"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

вівторок, 23 серпня 2016 р.

Навколо портрета Каменяра: нотатки щодо заходів для молоді в бібліотеках Херсонщини. Дубль 1

27 серпня 2016 року виповнюється 160 років від дня народження Івана Франка,  українського поета, прозаїка, публіциста.

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова у зв’язку із  Указом Президента України (№687/2015 від 8 грудня 2015 року) «Про вшанування пам'яті Івана Франка» та з метою популяризації  української літератури і просування читання в молодіжне середовище, започаткувала обласний інтернет-проект «Навколо портрета Каменяра» із залученням платформи Facebook.

Традиційно створена одноіменна спільнота у соціальній мережі Facebook – «Навколо портрета Каменяра» акумулює інформацію щодо проведених заходів для молоді в ЮСП бібліотек області.

Підведення підсумків проекту відбудеться на обласному семінарі-практикумі «Сучасна бібліотека в процесі європейської інтеграції» у листопаді 2016 року. 

Тож, хочу зробити невеличкий огляд матеріалу, представленого у групі.

 Бібліотеки Іванівського району

Іванівська районна бібліотека

•    До року Франка бібліотекарі разом з учнями гімназії ,ЗОШ№2,ліцею переглянули відеофільм "Великі Українці - Іван Франко" та віртуально подорожували "Будинком, який збудував Франко"

 

 

•    В бібліотеці в рамках проекту "Долі моєї стежки перехресні" оформлена виставка - інсталяція однієї книги "Стоголосе звучання Каменярів", на якій розміщені книга І.Франка "Каменярі" і роздрукований його вірш різними мовами світу. 


 

Першотравнева сільська бібліотека 

 

До ювілейної дати народження Великого Каменяра, відбулась літературна година "Велична постать українського Каменяра".


Шотівська сільська бібліотека

 

 

В бібліотеці оформлено книжкову виставку-портрет "Великий Каменяр» та проведено літературну імпрезу "Співець свободи і братерства".  

КУ «Великоолександрівська РЦБС» 

 Центральна районна бібліотека  


Бібліотека організувала книжкову виставку-портрет «Вічний революціонер дух, що тіло рве до бою»  та одне із засідань мультимедійного клубу «Кіно і книга: Відпочиваємо разом» було присвячене ліричній історії кохання «Украдене щастя».

Чкалівська сільська бібліотека 

Під час літературно-мистецької години «Окрай шляху народів стоїть та криниця глибокая».
Цікавим та корисним доповненням до заходу стала книжкова виставка «Іван Франко – поборник дружби народів». 


Кар"єрська сільська бібліотека

 

 В бібліотеці-філії відбувся діалог з молодими користувачами біля книжкової виставки "Лиш боротись - значить жить». Молодь охоче поділилися враженнями від прочитаних творів одного з улюблених українських письменників, а бібліотекар Ольга Омеліч , знайомлячи юних читачів з маловідомими фактами з життя письменника, чималою кількістю оцінок і трактувань його місця і ролі в національній і світовій культурі, відкривала для них Івана Франка досі незнаного, справжнього, з його сумнівами і протиріччями. 

 

 

Білокриницька сільська бібліотека 

 
 

До уваги читачів бібліотеки представлена книжкова виставка – портрет «Сьогодні, мов зоря, він сяє в Україні»В Голопристанській районній бібліотеці відбулося літературне свято «Безсмертна спадщина Івана Франка".

 

У цей день Франкове слово наповнило бібліотеку особливою аурою. Воно звучало в поезії та у прозі, мелодійно дзвеніло у пісні. Старшокласники з великим захопленням читали уривки із творів відомого письменника. Під час вікторини учні пригадали його чудові твори, які виховали не одне підростаюче покоління.

Далі буде...

 

Зав. НМВ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова – Ірина Тарадименко  

Немає коментарів :

Дописати коментар