Протягом Тижня молодіжної книги з 19 по 23 квітня 2021 року бібліотеки Херсонської ЦБС провели декілька опитувань на Google Forms за різними темами: «Що бажає читати молодь», «З ким із сучасних авторів Ви хотіли б поспілкуватись?", «Що читає молодь?», «Чи любите ви читати?», включились в загальносистемні заходи: день інформації «Зірковий математичний час: цікаві історії з життя видатних математиків» та ерудит-гру "Життя в стилі "ЕКО"" в ZOOM режимі, підготували для своїх читачів онлайн-вікторини до ювілеїв письменників.
Хочу зупинитись на найбільш цікавих з них.Юнацький відділ центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки
• книжкова виставка-пропозиція "Бібліодрайв: модне читання" стало у пригоді всім шанувальникам пригодницького жанру, фентезі та соціально-психологічного роману.
• Zoom book-вояж «Навколо світу без квитка»
Бібліотека-філія 2
В день читацьких розваг, молоді представлена книжкова виставка-джампінг «Прийшов. Побачив. Прочитав». Книжковий джампінг надихає читача здійснити легкий та приємний стрибок від одного до іншого жанру літератури.
Бібліотека-філія 3
До Тижня було створено фотозону, яка закликала користувачів та друзів бібліотеки «Читайте кожну вільну хвилинку, читайте де вам зручно, як вам зручно! Створіть собі гарний настрій та фото на пам'ять».
В останній день Тижня запросили молодь на літературно-креативний батл "Книга мовою емодзі". Арбітром батлу виступив арт-директор рекламного агенства BBDO Warszawa Євген Вєтров.
Читайте про це у
бібліотечному блозі Бібліотечний дімБібліотека-філія 11
бібліотечний калейдоскоп «Книги – ювіляри 2021»
Бібліотека-філія 13
• бібліофреш "Ковток свіжості"
• онлайн-вікторину ''Авторське право»
Бібліотека-філія 16
• відео-парад "Читай книгу! Дивись фільм!"
• вуличний бібліодайвінг "Нові книги - нового століття"
Бібліотека-філія 24
Зимівницька сільська бібліотека-філія
• WEB - вікторина "Вгадай книгу за смайликом"
Тиждень молодіжної книги «Гайда читати!», організований Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, через посилення карантинних обмежень проходитив переважно в онлайн-форматі. Проте нині завдяки сучасним технологіям ніякий карантин не може стати на заваді спілкуванню любителів читання!
Зупинюсь на найбільш цікавих…
У
перший день на
літературні теревеньки «Я – письменник, я так бачу» запросили студентів першого курсу Херсонського державного аграрно-економічного університету.
На зв'язок з глядачами вийшли львів’янка Наталія Матолінець, українська письменниця, переможниця літературного конкурсу «Коронація слова», авторка молодіжного фентезі та Анатолій Шкарін з м. Гола Пристань Херсонської області, письменник-фантаст, сценарист.
Для прихильників наукової фантастики у відділі абонемента книгозбірні відкрилася книжкова виставка одного жанру «Космос, прийом!».
Другий день Тижня видався багатим на позитивні емоції і враження. Протягом дня у бібліотеці відбулись:
• онлайн-зустріч з молодими акторами Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша «Театр і книга - вічний діалог»
• літературній онлайн-променад «Дотик Парижа» для учнів старших класів гімназії № 6
У
третій день ТМК-2021 на платформі Zoom відбулась
презентація краєзнавчого видання «Історія Херсона в нових назвах вулиць» для студентів факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету.
Четвертий день ТМК-2021 довів, що юнацтву цікава не тільки сучасна література, а й твори, що вже стали класикою.
Story-time «Сестри вересу: Бронте й англійська література» було проведено для різних аудиторій: онлайн на платформі ZOOM для учнів старших класів ЗСО №34 та в офлайн-форматі для учнів ХСЗ ХОР.
• відкритий мікрофон «Книга, автор та його право»
До онлайн-розмови запросили херсонського письменника, поета і журналіста Анатолія Марущака та заступницю директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олену Іпатенко. До заходу, що транслювався на бібліотечній сторінці у соціальні мережі «Фейсбук», долучилися студенти 4-го курсу Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу (спеціальність «Право»), 4-го курсу факультету «Бізнесу і права» Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету та вчителі ЗЗСО № 55.
А яскравим завершенням дня стала
квест-вечірка «Швидке побачення з книгою» для учасників молодіжного
літературного клубу «MoNoLit club». Цього разу книгою для обговорення був обраний роман американського письменника і сценариста Ренсома Ріґґза "Дім дивних дітей".
Тож, підбиваючи підсумки #ТМК2021 можна стверджувати, що нам майже все вдалося. Нам є чим пишатись і є над чим працювати. Бо все, що ми робимо в бібліотеках для наших молодих користувачів, направлено на задоволення їх читацьких потреб та надання сучасних культурних послуг.
Ірина Тарадименко, завідувачка науково-методичного відділу
Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова
Немає коментарів :
Дописати коментар