І знов бібліотекарям потрібно організовуватися та пристосовуватися до нових умов.
Там, де є можливість, бібліотеки працюють та об'єднують громади задля допомоги біженцям - плетуть сітки, збирають речі, книжки для діток та багато іншого.
Там, де фізично неможливо відкрити двері бібліотек для громад, бібліотекарі працюють дистанційно та продовжують інформування в онлайн форматі.
З 14 березня 2022 року заклади освіти повертаються до дистанційного навчання. І вже за традицією будуть звертатися до бібліотек за організацією онлайн заходів.
Тому пропоную декілька форм масових заходів, які є на часі та будуть корисними користувачам.
Культурна мобілізація "Руський корабель, іди…" - як воєнні події відбиваються на культурі - піснях, літературі, поезії тощо.
Музичний спротив "Все буде Україна" - пісні, що з'явилися за цей час, кавер-версії, що виконують мобілізовані співаки, гра "Пісні, які асоціюються у вас з Україною".
Літературне укриття "Що читати у сховищі" - огляд літератури (веселої пригодницької), яка допоможе дітям під час перебування у сховищі.
Психологічне розвантаження "Тримаймося разом" - дуже важливо розмовляти з дітьми, підлітками про те, що вони відчувають. Це може бути у формі малювання, спільного створення казки, дихальні вправи, які допоможуть зняти напругу тощо.
Віримо в ЗСУ! Чекаємо перемогу!
Ольга Козаченко, головна методистка науково-методичного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, яка більшість часу проводить у підвалі, під час обстрілів, але коли вщухає і з’являється можливість, підтримує своїх друзів, колег і робить свою справу, як може.
Немає коментарів :
Дописати коментар