"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

середа, 20 лютого 2013 р.

Бібліоніч, 

або Нічне рандеву на  бібліо - street...

 Як то кажуть, кращі із ідей можна запозичити! І ось вона – ідея, під назвою Бібліоніч!

 Під такою назвою проходила перша масштабна акція у квітні 2012 року в бібліотеках Росії. За формою - це гра з новими форматами, соціокультурна акція, що має на меті привернути увагу до літературного процесу та читання.
Єдина умова участі: проведення на своєму майданчику у визначений час культурної програми, відкритої для всіх бажаючих її відвідати, а не тільки читачів бібліотеки.
Звертаючись до досвіду колег, найпоширеніші заходи під час Бібліоночі - це літературні ігри та вікторини, читання вслух, майстер-класи, пісні, танці, театралізовані постановки, спілкування з відомими та починаючими письменниками, діячами культури, тематичні квести та екскурсії невідомими залами бібліотеки.
 Вивчаючи цю тему звернулася до Інтернету та професійних журналів...
Цікавими є тематичні заходи. Наприклад, бібліотеки м. Арзамас запропонували своїм відвідувачам зануритися в атмосферу ХХ ст., а бібліотека м. Рязань дозволила пройтися дорогами фентезі та фантастики, бібліотека ім. Некрасова відправила усіх «Назад в СРСР»: виставка ретро-автомобілей, дегустація радянських напоїв,прослуховування грамплатівок та читання за ролями в спальниках із ліхтариками. Не менш цікавими стали: ніч краєзнавчого характеру, присвячена ювілею міста, та вечірка в стилі Печа-куча під назвою «Нічна балаканина».
 А що ж в Україні?
Бібліотеки України теж приєднуються до цієї незвичайної акції – так під час Всеукраїнського Дня бібліотек Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека імені О.М.Горького та Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім.В.В.Маяковського запропонували своїм відвідувачам насичену розважальну програму. В Одесі спілкувалися з молодими поетами, насолоджувалися музикою відомих гуртів, вчилися створювати орігамі, а у Запоріжжі – вчилися розписувати футболки, робили татуаж  хною, оволодівали азами китайської чайної церемонії та елементами індійських танців, дивилися дефіле моделей у вечірньому вбранні, і, звичайно ж, в обох бібліотеках знайомилися з фондами, відділами та послугами.
Приєднуємося?!
Пропонуємо Вам, шановні колеги, не відставати та створити свято для своїх читачів та колег.  
Ми, наприклад, збираємося запросити колег на методичний сейшн або методичні посиденьки, на якому за вечірнім чаюванням поговоримо про заходи з підвищення кваліфікації та різні «методичні штучки». 
На Тижні молодіжної книги (22-26 квітня) пропонуємо бібліотекарям Херсонщини, а можливо знайдуться бажаючі і за межами нашої області,  приєднатися до акції та запропонувати своїм відвідувачам цікаву незвичайну програму заходів. Теми, жанри та форми залежать лише від ваших бажань та можливостей. Щоб привернути увагу до читання, всі засоби згодяться

 А ми будемо знайомити вас з новими інноваційними заходами, які знадобляться вам у підготовці та проведенні Тижня молодіжної книги, ну і можливо "Бібліночі або нічного рандеву на вашій "бібліо-street"...

Немає коментарів :

Дописати коментар