"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Книга мандрує Херсонщиною

Проект "Книга мандрує Херсонщиною": буккроссинг на Херсонщині

Першою в мандри вирішили відправити збірку херсонського поета, члена НСПУ, голови обласної організації НСПУ В.С.Загороднюка , яка називається “Формула Сократа”. Вона щойно з друку і пахне ще свіжою фарбою. Ми  зареєстрували  її на спеціальному сайті. І таким чином створили свою “книжкову полицю”. При  реєстрації книжка отримала унікальний код. І саме на фестивалі на гала-концерті, звільнили книгу на сайті і відправили її у вільні мандри по бібліотекам Херсонщини в реалі.

Звісно, що першою вони завітає в гості до бібліотек Каховщини, а приблизно через три тижні помандрує до Великої Олександрівки і все далі і далі. І маємо надію, що мандруючи рік по Херсонщині, вона не загубиться, а  повернеться до тих, хто її відпустив, а саме – Херсонську обласну бібліотеку для юнацтва імені Б.Лавреньова. 

Дуже на це сподіваємося...


Назва: Формула Сократа

Автор: Василь Загороднюк

Рік: 2012

ISBN: 978-966-630-062-7

Категорія: Поезія та драматургіяСередня оцінка: 10

Звільнена у: Херсон, II обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу»

м. Каховка (Середа, 28 Листопада 2012 12:11) 


Приблизний маршрутний лист подорожі книги

Каховка => Велика Олександрівка =>Високопілля =>Нововоронцовка =>Берислав =>Нова Каховка =>Горностаївка =>Велика Лепетиха =>Верхній Рогачик => Нижні Сірогози =>Іванівка => Генічеськ => Новотроїцьк => Чаплинка => Каланчак => Скадовск =>Гола Пристань => Цюрупинськ => Білозерка => Херсон 


Інструктивно-методичний лист щодо просування проекту
 "Книга мандрує Херсонщиною": буккроссинг на Херсонщині

Шановні колеги, пропонуємо вашій увазі рекомендації щодо просування проекту «Книга мандрує Херсонщиною», започаткований на ІІ обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу», який відбувся 28 листопада 2012 року в Каховці. 

При  реєстрації книжка отримала унікальний код. І саме на фестивалі, на гала-концерті, книгу звільнили на сайті і відправили у вільні мандри по бібліотеках Херсонщини в реалі. Книга мандруватиме  бібліотеками Херсонщини за окремим «Маршрутним листом буккроссингу» (див. додаток). І в кожному окремому районі передбачається її перебування протягом 2 тижнів. 

Що треба зробити під час перебування книги у бібліотеках вашої ЦБС?

Перший етап

Вам потрібно уважно познайомитися з книгою, зайти на сайт http://bookcrossing.net.ua/, зареєструватися, ввести код книги і зробити відмітку про те, що ви її знайшли.
За час перебування книги у бібліотеках вашої ЦБС бажано познайомити молодіжну аудиторію зі збіркою за допомоги заходів. Це можуть бути: виставка однієї книги, книжковий дебют, літературна дегустація, літературно-музичний вечір, читання по колу у літературному кафе, бенефіс книги і т.д.
На «сторінках відгуків про книгу» (дивись у кінці книги) бажано залишити враження читачів про книгу: чим сподобалась, що зачепило і чому…


Другий етап 

При можливості доступу до мережі Інтернет, необхідно зайти до групи «Книга мандрує Херсонщиною» (Facebook) і залишити там інформацію про перебування книги у ваших бібліотеках: фото, текстовий матеріал про заходи, відгуки тощо...Якщо немає доступу до мережі Інтернет, просимо скласти невеличкий звіт про заходи щодо перебування книги у вашій ЦБС та надіслати до методичного відділу електронною (metod-obu@ukr.net) або звичайною поштою (методичний відділ ОБЮ ім. Б.Лавреньова, вул.Димитрова 14-а, Херсон 73020)


Третій етап 

Відправити книгу до іншого району згідно з маршрутним  листом, будь-яким способом.

Приємного вам прочитання нової поетичної збірки В.Загороднюка «Формула Сократа»

Зав. НМВ обласної бібліотеки
для юнацтва імені Б.Лавреньова                                  І.І.Тарадименко


Мандри книги: 

 • Комунальний заклад "Каховська районна об'єднана бібліотека": з 28 листопада по 10 грудня 2012 рокуПо колу вірші...Прочитаємо разом -
Нехай крокує "Формула Сократа"
Нікого автор книги не образив,
А образів посіяв він багато.

Микола Тібій м.Каховка 2012р.


 • Великоолександрівська ЦБС:  з 11 по 24 грудня 2012 року


Під Новий Рік зібрались тісним колом
Щоб розгадати "Формулу Сократа".
Думки летіли ніби лебедята,
Вірші, зима, і загадковий погляд.
Журналіст районної газети " Жайвір" Юлія Марецька проводить літературне смакування поезії Василя Загороднюка з читачами


Юлія Марецька пише відгук на книгу "Формула Сократа" свого улюбленого викладача Василя Степановича Загороднюка: " ...Легкі, крилаті рядки, що випурхують з-під пера нашого земляка, чимдуж рвуться у вільний політ, аби вкотре повідати нам глибинну симфонію українського слова, котре живе, б'ється, вирує в душі поета." 


Спогади

Коли у серці сум, а на душі неспокій
Я повертаюся думками в ту весну,
Де я учу ненависні уроки,
Де гарбузову кашу їм, здавалось, несмачну.
Я пам’ятаю, як звучала в нашій хаті
Мелодія гармошки раз-повз-раз.
Ми так просили дідуся іще заграти
Наш віковічний, ностальгійний Польський марш.
У пам’яті спливають дні щасливі,
Заквітчані піснями про любов.
Пригадую, як бабця так красиво
Співала про дубки нам знов і знов.
Я так сумую за гаданнями на долю,
Коли, розклавши старі карти на столі,
Моя Маруся, сміючись, казала: «Юлю,
Дивися, біля тебе всі чотири королі!!!»…
Все пам’ятаю, що ж лишається робити?
Бо ж нам не повернутись в ту весну,
Де ми з Сергієм іще зовсім діти
Гасаємо калюжами липневого дощу…
Стоїть сьогодні в хаті аромат мого дитинства,
Кипить у горщику пашиста смакота.
Бо в хвилі самоти варю її навмисно
Найкращу в світі кашу з гарбуза.
На такий гарний вірш надихнула Юлію Марецьку поезія Василя Загороднюка.


Високопільська ЦБС:  з  26 грудня 2012 року по  січня 2013 року

  Під час перебування у Високопіллі, книга Василя Загороднюка була представлена на виставці однієї книги, де з нею познайомилися відвідувачі бібліотеки. Відбулася виїздна презентація на базі Високопільської гімназії, під час якої 60 присутніх учнів ознайомилися з основними віхами біографії Василя Степановича, його творчими доробками та новою книгою «Формула Сократа». Поезії, які зачитували бібліотекарі, прийшлися до смаку юним читачам, які поспішили записатися до бібліотеки аби погортати книгу своїми руками та самостійно прочитати гарні та мелодійні рядки нових поезій.

 

Нововоронцовська ЦБС:  з  11по 19 січня 2013 року 


 Протягом тижня, з 11 по 19 січня книга Василя Загороднюка «Формула Сократа» гостювала у Нововоронцовській центральній районній бібліотеці.   До моменту відправлення книги в подальшу подорож, з нею познайомилися 32 читача, усі поділилися своїми враженнями із бібліотекарями відділу обслуговування. 

 

 

 

  Ось, наприклад, що сказала Людмила Сокол ( 15 років) : «… вірші Василя Загороднюка, проникають в душу і звучать в ній мелодією кохання, вірності і доброти. Вони закликають нас радіти кожному дню….. Хочеться побажати автору творчого натхнення і сподіваюсь, що матиму змогу знайомитися із його новими творами.»

Слова подяки колег: "Дякуємо, шановні колеги, за надану можливість, застосувати нову форму роботи, яку ми із задоволенням будемо використовувати у себе в районі."

Бериславська ЦБС:  з  25  січня по 1 лютого 2013 року   

25 січня 2013 року, саме в День студентства, як дарунок юним читачам, збірка поетичних творів Василя Загороднюка «Формула Сократа» завітала до Бериславської центральної районної бібліотеки. 

 

Першими з цією книгою ознайомилися юні «геймери», які майже щодня відвідують бібліотеку з метою пограти в комп’ютерні ігри. Далі книга помандрувала школами міста .

 

 

 Бібліотекар юнацького абонементу презентувала збірку в навчальних закладах міста (педагогічний та медичний коледжі). Найактивніші слухачі залишали свої відгуки та побажання автору. «… Так як я сама пишу свої вірші, я розумію, що вони народжуються з глибини душі, в моменти хвилювання, суму, радості, кохання. Саме ці почуття я відчула читаючи цю книгу, вірші поета немов переплелися з моїми особистими думками, мабуть тому, що почуття кохання притаманне кожній людині»

 
Таке враження справила ця збірка на активну читачку юнацького абонементу Демідову Валентину.

 

Новокаховська ЦБС: з 4 по 14 лютого 2013 року 

 

 

За цей час працівники Центральної бібліотеки  встигли  прочитати збірочку В. Загороднюка «Формула Сократа» та познайомити з нею своїх читачів. 7 лютого в Центральній міській бібліотеці відбулася літературна дегустація книги. Разом з бібліотечними працівниками книгу дегустували студенти ПТУ № 14. Читання віршів наповнило серця присутніх ніжністю та любов'ю.


 Далі книга помандрувала до читачів міської бібліотеки № 2, де  з великим задоволенням з нею познайомились читачі учні старших класів ЗОШ № 8, а потім книга помандрувала на зустріч з  читачами міської юнацької бібліотеки. 13 лютого в юнацькій бібліотеці пройшов бенефіс книги. Присутні на заході студенти 1 курсу НКПТ слухали вірші про кохання, і дуже чудово, що це відбувалося напередодні Дня закоханих.

Настрій в усіх був піднесений і книга пішла по колу, а деякі з дівчат робили ксерокопії віршів , які вразили їхні юні душі. Адже юність – це пора першого кохання, чистого і палкого.

 

 Найактивніші шанувальники поетичного слова залишили свої відгуки, побажали автору творчого натхнення та нових книжок. В День Святого Валентина книга відправилася в подальшу подорож. Колегам з Херсонської Обласної Юнацької Бібліотеки велика дяка за надану можливість почитати чудову поезію...


Горностаївська ЦБС: З 14 по 27 лютого 2013

В Горностаївській центральній бібліотеці пройшла презентація збірки доцента кафедри української літератури Херсонського державного університету, кандидата філологічних наук, поета, літературознавця Василя Загороднюка «Формула Сократа». 
Наталія Петрівна Карпуша, в минулому педагог, зробила цікавий аналіз прочитаних віршів і написала своє враження в «альбомі відгуків про книгу». Загалом, за час перебування у читальній залі, з книгою ознайомилося понад 50 читачів.

«Формула Сократа» – вірші про головне

 14 березня 2013 року в літературному музеї ім. Б.Лавреньова відбулася презентація збірки поезій «Формула Сократа» - Василя Степановича Загороднюка, лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. Яра Славутича, члена Національної спілки письменників. На презентацію були запрошені видатні поети міста і області, громадські діячі та студенти. Збірка віршів багатий любовної лірикою, розкриває душу письменника..
  

Збірка віршів «Формула Сократа» відображає душу та почуття письменника, викликає у читача душевний трепет і любов. Таїсія Миколаївна Щерба, член спілки письменників, подякувала поета за великий внесок у розвиток поезії та зачитала вірш "Березневий дощ".


Громадський діяч, Устин Мальцев, висловив подяку Василю Степановичу за любов і відданість поезії. «Дуже символічно, що дане видання представляється громадськості в Шевченківські дні. Василь Степанович, повертає нашу увагу до найголовнішого в житті - любові, відповідальності та підтримці, змушує нас замислитися про людську суть. Хочеться побажати йому подальшої плідної роботи, а ми зі свого боку будемо підтримувати його ініціативи », - наголосив громадський діяч.

Сам автор подякував усім присутнім за підтримку, за віру і за любов до його віршів. «Я працював над збіркою« Формула Сократа »10 років.  У цій книзі зібрані мої найкращі твори, переживання, всі емоції я висловлюю в своїй творчості. Я, також, дуже вдячний меценатам, своїм друзям і родині, які допомогли видати дану книгу і внесли великий внесок у розвиток культури нашого краю »- так підсумував Василь Степанович Загороднюк. 

Звучали вірші у виконанні самого поета, гостей, студентів ХДУ Колеги по перу високо оцінили майстерність В.Загороднюка.


А працівники обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б. Лавреньова представили свій проект "Книга мандрує Херсонщиною", за яким саме "Формула Сократа" почала першою торувати шлях до читача в Інтернет-просторі.

Великолепетиська ЦБС: з 28 лютого по13 березня 2013

Протягом тижня  книга В. Загороднюка «Формула Сократа» перебувала в Великолепетиській центральній районній бібліотеці. Книга була представлена на виставці однієї книги, де з нею ознайомилися читачі бібліотеки.

Бібліотекар юнацької кафедри - Бровченко Олена Василівна презентувала збірку в Великолепетиськоій ЗОШ №1. 

 


Познайомившись із поезією, активні читачі залишали свої відгуки. Ось один з них:
„...Хочу подякувати авторові за прекрасні вірші! Читаючи такі вірші потрапляєш  у фантастичний світ поезії, світ кохання.”


З 13 березня книга помандрувала далі.


Верхньорогачицька ЦБС: з 12 по 29 березня  2013 

Приємно вражені, що з нею познайомилися не тільки молоді користувачі, але й бібліотечні фахівці Верхньорогачицького району.

На семінарі працівників бібліотек району книга була представлена перед селищними та сільськими бібліотекарями. Зачитані уривки з поезій автора. В їх обговоренні працівники бібліотек зазначали, що вірші В.Загороднюка несуть в собі перлини чистої поезії, закликають любити один одного, життя та навколишній світ.

Також працівники районної бібліотеки для дітей презентували збірку перед учнями Верхньорогачицької гімназії гуманітарно-естетичного профілю: дітей зацікавили вірші В.Загороднюка своєю мелодійністю, емоційною наповненістю. 

 

Книга Василя Загороднюка не залишила жодного читача байдужим.


Нижньосірогозька ЦБС: 29 березня по 6 квітня 2013

 Так вийшло, що гостювала вона там всього тиждень: 3 29 березня по 6 квітня. Але і за цей короткий час, як повідомили бібліотекарі, стала справжнім другом для користувачів бібліотеки. І не тільки молоді. 

 

Книжкова виставка «Поетичний світ Василя Загороднюка» познайомила читачів як із поетичною збіркою «Формула Сократа», так із багатьма іншими творами із доробку Василя Степановича, які є у фонді центральної бібліотеки..


Ось, деякі відгуки читачі: "Вірші збірки пронизані високим людським почуттям – коханням. Поезії, як весна, пробуджують, вселяють віру, надихають на прекрасне, допомагають жити, працювати і творити добро"

 


"Перечитуючи вірші, всі відчули, що автор – великий патріот України, нашого рідного краю, бо з любов’ю пише про начебто звичайні природні явища «веселе небо, вітер молодий, багряне сонце, зорі пожовтілі», використовуючи народну символіку".

 

 

"Переконуємося, що поет вміє ніжно кохати і майстерно та захоплююче описує це почуття у своїх творах. Хіба це може кого залишити байдужим?
Дякуємо автору за пробуджені почуття та поетичні перли.
Нових йому творчих успіхів та злетів!". 

 

 Іванівська ЦБС з 7 по 18 квітня 2013 року

 
Скайп-спілкування з Василем Загороднюком "Нехай крокує "Формула Сократа" 

 

Зустріч пройшла чудово, без жодних технічних проблем. Можу з впевненістю сказати, що обидві сторони залишилися задоволені.  Спілкування відбулося в  приємній невимушеній атмосфері. Після короткого вступу ведучої  - бібліотекаря Вікторії Максак, відразу перейшли до спілкування з автором «Формули Сократа».


Молоді було цікаво дізнатися деякі подробиці з творчої біографії Василя Степановича: коли вперше почав писати вірші, чому виникла ідея написання «Формули Сократа», кого із класиків літератури має за взірець і, навіть, з ким би міг себе порівняти?

 З розповіді Василя Степановича учасники зустрічі дізналися про його літературні уподобання та творчі плани. Йому імпонують лірика Ліни Костенко, Василя Симоненка та Івана Драча, залюбки перечитує Пушкіна, Байрона та М.Рубцова. У його творчому доробку навіть є переклади  українською мовою Б.Пастернака та М.Рубцова. 

 

Старшокласники читали свої вірші, цікавилися тим, де і як можна прийняти участь у літературному конкурсі та надрукувати свої поетичні твори молодим авторам. Василь Степанович залюбки відповідав на всі питання та з насолодою читав вірші із збірочки.  

 

На прохання гостей прочитав вірш «Побачення з камінною бабою», який він вважає найбільш вдалим у збірці «Формула Сократа» і в якому закладено ідеї духовності, розповів про історію його написання. А на питання «Що значить кохання у Вашому житті?», Василь Степанович відповів так:  «На це питання я відповів, написавши цю збірку. І дай Боже, щоб ви пережили справжнє почуття у його найкращому вигляді».  У творчих планах письменника – пошук нових образів та ідей. І наостанок він привів крилатий вислів М.Булгакова: «Рукописи не горять»...А це значить, що на читача чекають багато нових творів, які зараз знаходяться у рукописах та планах.


Насамперед чекає свого видавця «Сміхенея» - своєрідний сучасний рімейк «Енеїди» І.Котляревського… Учасники зустрічі побажали автору «Формули Сократа» здійснення творчих планів та написання нових чудових творів, а  у відповідь отримали побажання читати і перечитувати класиків української літератури. Бо в їх творчості закладено національну ідею.

 

Генічеська ЦБС з 20 квітня по 3 травня 2013 року

 З 3 по 6 травня збІрка «Формула Сократа перебувала в Новотроїцькій ЦБС.
25 квітня 2013 року в центральній районній бібліотеці м.Генічеська була проведена година інформації "Поезія нашого краю". Бібліотекарі презентували своїм читачам нову збірку доцента кафедри української літератури ХДУ, кандидата філологічних наук, поета, голови обласної організації НСПУ Василя Загороднюка "Формула Сократа". В заході прийняли участь учні 10 - 11 класів шкіл міста, учні медичного училища та члени клубу любителів поезії "Весы". Присутні читали вірші, поділилися своїми враженнями та думками. Рецензії на збірку написали кандидат біологічних наук Сизова Л.К. та філолог, місцева поетеса Шинкаренко О.М.
 По закінченню заходу шанувальники  В. Загороднюка за чашкою кави знайомились з відгуками про поезію, зібраних у книгозбірнях Херсонщини та залишили свої враження від прочитаної збірки.

 

Новотроїцька ЦБС з 3  по 16 травня 2013 року

 З 3 по 6 травня збІрка «Формула Сократа перебувала в Новотроїцькій ЦБС.

В районній бібліотеці пройшла літературна дегустація поетичної збірочки. На захід було запрошено молодь, яка цікавиться поезією, а також гості: заступник редактора газети «Трудова слава» Олена Олійник та місцева поетеса Віра Яковлєва .

Бібліотекарі організували тематичну полицю « І кожен твір, як сповідь серця». Учасники заходу розповіли про біографію та творчий шлях поета, гості характеризували його вірші.

 

Присутні зачитували улюблені вірші та клали квітку на стіл, утворивши символічний віночок поезії В.Загороднюка. Ближче познайомившись з творчістю поета учасники заходу дійшли висновку, що вірші поетичної збірки В.Загороднюка «Формула Сократа» надзвичайно живі. Читаючи їх, приємно і тепло стає на душі. Всі присутні отримали велике задоволення від поезії тому, що більша частина віршів поета присвячена такому неосяжному людському почуттю, як кохання, яке вражає своєю неповторністю І вічною таємницею.

По закінченню заходу шанувальники В. Загороднюка за чашкою кави знайомились з відгуками про поезію, зібраних у книгозбірнях Херсонщини та залишили свої враження від прочитаної збірки.

 

Чаплинська ЦБС з 16 по 29 травня 2013 року

За час перебування в Чаплинськый ЦБС з нею познайомилися більше 40 користувачів районної бібліотеки. Припали до душі справжні вірші про кохання. Охоплює гордість, що в творчості Василя Загороднюка знайшли місце наші історичні святині. В бібліотеці організовані презентації «Виставка однієї книги», зустрічі молоді з віршами поета. 
 
Юні мріють про справжнє кохання, і поет відверто пише про почуття ніжно і трепетно. Не залишився осторонь цієї події і місцевий самодіяльний поет Микола Петрович Тимошенко. На літературній зустрічі з відвідувачами бібліотеки Микола Петрович захоплено читав улюблені рядки свого колеги по перу Василя Загороднюка. 
Також Микола Петрович залишив відгук про збірку, з яким варто познайомитися: «Недарма кажуть, що Поезія – це музика душі, що Поезія завжди була сонцем людства, його древом життя, піснею великого моря, молодою Любов′ю і старим золотом. А те, що Поет – істота крилата, це аксіома. Його натхнення – це блискавка, яка спалахує не для всіх. І чого немає в душі автора, того не буде і в його творіннях. Розсипана мова – слова, а вірші – нанизані перлини, які народжуються в душі і, особливо, в душі високій і чутливій. Читаючи збірку Василя Загороднюка , я переконався в правдивості, і навіть незаперечності, вищесказаного. Автор твердо переконав мене в тому, що Любов – це поезія і сонце життя. Отже, насамкінець, зичу працьовитому слузі музи ліричної віршованої сповіді Евтерпи і надалі знаходити в глибинах своєї щирої душі ніжносяйні перлини красного письма. Тож, шановний колего по перу, хай щастить Вам у благородних пошуках! Щедрого Вам улову, Василю Степановичу! Ваш шанувальник з Чаплинки Микола Тимошенко. 24-25 травня 2013 року".
 Щасливого плавання тобі, «Формула Сократа», у морі шанувальників поезії. 


Каланчацька ЦБС з 29 травня по 10 червня 2013 року


Publish at Calameo or read more publications.
Скадовська ЦБС з  11по 24 червня 2013 року

 

 

  19 червня, в рамках проекту «Книга мандрує Херсонщиною»,  юнацький абонемент провів цикл літературних читань на березі моря та у читальній залі комунального закладу «Скадовської ЦБС». У справжнє свято поезії перетворилась зустріч з молоддю та гостями міста. Юнаки з задоволенням читали по колу поетичну збірку Василя Загороднюка «Формула Сократа». Вона вже користується великим попитом у місцевих жителів. Всі учасники читань зацікавилися збіркою, а деякі з них оставили свої враження про книгу в «Альбомчику для відгуків».
Хочемо відмітити, що у літературних читаннях брали участь не тільки жителі міста, а ще й молодь з різних регіонів України, яка має можливість покращити життя своїх громад через участь у таких невеликих проектах та отримати нові знання.

 

Голопристанська ЦБС з   24 червня  по 7 липня 2013 року 


Парасолька на двох

 

                                                         Коли згадую першу любов,

                                                   Зеленіє пожовкла трава.

                                                        І ще юності жар не схолов.

                                                            А постукують в серце жнива.

                                                                                         В. Загороднюк

 

Ці ліричні рядки буйноцвітом розквітли на сторінках поетичної збірки Василя Загороднюка «Формула Сократа». Більш ніж як півроку вона бере участь у проекті «Книга мандрує Херсонщиною», синім птахом залітає до бібліотек, окрилюючи кожну відкриту поезії  душу.

Нарешті «Формула Сократа» потрапила до рук читачів Голопристанщини. 5 липня у стінах Голопристанської ЦРБ прихильники поезії могли не тільки прочитати та розказати ліричні вірші про кохання із збірки Василя Загороднюка, висловити своє враження, але і поспілкуватися із самим автором. Адже Василь Степанович радо прийняв запрошення та приїхав на зустріч із голопристанцями  до книгозбірні.

 

Мандрівна збірка зацікавила не лише молодь, але і вже знаних краян-письменників. Долучитися до літературної зустрічі про кохання «Парасолька на двох» прийшли Н.А. Коломієць,  А.А. Грабко, М.П. Ярова, В.Г. Бритік, В.Ф. Бузукіна, О.В. Олексюк.

Ще на початку зустрічі молодь захопила автора у  вир запитань, перетворивши тим самим зустріч на цікаву бесіду. Василь Степанович розповідав захоплюючі історії створення віршів,  а бібліотека підготувала презентацію про життєвий шлях Василя Загороднюка, відкривши перед присутніми весь світ письменника.

Всі присутні зачитували вірші не тільки зі збірки, але і власні, навіть спробували скласти власні ліричні віршики під час гри «Буріме».  Молоді настільки сподобалися вірші Василя Степановича, що вони розповідали їх напамять. Читачка Голопристанської ЦРБ Комісарова О.В. присвятила автору вірш:

Кохання – вічне почуття,
Сплітає руки, мов туманом,
Дарує щемне забуття,
П’янить цілунка буйним жаром.

«Це Божий дар – любов зустріти»,
Неначе в спрагу впасти до води,
Як легко з нею стало жити,
Далекі пізнавать світи.

І краще не сказати сповна,
Про диводійність нашого буття
«Ця вічність і солодка і солона,
Яку ми називаємо життям».

Весь всесвіт зійде на долоні,
До ніг жіночих зорями впаде,
Сльозами щастя очі повні,
Коли землею жінка легко йде.

«Це з таких ростуть по сивій Україні,
Роксолани, Чураївни – цвіт краси,
Найрідніші та безсмертні Берегині…»
Поезіє висока, дай сили і спаси!


Аби привернути увагу більшого кола читачів і не тільки Голопристанщини до проекту «Книга мандрує Херсонщиною», а саме до книги Василя Загороднюка «Формула  Сократа», було створено буктрейлери. 

Відео від Інни Жигалової - бібліографа Центральної районної бібліотеки

Про Василя Загороднюка

Про збірочку "Формула Сократа"

 

Наприкінці вечора кожен бажаючий міг залишити свій відгук на прочитану збірку у «Скарбничці відгуків». Про літературну зустріч нагадуватиме памятне фото.Так гарно розповіли колеги про свій захід ( методист Голопристанської ЦБС Олена Поліщук)


Цюрупинська ЦБС з   7 по 21 липня 2013 рокуПоетична фієста у Цюрупинську 

див. докладніше тут 

Білозерська ЦБС з 23 липня по 8 серпня 2013 року 

Білозерський ВооК-вояж поетичної збірочки Василя Загороднюка "Формула Сократа" пройшов по різноманітним куточкам цього чудового краю. 
 Де вона тільки не побувала, хто її тільки не читав… - закохана молодь, студенти «Університету третього віку», водії, рибалки, педагоги та вихователі, бібліотекарі та працівники відділу культури, члени ветеранської організації та літературної студії, пересічні білозерчани та гості Білозерки. І всі були у захваті від прочитаного, від глибини думки та повноти висловлювання. Про це можна прочитати у відгуках.
Юність - найчарівніша пора у житті. Разом з нею приходить і кохання - перше, чисте й світле. У Білозерській районній бібліотеці книг про високе почуття - читати не перечитати, але збірка В.Загороднюка вже стає популярною серед молодих читачів. " У юності любов стокрила мене піднесла до небес...", - пише поет, а кожен в юному віці мріє зустріти свою половинку і бути щасливим.


А юнак книгу прочитав

І відгук свій написав:

"Прекрасні вірші поета -

Це чисте кохання ,що чекає злету!" 


"Велика подяка автору збірки за проникливі, чудодійні слова, які, як бальзам на душу. Майстер поетичного слова має хист донести до читача свої роздуми, міркування про силу кохання та закоханості. Сподіваємось, книга знайшла нових друзів у нашому районі.
     Хай щастить тобі, збірочко! Достукайся до людських сердець! Твої прихильники чекають на тебе!" - відгуки вдячним читачів.


Херсонська ЦБС з 11 серпня по 30 вересня 2013 року 


Чудову зустріч організували    «Формулі Сократа» в Херсонської ЦБС.

Майже 2 місяці мандрувала вона бібліотеками, приймаючи участь у загальносистемній  книжковій естафеті. Першою прийняла в гості збірочку бібліотека-філія №23
 ім. І.Багряного Як дорогу гостю, наприкінці літа приймали її у себе бібліотекарі та читачі бібліотеки-філії №3Цілий тиждень користувачі бібліотеки насолоджувались поезією В.С Загороднюка. Збірка " Формула Сократа "припала до душі і серйозним юнакам, і лірично налаштованим дівчатам.І нарешті 29 серпня 2013 року відбулася приємна та хвилююча подія для бібліотеки - філії сімейного читання №1. "Формула Сократа" завітала і до них. Бібліотекарі та користувачі філії з зацікавленням ознайомилися з новою збіркою автора. В ній кожен для себе знайшов вірші для душі і до свого смаку. Із відгуків читачів: «Бажаємо автору книги Василю Степановичу Загороднюку творчої наснаги і вдячних прихильників його творчості». 

Незабутні зустрічі відбулися з молоддю у бібліотеці-філії для юнацтва №13


А наостанок естафети, і читачі відділу обслуговування юнацтва ЦМБ ім. Лесі Українки дочекалися поетичну збірку Василя Загороднюка «Формула Сократа», яку разом з бібліотекарями з захопленням і любов’ю читали юні користувачі. 
   Веселі мандри збірочки закінчилися, але не закінчилися зустрічі з читачами. Попереду – зустріч з автором – Василем Степановичем Загороднюком, розповідь про враження від зустрічей із читачами. Вона зібрала чимало вражень читачів у своєму «Альбомчику відгуків».  


А зустріч відбудеться на ІІІ обласному фестивалі молодіжного читання у Білозерці 23 жовтня.


4 коментарі :

 1. Вже чекаю, може в мою Новопавлівку завітає?

  ВідповістиВидалити
 2. Обов'язково завітає , Якщо мандри будуть успішними - то влітку

  ВідповістиВидалити
 3. Після поета Толі Крата
  Благенька "Формула Сократа"
  На графоманське чтиво схожа,-
  Не надихне і не стривожить.

  ВідповістиВидалити
 4. "Цікаво було б знати,
  Чи знає молодь Толю Крата?."

  ВідповістиВидалити