"
Привіт всім, хто нас читає! На нашому блозі ви можете познайомитися із цікавим досвідом бібліотек
Херсонщини, що працюють з молоддю, творчими знахідками та новими ідеями

Чарівна скарбниця кадрів

Бібліотечні кадри Херсонщини, які працюють з молоддю

-2015-

 

 

Ольга Стародубцева – бібліотекар читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова

 

 

 

 

  • Майстер книжково-ілюстративних виставок-інсталяцій для молоді 

 

Книжкові виставки інсталяції, підготовлені Ольгою, відрізняються своєю креативністю, яскравістю та закликають до  інтерактиву. 

 

 

книжкова виставка-обговорення 

 «Україна. Світ мій. Біль. Надія»

 

 

 

У цікавій формі представлена назва виставки, що відразу налаштовує на дискусію. Кожен для себе вирішує, як йому читати її, з  чого починати.
Кожен розділ – це вже привід для обговорення. «Україна»: «Що вона для тебе?», «СВІТ МІЙ»: «З чого він складається?», БІЛЬ: «Чи скоро він мине?», НАДІЯ: «На яке майбутнє ти сподіваєшся?».

 

   

 Несподіваним елементом виявився кубик-трансформер, виготовлений власноруч . Читачі, взявши його до рук, могли зібрати картинки, присвячені Україні. 

 
книжкова виставка-макет 

«Перемога в серцях поколінь»

  

 

 Центральне місце на якій займає макет-панорама «Битва за Дніпро», який Оля майстерно виготовила разом зі своїм сином третьокласником Микитою.
До оформлення виставки-макету вона долучила також атрибутику часів війни, яку їй надали учасники військово-історичного клубу «Червона зірка».

 

 

 

 Кожного року до Тижня першокурсника Оля готує нестандартні виставки-інсталяції для студентської молоді 

 

 

 

 прес-колаж «Українська молодь ЗА!....».
 

 

 

 

 

Центром колажу стала назва «Українська молодь ЗА!....» у вигляді мішені, кожне коло якої – це поняття, котрі на думку бібліотекарів, допоможуть визначити мету життя сучасним юнакам і дівчатам.
Тематика публікацій відображала  інтереси молодіздоровий спосіб життя, освіта і вибір професії, участь у громадському житті України. Актуальну інформацію  прес-колаж пропонує знайти у газетах, журналах, брошурах, довідкових і рекламних виданнях 

 
 

 
виставка-адвайзер  «Молоді про молодь»
Увагу відвідувачів вона привертає уже своїм нестандартним оформленням: велика об’ява на імітованій цегляній стіні.
Різнокольорові відривні аркушики позначають розділи виставки і водночас окреслюють коло інтересів молоді: освіта, здоров’я, культура, громадське життя, Інтернет тощо.
Розділ «Світ Інтернету» ще й інстальовано у вигляді комп’ютерного столу, у якому дехто впізнавав власний за «творчим» безладом.

 


Виставка не тільки пропонує читачам добірку публікацій у пресі, книжок, інформаційних та довідкових видань, а й дозволяє провести невеличке опитування.

Орієнтуючись на колір розділу, кожен відвідувач визначає свій пріоритет у житті.  

 

 

На сьогодні лідерами серед інтересів молоді є участь у громадському житті і прагнення зробити світ кращим.

 

 

 А з якою любов’ю Оля створювала виставку з нагоди Дня бібліотек та 35-річчя бібліотеки, в якій працює 

"Про бібліотеку та бібліотекарів з любов'ю!" 

 

 

Недарма символом любові до своєї професії та своїх колег вона вибрала величезне серце на якому розмістила фото-колажі бібліотечних миттєвостей 35-річної історії.

 

  • Майстриня творчого клубу «Клуб’ОК», або «Наndmade- майстерні»


Голуби миру для бійців на передову в зону АТО, ляльки-обереги, патріотичні браслети зі стрічок, листівки привітання до Дня міста - неповний перелік тих чудових дрібничок, виготовляти які навчила Оля відвідувачів своєї майстерні    Її  девіз «У кожної дитини є свій талант, тільки треба допомогти його проявити..» 

 

 

  • Бібліотекар з  чудовими  акторськими здібностями. Вона може легко перевтілитися майже в любого літературного героя, будь то ...  

морський пірат із бібліотечного квесту  «Ключі від форту Бібліотека» 

 

 

 

 

 

 

 східний принц  із літературного лабіринту «Слідами Роксолани»

 

 

 

 

 


 

«леді-вамп»- маркетолог бібліотечного бук-слему


 

 

 

 

 Отакі працюють в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім.Б.Лавреньова креативні бібліотекарі

Тож, побажаємо Ользі творчих успіхів і безліч креативних планів
 

  - 2014 -Ольга Купенко очолює юнацький абонемент центральної районної бібліотеки Скадовської ЦБС всього рік. Але за цей час  заявила про себе і свою роботу з молоддю дуже яскраво. Вона автор проекту «Краєзнавчий квест «Стежками рідного міста», який відмічено грамотою оргкомітету на ІІІ обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу», який відбувся 23 жовтня 2013 року в Білозерці.

Саме організована нею діяльність щодо участі у обласному інтернет-проекті «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині» платформою якого стала одноіменна група у соціальній мережі Facebook, отримала схвальні відгуки і відзнаку від оргкомітету ІІІ обласного фестиваля молодіжного читання «Відкрий свою книгу» за креативність та творчий підхід і за чудову зустріч з читачами у місті курорті Скадовськ на березі Чорного моря.


Ольга автор і активний учасник різноманітних бібліотечних акцій та неординарних інтерактивних заходів для молоді в бібліотеці. 
А також організатор разом з молоддю екологічних акцій у місті Скадовську по збереженню навколишнього середовища узбережжя Чорного моря
Сучасна бібліотек@ + молодь =екологічна @кція «Чорне море – перлина нашого краю» ум.Скадовськ

 


автор і ведуча у Скадовській творчій студії, яка приймала участь у 
онлайн-конференції  «Майбутнє за молоддю».


Саме ця конференція стала складовою серії відео-зустрічей обласного краєзнавчого інтернет-проекту «Херсонщини достойні імена»,започаткованого обласною бібліотекою для юнацтва ім.. Б.Лавреньова до 70-річчя утворення Херсонської області
- 2013 рік -

Білозерська ЦБС

 

Трибушна Тетяна Вікторівна бібліотекар Музиківської сільської бібліотеки, 1991 року народження. Працює на посаді бібліотекаря з 2011 року. Ініціативна, креативна, комунікабельна, енергійна, завжди у творчому пошуку.


Володіння англійською мовою дає їй можливість бути в курсі новітнього зарубіжнього бібліотечного досвіду. Тетяна координує роботу Інтернет-центру Музиківської сільської бібліотеки та є керівником двох нещодавно виграних проектів: «Поповнення фондів сільських бібліотек і соціального проекту по співпраці з місцевою громадою «Музиківська бібліотека – центр громадської активності села». 

 При її участі в бібліотеці створено соціальний кінозал, для молоді працює креативна майстерня «У колі друзів», де користувачі мають змогу проявити та розвивати свої художні, мистецькі та дизайнерські здібності. Тетяна вміє згуртувати навколо себе  читачів, зацікавити їх книгою та цікавою справою.

Бажаємо Тетяні нових творчих пошуків і звершень!

 

  Піскун Лариса Володимирівна бібліотекар юнацького абонементу, 1971 року народження. 

 

 

Працює на посаді з 1991 року. Завдяки своїм здібностям психолога та педагога, сприяє формуванню особистості молоді, як вимогливої, принципової з почуттям громадської відповідальності. 

 

 

Особливо вдало проходять заходи з профорієнтаційної спрямованості у тісній співпраці з соціальними службами для молоді, працівниками освіти та батьками. Лариса Володимирівна добре володіє сучасними інформаційними технологіями, і з радістю ділиться своїми навичками з колегами та читачами та широко використовує у підготовці та проведенні цікавих сучасних інтерактивних заходів для молоді.

 

Кубишкіна Інна Михайлівна – бібліотекар Софіївської сільської бібліотеки, 1978 року народження. 

 

На посаді бібліотекаря працює з 2009 року. За цей час проявила себе як ініціативний, висококваліфікований спеціаліст. Завжди у творчому пошуку. Інна Михайлівна користується повагою серед молодих користувачів бібліотеки. Завдяки їй бібліотека стала центром освіти та культурного дозвілля молоді села. Інноваційність бібліотечних заходів полягає саме в творчому тандемі бібліотеки з молоддю. Невеличка сільська бібліотека під керівництвом Інни стала сучасним культурним закладом на селі, озброєнним новітніми інформаційними технологіями та всесвітньою мережею Інтернет.. І Інна успішно їх проваджує в свою роботу з молоддю.Антонова Віра Григорівна
– бібліотекар Чорнобаївської сільської бібліотеки, 1969 року народження. 

 

Працює на цій посаді з 2009 року.. За цей час встигла «запалити» молодь села своєю вдачею, креативністю, прагненням до пошуку нових шляхів реалізації задуманного. Завдяки її нестандартному мисленню бібліотечні заходи для молоді відрізняються інтерактивністю, креативністю та сучасністю.

 

  На професійному рівні володіє новітніми інформаційними технологіями. З її ініціативи та участі було створено бібліотечний блог «Чорнобаївська сільська бібліотека». Її життєве кредо: «Я - закохана в життя, дуже люблю своїх дітей, люблю свій дім, своїх батьків, свою роботу».


 Великоолександрівська ЦБС


Ярошевич Ірина Анатоліївна -
бібліотекар І категорії юнацької кафедри центральної бібліотеки Великоолександрівської ЦБС,  1975 року народження. Працює на цій посаді з 1995 року.
 
Зарекомендувала себе ініціативним, креативним працівником. Творчо і нетрадиційно підходить до роботи з користувачами юнацького віку в плані проведення масових заходів, наочної популяризації літератури. Мета таких заходів – звернути увагу молоді на книгу, яка може зробити життя цікавішим, різноманітним, успішним, а особистість інтелектуально розвиненою. Серед найцікавіших заходів: читацьке інтерв’ю «Книга для мене -  це …», відкритий мікрофон «Людина, яка читає – успішна людина»,  літературний вернісаж  «Коронація слова, нова хвиля української літератури», флешмоб «Бібліотека шукає друзів» та інші.
За ініціативою Ірини в 2011 році юнацька кафедра почала працювати під девізом : «Книга там, де молодь», використовуючи комплекс заходів та творчих акцій, спрямованих на просування книги та читання у молодіжне середовище.

 

 Вона автор проектів на І  та ІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу», які отримали відзнаки : «Книги там, де молодь» - диплом ІІ ступеня у 2011 році та літературно-молодіжна акція «Замов письменника»: залучення молоді до читання сучасної української літератури - диплом І ступеня у  2012 році. Ірина - активний учасник художньої самодіяльності, її сольні виступи завжди окраса будь яких культурних заходів як районного так і обласного рівня.

 

  

Іванівська ЦБС


Косенкова Наталія Іванівна - бібліотекарь Балашівської бібліотеки, 1969 року народження. Працює на даній посаді з 2009 року. Творчий, грамотний та відповідальний працівник. Керує молодіжним клубом в бібліотеці «Червона калина». 


Під її керівництвом проводиться етнографічно-пошукова робота по збереженню культурної спадщини, національних традицій і звичаїв, вивчення народної творчості рідного села. Особливу увагу приділяє правовій освіті молоді у тісній співпраці з правоохоронними органами та соціальними службами.

 Завдяки ініціативності та творчому пошуку вона стала неодноразовим учасником професійних конкурсів та проектів різного рівня:  обласного фестиваля «Бібліотечна палітра Херсонщини», українсько-польського конкурса «Ми творимо історію разом», конкурсу проектних робіт «Моя родина в історії країни», конкурсу проектів співпраці з місцевими громадами «Євро -2012» з роботою «Футбол – альтернатива шкідливим звичкам».

 

Новокаховська ЦБС 

Осадча Ірина Василівна - провідний бібліотекар Новокаховської міської юнацької бібліотеки, 1972 року народження.   В бібліотечній системі  з 1989 року. 

 Завдяки  її особистій ініціативності, енергійності та креативному підходу до будь-якої справи діяльність юнацької бібліотеки поступово набуває нового сучасного рівня. Володіння новітніми інформаційними технологіями дозволяє їй координувати роботу  Інтернет-центру в юнацькій бібліотеці, створенному за сприяння програми «Бібліоміст» у листопаді 2012 року. 

В 2013 році під її керівництвом  був організований новий молодіжний клуб «Натхнення» для обдарованої молоді міста. В планах клубу - залучити молодь до створення на сайті юнацької бібліотеки літературної сторінки «Літературний світ Нової Каховки» та відеофільму про молодих літераторів міста для подальшого стимулювання творчості молоді міста. 

 

 

Тож, чекаємо нових цікавих бібліотечних проектів по роботі з молоддю, при залученні соціальних медіа сервісів всесвітньої мережі Інтернет.

 

 

 

 

 Гуменна Вікторія Петрівна - завідуюча Новокаховською  міською  бібліотекою № 2, 1975 року народження. На цій посаді з 2009 року.

 

Ініціативність,творчість,  вміння   співпрацювати з  іншими  людьми, інтерес до культури і мистецтва, бажання залучити до світу прекрасного як відвідувачів так і працівників бібліотеки, перетворили заклад, який вона очолює, в культурний та мистецький осередок міста.   

 

Як людина, що безперервно самовдосконалюється, Вікторія Петрівна професійно володіє інформаційними технологіями і вдало  використовує їх у керівництві Інтернет-центром, який було відкрито в бібліотеці у грудні 2008 року, та у проведенні художніх виставок, літературних та літературно-музичних вечорів, медіа-презентацій, зустрічей з талановитими людьми міста. 

  Сподіваємося, що від Вікторії Гуменної ми ще дізнаємося про нові цікаві проекти для бібліотеки та її молодих читачів


 

 

2 коментарі :

  1. Велике спасибі за цікаві ідеї, натхнення та вашу ініціативність, шановні колеги. Виставки-інсталяції просто шедеври бібліотечного пілотажу!)

    ВідповістиВидалити