

 

 Великоолександрівську районну бібліотеку 

можна по праву назвати - сучасною: гарні меблі, затишок і новітні технології в дії.  Відбулася чергова скайп - зустріч з українським письменником, автором детективних і не тільки детективних творів  - Андрієм Кокотюхою (Акція " Замов письменника"). 


Комунальний заклад "Каховська районна об'єднана бібліотека"

Відкриття меморіальної дошки М.І.Братана


 12 грудня відбулися урочистості  з  нагоди відкриття на будинку районної бібліотеки меморіальної дошки  видатного українського поета, прозаїка, публіциста, заслуженого діяча мистецтв, лауреата премії  імені Андрія Малишка, уродженця с.Семенівка - Миколи Івановича Братана. 

Справдилися наші сподівання: сучасні, гарні вікна прикрашають сучасну бібліотеку, яка носить ім'я свого славного земляка.


Шлях бібліотеки: від "Каховской общественной библіотеки" до  сучасної
Сподіваюсь, що коли відремонтують фасад бібліотеки, вставлять нові вікна  - тоді вже буде справді сучасна. 

        


Дещо з інноваційних форм бібліотек Херсонщини по роботі з молоддю

Немає коментарів :

Дописати коментар