"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Цікавий досвід бібліотек Херсонщини по роботі з молоддю

Херсонська ЦБС  

Відділ обслуговування юнацтва ЦМБ імені Лесі Українки Херсонської ЦБС

Цей цікавий захід було організовано у рамках Тижня молодіжної книги для шанувальників творчості відомого англійського письменника Артура Конан Дойля.
У літературній дуелі «Маленькі дрібнички одного розслідування» взяли участь старшокласники загальноосвітніх шкіл №14 та №47 міста Херсона.
На початку зустрічі було проведено бліц-опитування «Якому жанру ви віддаєте перевагу?» за допомогою кольорових карток. Кожен колір відповідав певному літературному жанру. Майже половина присутніх віддала перевагу детективам, що полегшило подальшу роботу. Розподіл аудиторій на команди відбувався досить своєрідно, а саме: запропонували відповісти на декілька питань літературної вікторини за творами Конан Дойля про пригоди Шерлока Холмса. За правильні відповіді учасники отримували жетони. До команд увійшли старшокласники, які набрали більшу кількість жетонів.
Змагання між командами складалось із 6 турів, які носили різноманітний характер:
  •  перевірка знань за допомогою тестів
розгадування кросвордів


бліц-турнір для капітанів 




перевірка гравців на спостережливість та уважність (на екрані з’являлася картинка, з якої необхідно було запам’ятати якомога більше дрібничок, а потім відповісти на запитання ведучого). 





музичний тур, який передбачав уміння показати за допомогою міміки і жестів прослухану на плеєрі пісню своїй команді, яка повинна була назвати її.




  • складання фотороботів на ноутбуках за поданими уривками опису героїв. Роботи команд виводилися на великий екран


Між турами гри проводилися змагання серед уболівальників різних шкіл, які отримували додаткові бали своїй команді. 


Також учні мали можливість подивитися відеоматеріал про Конан Дойля, музей на Бейкер-стріт, 221-б, трейлер останньої екранізації твору Конан Дойля про Шерлока Холмса з участю у головних ролях російських акторів – Ігоря Петренка та Андрія Паніна.

Змагання були цікавими і пізнавальними, і основне, що у молоді виникло бажання ще раз звернутися до творів геніального письменника. Переможцем стала команда Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 47, яка і отримала солодкий приз – торт з силуетом улюбленого героя – Шерлока Холмса. 



бібліотека-філія №13 ім. Б.Грінченка

Квіддіч «Збережемо воду! Збережемо світ!»

Кви́ддич (англ. Quidditch) — вигадана спортивна гра (Д.Роулінг «Гаррі Поттер»)

(На полі змагаються дві команди, по 7 осіб у кожній. Кожен гол, забитий в одне з кілець команди-суперниці, приносить 10 очок

Мета гри - набрати якомога більше очок до закінчення гри. Гра закінчується, коли одна з команд зловить м'яч під назвою снітч, тому може тривати необмежений час. Піймання снітча приносить 150 очок).

Для участі в грі учні розділилися на команди:

«Экологи» з девізом «Береги свою планету, ведь другой на свете нету!» 

«Хозяева планети» з девізом «Мы не хотим стоять в стороне. Мы за порядок на нашей Земле!». Підраховувало очки обране журі.


Ведуча - бібліотекар Лариса Баєва свою розповідь підтверджувала практичними наочними дослідами, експериментами з водою… Глядачі були у захваті.

Свою розповідь бібліотекар поділила на декілька частин, кожну з яких  завершував невеличкий конкурс питань, ребусів, цікавих завдань для команд. 

Створене зусиллями самих учнів інформбюро пропонувало познайомитися з цікавими фактами про воду, її значення та використання.


Останнім завданням для команд було створення колажів на тему «Вода – це життя». Тут вже школярі проявили всю свою творчість і винахідливість. 



І традиційно на завершення увазі слухачів були представлені книги з перегляду літератури по темі заходу.

Думаю, що кожна команда отримала чимало очків до свого кошику. І не важливо, хто переміг  чи хто спіймав останнього важливого «м’яча снітч». Головне, що дізналися чимало нового і корисного.  А командний дух він завжди формує силу волі у прагненні до перемоги. Не дарма в народі кажуть : «Гуртом і батька легше бити».



бібліотека-філія №23 ім. І.Багряного

Україна-На-Шляху-До-Європи Інформаційний-Освітній-Портал
П - прогресивний
О - об'єднуючий
Р - реформуючий
Т - толерантний
А - амбіційний
Л - ліберальний осередок молоді та усіх небайдужих

 Даний проект створений для всебічного висвітлення діяльності одноіменої Інформаційно-освітньої Платформи, що є унікальним краудсорсінговим проектом, спрямованим на вирішення суспільно-значущих завдань силами бібліотеки-філії № 23 для юнацтва ім. І. Багряного, багатьох добровольців, Євроклубу при Херсонському Державному університеті, координуючих свою діяльність за допомогою ІТ. 

 Мета проекту:  Створення на базі бібліотеки толерантної, демократичної платформи для конструктивного діалогу учнівської, студентської молоді та юнацтва щодо питання євроінтеграції України, посилення взаєморозуміння між молодими людьми з України та країн ЄС, надання оперативної інформації навчання і роботи за кордоном   

Інтереси:

Просування у молодіжний соціум загальноєвропейських цінностей: демократії, верховенства права, прав людини, свободи слова, високі соціальні стандарти

В рамках цього проекту проводится чимало цікавих заходів для молоді.


 "17 БЕРЕЗНЯ КОЖНИЙ Є ІРЛАНДЦЕМ" - це прислів'я, яке щороку навесні крокує світом, дало загальну назву низці невеликих симпатичних (звичайно, з гумором!) заходів , присвячених Дню Святого Патріка – «Віват, Ірландіє!», на якому молодь мала можливість познайомитися з історією, культурою, традиціями цієї країни. Яскравим доповненням стала презентація творів ірландського письменства, 
національної символікіки свята. 


Спільно з Євроклубом ХДУ проведено міні-консультації щодо можливостей навчання та працевлаштування української молоді в цій острівній країні.





бібліотека філія № 13 ім. Б.Грінченка

  Краєзнавчий проект: віртуальний музей «Херсонщина від минулого до майбутнього»
бібліотечно-музейне ревю «Перлина Херсонського степу – Асканія-Нова» до  150 - річчя від дня народження засновника заповідника - Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна.
 Ревю - (франц. revue, букв. - обозрение) складалося із двох частин: бібліотечної та музейної. 

 

 

В ході першої частини в бібліотеці на фоні мультимедійної презентації предстала історія Фальц-Фейнів, відомих землевласників Херсонщини. 

 

 

«Асканійські арабески» познайомили читачів із цікавим книжковим скарбом бібліотеки про історію та сьогодення заповідника. 

  

 

До другої частини учасники потрапили завдяки екскурсії до краєзнавчого музею, в якому науковий співробітник провела цікаву та пізнавальну екскурсію, в якій розповіла про історію створення заповідника, та його флору і фауну.

 

 

Вже багато років при бібліотеці діє краєзнавчий клуб «Боріон» . І як стверджують організатори роботи клубу, його діяльність відбувається у площині 4 напрямків, а саме:

•   зустрічі з цікавими людьми
•    робота з мас-медіа
•    популяризація краєзнавчої літератури
•    робота над культурним та всебічним розвитком членів клубу.


Учасники клубу мають змогу побувати на музичному перехресті «В союзе звуков, чувств и дум…», присвяченого  авторській пісні, прийняти участь у  відеопазлі «Подивився – прочитай», здійснити подорож у четвертому вимірі в рамках краєзнавчого проекту «Віртуальний музей» до античного міста Ольвія та познайомитися з «Посланням скіфів або Загадками золотого оленя». 

 



А любителям театрального мистецтва до вподоби такі заходи, як «Мельпомена Бернарда Шоу» на якому учасниками клубу, учнями ЗНЗ №34 було розіграно сценки з відомої п’єси «Пігмаліон» і неабияк, а саме на мові оригіналу. Відчути атмосферу театру Бернарда Шоу, допомогло оформлення залу з використанням театральних атрибутів.

 

 


 


Херсонська ЦБС - бібліотека філія №3, юнацький абонемент   
 
   Вже понад 5 років клуб «Ініціатива» об’єднує активну молодь – читачів бібліотеки від 15до 21року. І що ви думаєте їх об’єднує? Саме так,  інтелектуальне дозвілля. Щороку  тематика засідань  формується з урахуванням  побажань учасників клубу, на основі опитувань та актуальності обраних тем. У 2012 році  основний тематичний акцент було зроблено  на культурі та мистецтві Херсона, віртуальному просторі.


   Заходи для молоді мали інтерактивний характер та відрізнялися своєю креативністю: арт-огляд «Херсон фестивальний» був присвячений культурному життю міста, учасники інтерактивного діалогу «Татуювання: мода чи безглуздя?» шукали відповіді на питання переваг та недоліків прикрашання власного тіла, Міжнародному дня смайлика була присвячена слайд-презентація «Про що говорить емограма?», у рамках Всесвітнього дня інформації здійснювали віртуальні екскурсії «Як не заблукати у медіапросторі?» та  веб-мандрівки  «Еволюція медіа в сучасному світі», в рамках яких з’ясували що таке медіа, медіаресурси.
 Засідання присвячене Всесвітньому дню поезіі  мало креативний підхід, а саме: на поетичному батлі «Слово, моя ти єдиная зброя» присутні  змагалися  в своєму знанні основних канонів поезії.
 А на диспуті-бесіді «Гендерні відносини  в родині» при підтримці  громадської молодіжної організації «Нова генерація» та керівника «Херсонської гендерної студії» Ольги Жукової (http://gendercenter.blogspot.com/) у рамках Всесвітнього дня чоловіків та Міжнародного дня боротьби проти насильства над жінкамидискутували саме на цю тему.

 

     В соціальній мережі  керівником клубу «Ініціатива» Наталею Ткачовою «ВКонтакте» було створено групу «Book-пати» http://vk.com/club39649776 для читачів юнацького відділу.  





Чаплинська ЦБС
На молодіжній дискотеці, присвяченій Дню молоді, працівниками ЦРБ проведений флеш-моб  «Ми збираємо друзів». Бібліотекарі випускали повітряні кульки, в яких містилися візитки про створення клубу «Frеnd» з вивченням англійської мови. Візитка вказувала  адресу та розпорядок роботи клубу. Так, незабаром, на базі юнацької кафедри центральної районної бібліотеки був створений клуб англійської мови «Frend» на чолі з волонтеркою Корпусу Миру Стефані Сомерман. Молодь з задоволенням стала відвідувати клуб, тому що засідання клубу були креативні, творчі, яскраві. Стефані ретельно готувались до проведення занять, використовувала ігрові елементи, рольові ігри, літературні пас'янси, електронні презентації, наглядні стенди. Молодь обох континентів хвилює проблема загрози ВІЛ/СНІД. Стефані Сомерман, разом з учасниками клубу «Frend» нагадали всім присутнім акції «СНІДу – ні!» про болючу проблему. Цій акції передувало три засідання клубу, на якому відвідувачі обговорювали, радились, сперечалися та вносили свої пропозиції щодо проведення акції, а  потім готували плакати та стенди із застереженнями про небезпечну хворобу СНІД та як з нею боротися. Цю роботу розмістили у віконних вітринах центрального універмагу. А також зробили великий малюнок на бетонній стіні в центрі селища Чаплинка, де відобразили міжнародний символ боротьби зі СНІДом – червону стрічку, яку намалювали своїми долонями волонтери – учасники акцій.
 Робота клубу «Frend» сприяла створенню волонтерської групи в бібліотеці, по поширенню волонтерського руху в районі, тож волонтери із задоволенням взяли участь в акції «Розмалюй своє життя». П'ять бетонних плит розфарбували із закликами та зображеннями  « Триймайте Чаплинку чистою і красивою»,   « Рівний – рівному»,  « В дружбі – сила». На одному із зображень слово «Мир» написано українською та англійською мовами. Користувачі бібліотеки, вони ж і волонтери, і члени клубу «Frend» приєдналися до цього проекту і намалювали карту світу на бетонній стіні в центрі Чаплинки. Цією красою сьогодні милується вся громада району. Проект «Розмалюй своє життя» профінансував Східноєвропейський демократичний центр. Партнерами проекту виступили центральна районна бібліотека  та громадська організація   «Успішна жінка».

Влітку проведено акцію «Читай, Чаплинко!» та промо-інформаційний десант з відвідуванням молодіжного парку та дитячого майданчику, магазинів, кафе, стадіону, де проводили дегустацію «Книжковий сад дня юнацтва», запросили на журнальний коктейль «У світі прекрасного» , робили рекламу нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету за програмою «Бібліоміст», які запровадились з 24 листопада 2012 року.


           В парку мала успіх читацька естафета «Прочитав сам – порадь другові».
В молодіжному кафе «Галант» для його відвідувачів провели віртуальну виставку нових книг, на які сьогодні є попит, а саме: «Залишенець» В. Шкляра, Ірена Карпа «Супермаркет самотності», Любко Дереш «Намір», Ден Браун «Код да Вінчі», «Янголи і демони» та інші і представили до уваги літературне попурі «Світовий бестселер». Бібліотекарі залишили для відвідувачів візитки з адресою та телефонами бібліотеки.

Аналогічні заходи провела селищна бібліотека-філія Асканія-Нова, щодо популяризації молодіжної книги та просування читання. Це була також акція «Читай, Асканіє!».  Її підтримали активно молодь та старшокласники. Організованою ходою учасники акції на чолі з бібліотекарями та плакатами  «Читай, Асканіє!», привертаючи увагу всього селища, вийшли в ботанічний  парк, на вулиці селища, в зону зоопарку, де багато відвідувачів. Вони представляли рекламу бібліотечних послуг та найцікавіших нових книг, заохочували до читання всіх перехожих, пропонували записатися до бібліотеки. Акція вдалася і мала успіх, бібліотекарі ще довго не могли залишити зону відпочинку ботанічного парку через великий інтерес до книг та періодичних видань, які з задоволенням читали та переглядали на свіжому повітрі. З того часу бібліотекарі практикують такий  літературний десант на території ботанічного парку  та в зонах відпочинку заповідника.





В науково-дослідницькому інституті ім.. Іванова на замовлення працівників бібліотекар Ірина Огороднікова провела веб-мандрівку «Літературними сайтами» та повела цікаву розповідь про найсучасніші книги року. На заході присутні отримали рекламні закладки з анотаціями нових книг, які є в селищній та районній бібліотеці.

Білозерська ЦБС 


Клуб молодої  мами «Пролісок»:  родина і книга – тема глибока та багатогранна і завжди була актуальна для публічної  бібліотеки. Робота клубу носить пізнавально-розважальний характер, розвиває  ерудицію, почуття гумору, забезпечує всебічний розвиток його членів, виховує єдність, культ  читання. З цією метою   проведено цикл заходів: «Сімейна альтанка», сімейні  посиденьки «З книгою через віка і країни», бесіди «Мама, тато, я – здорова сім’я», батьківські уроки «Мистецтво любити дітей», урок ввічливості «Ребята, давайте жить дружно», сімейна вітальня «Вам, молоді батьки!».

Немає коментарів :

Дописати коментар